Αναζήτηση Atari

nightgale8

RetroN00b
Joined
28 Ιουλ 2013
Μηνύματα
20
Αντιδράσεις
0
καλισπερα παιδια που μπορο να αγορασο ενα αταρι εδω στιν αθηνα
 
Λοιπόόόόν...... :)

Ας απαντήσω πρώτα στο ερώτημά σου:

α) Κανείς -κατά πάσα πιθανότητα- δεν πρόκειται να σου απαντήσει δημόσια, διότι μπορεί να θεωρηθεί διαφήμιση. Απαγορεύεται από τους κανονισμούς του φόρουμ! :)

β) Γενικά, όταν μιλάμε για ρετρό-αγορές, πρώτα-πρώτα κοιτάς στο Μοναστηράκι. Ωστόσο, πρέπει να πω ότι η κατάστασή τους σπάνια είναι καλή.

γ) Άσε τις Αθήνες και τις Ελλάδες και ξεκίνα να ψάχνεσαι μέσω internet (e-bay κτλ). Και πιο φθηνά θα τα βρεις, και σε καλύτερη κατάσταση θα είναι.

δ) Να ξέρεις, μην περιμένεις να απαντήσει κάποιο μέλος και να σε πει "εγώ σου πουλάω ένα". Αυτό, δεν πρόκειται να γίνει, διότι θεωρείται αγγελία αγοράς κι απαγορεύονται από τους κανονισμούς του φόρουμ!

Αυτά τα ολίγα!

P.S. Διάβασε κι αυτό: http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?26303

Η κοπέλα ρωτάει πάνω-κάτω τα ίδια πράγματα! ;)
 
ευχαριστω πολυ θα το ψαχω αν και φοβαμε αγορα απο το νετ
 
Αν κάνεις καλή έρευνα, τότε δεν έχεις τπτ να φοβάσαι!

Αν καταλήξεις σε κανα δυο-τρεις επιλογές, μπορείς να ποστάρεις εδώ και να ρωτήσεις τη γνώμη των παιδιών. Υπάρχουν πολλοί έμπειροι και γνώστες, που θα σε πουν τι να προσέξεις και τι ν' αποφύγεις! ;)
 
[edited] Αγγελία [edited]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλησπέρα! θα σου προτεινα απο ebay γιατι ειναι παρα πολυ δυσκολο να βρεις απο εδω και γιατι ηδη εχω βρει πολυ καλα πραγματακια και εχω ψωνισει αξιοπιστα και γρηγορα απο τον atarifreakz. Δυστυχως τα μεταφορικα ανεβαζουν τις τιμες μερικες φορες και στο μισο της τιμης του μηχανηματος. Επισης οταν λες για Atari εχεις υποψην μοντελο? θα σου πω απο αυτον στο ebay atari 520STE 4MB σκετος πηγαινε με μεταφορικα μαζι 200-250 ευρω αν θυμαμαι καλα. Ειχε και Falcon. Δε νομιζω ευκολα να βρεις καταστημα. Ξερω ενα αλλα αυτη την στιγμη εχει μονο κατι παλιους πριν το 90 δλδ και μια amiga 500 μοντιφαρισμενη και κανεναν atari.
 
Πίσω
Μπλουζα