Αναζήτηση ταινίας: Class of Nuke 'Em High (1986)

gomfaios

Retro Member
Joined
29 Οκτ 2008
Μηνύματα
201
Αντιδράσεις
48
παιδια μου ηρθε μια φλασια για μια ταινια τρομου που ειχα δει μικρος σε ενα τοπικο καναλι της θεσαλιας(tv cosmos).η ιστορια εξελισεται περιπου ως εξης:

εχει ως πρωταγωνιστες μαθητες καποιου σχολειου οπου εκει μεσα απο τις σωληνες αναπτυσεται ενα περιεργο σκουληκι το οποιο μεγαλωνει συνεχως και εξελισεται σε τερας.ειναι ταινια σιγουρα δεκαετειας 80.η πρωταγωνιστρια ηταν ξανθια και ηταν φθινοπαραγωγη αλλα εντυπωσιακη...

περιμενω τη βοηθεια σας #) #) #)
 
Μήπως εννοείς εκείνη με τον Kevin Bacon, όπου το τέρας κινείται μες στο έδαφος, εκτυλίσσεται κάπου στην έρημο και ανεβαίνουν στις στέγες για να σωθούν;
 
demis είπε:
Μήπως εννοείς εκείνη με τον Kevin Bacon, όπου το τέρας κινείται μες στο έδαφος, εκτυλίσσεται κάπου στην έρημο και ανεβαίνουν στις στέγες για να σωθούν;
αυτό ήταν το Tremors! πολύ καλή ταινία!

@gomfaios: μήπως ήταν το remake του The Blob (1988)? remake της original του 1950 και κάτι... μπλέκονταν και κάτι μαθητές και εκεί
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
:thumbup: Πολλά ευχαριστώ npanag για την πληροφορία. Δε θα θυμόμουν τον τίτλο με τίποτα!
 
Μπας και είναι κάνα CLASS OF NUKE'EM HIGH της TROMA ?
 
Μπααα το remake του Blob πρεπει να ειναι.

Επρεπε να μας ψυλιασει το γεγονος οτι μεγαλωνει συνεχως. :xm:
 
Aardvark είπε:
Επρεπε να μας ψυλιασει το γεγονος οτι μεγαλωνει συνεχως. :xm:
Σε συνδιασμό με το γεγονός ότι η πρωταγωνίστρια είναι ξανθιά ;
 
Σε αυτο εχει κανει λαθος ο ποστευοντας το ποστ,εχουν περασει χρονια και δεν θυμαται το χρωμα. :D
 
χα!χα!το ειχα δει σε ασπρομαυρη και μου κανε για ξανθο...τωρα πως εγινε αυτο,τι να πω...

παντως στο google δεν εχω βρει κατι σχετικο για τη ταινια,θα ψαξω με τους τιτλους που δινεται στο youtube...και για να βοηθησω νομιζω οτι το σκουλικι-τερας βγαινει μεσα απο μια μαθητρια αφου πρωτα εχει δραπετευσει απο κατι χημικα αποβλητα...

Class Of Nuke'Em High Trailer


αυτο ειναι!μπραβο φιλε exetlaios!ειστε ''κινητη εγκυκλοπαιδεια''παιδια!χιλια ευχαριστω!

να υπαρχει αραγε σε dvd?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Στο "The Blob" δεν λες ότι είναι ακριβώς σκουλήκι... Είναι μια ροζ μάζα που ήρθε από το διάστημα...
 
Πίσω
Μπλουζα