• Αγαπητά μέλη: Για λόγους ασφαλείας, τα παλιά σας user passwords έχουν καταργηθεί. Πατήστε εδώ για password reset ώστε να ορίσετε νέο συνθηματικό. Μη ξεχάσετε να ελέγξετε τον spam folder σας για το email που θα παραλάβετε. Aν πιστεύετε ότι έχετε εγγραφεί με email address που έχει καταργηθεί, παρακαλούμε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο info@retromaniax.gr για να αποκαταστήσουμε το πρόβλημα.

Αναζητώ ιμάντα για παλαιό floppy drive

Muttley Black

Retro Member
Αντιδράσεις
16
Καλημέρα σας.

Σε ένα παλαιό netbook που έχω στην κατοχή μου, έχει κοπή ο ιμάντας του floppy drive. Πρόκειται για το "Siemens Nixdorf PCD-4ND" οπού φοράει το "Citizen W1D" floppy drive. Στην πραγματικότητα στο δικό μου floppy δεν υπάρχει καν ιμάντας για να πάρω μέτρα ή για να το έχω σαν δείγμα. Έχει χαθεί. Βρήκα όμως φωτογραφίες στο net από το ίδιο μηχάνημα με το ίδιο floppy.

Υπάρχει περίπτωση να βρω κάπου στην Αθήνα;

Ευχαριστώ

Προβολή συνημμένου 148726 Προβολή συνημμένου 148727

Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

angel_grig

KAT Resurrector
Αντιδράσεις
318
Στον Φανο (ΣΟΛΩΜΟΥ 39) λογικα θα βρεις-παρε μαζι σου τις διαστασεις

wrathchild_78

Retro Member
Αντιδράσεις
4
εγω πηρα προσφατα μηχανημα θερμου αερα απο εκει και βγηκε κακορυθμισμενο. Ο Φανος με βοηθησε πολυ για να γινει αλλαγη εντος εγγυησης. Ειναι σωστο μαγαζι

Muttley Black

Retro Member
Αντιδράσεις
16
Θα πάρω το floppy παραμάσχαλα (το έχω ανοιχτό), αλλά και τις διαστάσεις και θα πάω από εκεί όταν με πάει δρόμος Αθήνα.

angel_grig

KAT Resurrector
Αντιδράσεις
318
wrathchild_78 είπε:
εγω πηρα προσφατα μηχανημα θερμου αερα απο εκει και βγηκε κακορυθμισμενο. Ο Φανος με βοηθησε πολυ για να γινει αλλαγη εντος εγγυησης. Ειναι σωστο μαγαζι
Kαι σωστος και με πραγματα που αλλοι δεν εχουν...

Μπλουζα