Αναζήτηση τίτλων παιδικών

RIO

Retro Horrormaniac
Joined
12 Νοέ 2009
Μηνύματα
21.044
Αντιδράσεις
68.373
Τα είχα δει στην τηλεόραση, πολύ μκρός. Στο ένα, είχε να κάνει με κάτι παιδιά που προστάτευαν, ένα φυτό που μιλούσε ( νομίζω το έλεγαν χλωροφύλλη). Είχε περιβαντολογικά μυνήματα και τέτοια. Δυστυχώς, δεν θυμάμαι πιο πολλά.

Το άλλο, ήταν αρκετά τρομακτικό. Ήρωας, ήταν ένας νεός στην Ολλανδία ( τα ρούχα παρέπεμπαν σε 17ο αιώνα), που ζούσε με τον κακό θείο του. Εκείνος, τον χρησιμοποιούσε για να βρει μια τουλίπα, που με αυτην θα καλούσε τον Σατανά. Στο τέλος θυμάμαι, κατά την διάρκεια της τελετής, ερχόταν ο Σατανάς σαν δράκος και τον έπαιρνε μαζί του! Είχα κατατρομάξει. Όχι και πολύ παιδικό ε;. :D Ποιά μπορεί να ήταν;
 
Αυτο με την Χλωροφύλλη το θυμαμαι, αμυδρα. Νομιζω ηταν παιδικο με παιδακια (και οχι με καρτουν) και μαλλον ελληνικο. Μονο την "χλωροφύλλη" θυμαμαι που λεγαν καθε τρεις και λιγο. :(
 
Ναι, αυτό είναι το πρώτο! To δεύτερο, είναι μάλλον πιο δύσκολο να βρεθεί...
 
Καλησπερα παιδια!! Ειμαι κ εγω φαν των παιδικων των 80's μια που μεγαλωσα με αυτα.

Να ρωτησω λοιπον κατι,θυμαται κανεις σε πιο καρτουν ηταν ενας χαρακτηρας,μεταξυ αλλων, με το ονομα Λιόχαρη??? Ηταν σαν ξωτικο με πρασινα ρουχα,θηλυκου γενους και νομιζα οτι ηταν στο Δαυιδ το ξωτικο αλλα μαλλον εκανα λαθος!! Επισης θυμαμαι οτι ειχαν βγει κ κατι σαν κουκλακια γεμισμενα με καραμελακια που το καπακι ηταν το καπελο τους... Αν ξερει κανεις κατι,ας βοηθησει!!!
 
[edit] Διάβασε τους κανονισμούς σε παρακαλώ [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δε θυμάμαι κανένα από τα 2 και ειδικά το 2ο τι σόι παιδικό είναι με σατανάδες.
 
Πίσω
Μπλουζα