Αναζητηση τιτλου βιντεοταινιας [Τρίποντα στο Παρθεναγωγείο]

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.794
Αντιδράσεις
4.286
Εχτες τη νυχτα για αλλη μια φορα το EXTRA3 ειχε βαλει μια βιντεοταινια που δεν καταφερνω ποτε να πιασω απο την αρχη για να διαβασω το τιτλο της.

Εχει πολυ δυνατο καστ (Σουπιαδης, Φραγκιογλου, Δημητρα Παπαδοπουλου κτλ). Δεν καταφερα να το εντοπισω στη RetroDB!

Το στορυ ειναι ως εξης. Σε ενα εσωτερικο σχολειο θηλεων ο Σουπιαδης και ο Φραγκιογλου ντυνονται κοριτσια...

Ξερει κανεις τιτλο?
 
Τρίποντα στο Παρθεναγωγείο!
 
Wally είπε:
Σε ενα εσωτερικο σχολειο θηλεων ο Σουπιαδης και ο Φραγκιογλου ντυνονται κοριτσια...

Το σχολειο αυτο ειναι τα ''Εκπεδευτηρια Πλάτωνας'' στα γλυκα νερά.Ενα ιδιωτικο λυκειο που το έχω επισκευθει και γώ ,λόγο του Ανοιχτου Πανεπιστιμιου.

Την έχω δει την βιντεοταινια, ειναι απο τις παρακμιακές βιντεοταινιες, πιθανον να ναι και χωρις κειμενα,με χαμηλη ποιοτητα υχοληψιας (οτι ακριβως γουσταρω δηλαδη).Το πραγματικο ταξιδι στα 1980ς ειναι αυτο!
 
Πρεπει να εντοπισουμε στον Σουπιαδη. Τα τελευταια "ιχνη" του εδειχναν προς Ωρωπο.
 
Wally είπε:
Πρεπει να εντοπισουμε στον Σουπιαδη. Τα τελευταια "ιχνη" του εδειχναν προς Ωρωπο.

Καλημέρα wally. Φημες λένε οτι ο Πανος Σουπιάδης εδω και κάποια χρονια έχει εγκατασταθει στον Ωρωπο (εκει οπου μενω και γω δηλαδη).Επήσεις αναφέρουν οτι εχει αλαξει πολλύ η εμφάνιση του (πράγμα που δυσκολευει τρομερα τις έρευνες μας).

Εγω ρωτισα τη μανα μου που δουλευει σε δημοσια υπιρεσια της περιοχής ,να ξεσκονήσει λιγο τα ονοματα , και Πανο Σουπιαδη δεν βρήκε στο αρχειο σαν πελάτη. :(

Mπορει ο ανθρωπος να χει απλα εξοχικό εδω ,και να ρχετε που και που, και να χει ρευμα και τηλεφωνο σε αλλο ονομα ή απορρητα!

Ασχετα απο το Σουπιαδη ,με λίγη τιχυ μπορω να προσεγγίσω (αν σας ενδιαφέρει για συνεντευξεις) :

1)Βικη Καπετάνη

2)Κατια Κυβέλου

3)Χρηστος Κάλοου (δεν ειναι μονιμος κατοικος)

4)Ευ. Σαμιωτακη

και ίσως 5) Βαγγέλης Μουρίκης
 
Τρελή ταινία, τη βάζει συχνά το Extra3. Μάλιστα είχε και μια "πιπεράτη" σκηνή στα ντους, αν θυμάμαι καλά...
 
Ναι, αν δεν κάνω λάθος η ταινία είναι του Μυλωνάκου και την σκηνή του ντουζ την δείχνει και στους τίτλους για να ψήσει τον θεατή.
 
Είναι από αυτές που θέλω να δω σύντομα, ως γνήσιος φαν του ελληνικού basketploitation.
 
Άγιος Πρεβέζης είπε:
Είναι από αυτές που θέλω να δω σύντομα, ως γνήσιος φαν του ελληνικού basketploitation.
"ελληνικό basketploitation" !

Αρχηγέ, "οριοθέτησες" νέο sub-genre !

Το προτείνω για ποστ-της-χρονιάς !
 
Φίλοι Retromaniacs.Μπορεί να μην ζούσα τοτε μα αυτην την ταινία την εβλεπα απο 5 χρονών.Οσο για τον Πάνο ζει στην Θεσσαλονικη και ειναι καλά!Ασπρισε λιγο βέβαια αλλα το χιούμορ παραμένει!
 
Αν κρατας επαφη μαζι του, δωσε του τους αγωνιστικους χαιρετισμους της κοινοτητας
 
Soupis είπε:
Οσο για τον Πάνο ζει στην Θεσσαλονικη και ειναι καλά!Ασπρισε λιγο βέβαια αλλα το χιούμορ παραμένει!
Eίμουν σχεδόν σίγουρος οτι οι φήμες περί Ωρωπού δεν είταν αληθηνές.

Φίλε μου είσε σίγουρος οτι ο Πάνος Σουπιάδης ζεί & διαμένει Θεσσαλονίκη? Και γιατί μας αποφεύγει ομως? Κάποια παιδιά του κάνανε...κρούση μεσω facebook αλλά τους αγνόησε.

Εσύ έτιχε να του μιλίσεις στο δρόμο?
 
Πίσω
Μπλουζα