Ανακάλυψη πο(ρ)νηρών περιοδικών απο γονείς !!

Zippo

RetroActive
Joined
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
210
Αντιδράσεις
22
Σήμερα πήγα στο εξωχικό με τον πατέρα μου για να ποτήσουμε, και έκπληκτος είδα οτι ο father, είχε πάρει όλα τα πο(ρ)νηρα δισκάκια που μάζευα τόσα χρόνια απο περιοδηκά και τα κρέμασε στα δέντρα και στα αμπέλια για να διώχνουν τα πουλιά. :wait2: Αν και δεν με πείραξε θυμήθηκα τις εποχές που τα έκριβα στο κομοδίνο, στην σάκα και στην ντουλάπα μου φοβούμενος μην τα ανακαλύψουν οι γονείς (οι οποίοι τα είχαν βρεί και μου είχαν πάρει κανα δύο!! :bow: ). Εσεις που κρύβατε τα περιοδηκά με τσίτσιδες και τι γινόταν στο σπίτι οταν τα ανακάλυπταν;;
 
ο αδερφος μου το εβαζε σε θήκες απο cd και απ εξω εβαζε εξώφυλλα απο το Προς τη Νίκην....ασχολιαστος ε????
 
Εγω δε μαζευα αυτα τα απαραδεκτα πραγματα που διαφθειρουν τη νεολαια!!! Το αθλημα το ασκησα κυριως στο μαγαζι του πατερα του κολλητου μου που εχει αποθηκη και ημασταν ανετοι μονοι μας. Αντε ενα Penthouse ειχα στην τσαντα μου το οποιο ομως εκρυψα επιμελως και ακομα το εχω :Ρ

Μεγαλη ηττα εφαγα οταν εκανα κατι πονηρα σκιτσακια στο τετραδιο, και τα ανακαλυψαν οταν εδειχναν τα σχεδια μου σε ενα θειο μου παπα!!!

Οκ δεν ειναι τοσο τραγικο οσο φανταζεστε (αν και ακουγεται ωραιο ε;;;; ;) ) ο θειος μου δεν εχει καμια σχεση με τους παπαδες που ξερουμε, και οι γονεις μου μπορει (προφανως) να σοκαριστηκαν αλλα δε θυμωσαν

Αλλωστε ουτε που θα το θυμουνται πλεον :Ρ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Την εποχή αυτή δεν την έζησα δυστυχώς, μια και είμαι ένα digital boy.

Ωστόσο ,στο Γυμνάσιο (που το internet δεν είχε μπεί σε κάθε σπίτι) άκουγα διάφορες "κρυψώνες". Πιο χαρακτηριστική απ όλες ήταν κάτω από το συρτάρι.

Συγκεκριμένα ,τα συρτάρια έχουν ένα κενό στο κάτω μερός τους (εκεί που μπαίνουν οι σιδηρόδρομοι). Το κενό αυτό το εκμεταλεόυνταν πλήρως στερεώνοντας εκεί (με κάποιο τρόπο που δεν ξέρω) το περιοδικό :bow:
 
Εγώ θα ξεφύγω λίγο από τα "όρια" των γονέων.Θυμάμαι που η καθηγήτρια θρησκευτικών μας πήρε εν ώρα μαθήματος ένα τεύχος του "Models" που περιφορόταν από χέρια σε χέρια και έγινε ο χαμός στην τάξη...!!

Η πλάκα είναι ότι δεν συνειδητοποίησε στη αρχή τι ήταν (νόμιζε ότι είχε γυναικεία μοντέλα μέσα !!! ) και όταν το είδε,μας έστειλε στον γυμνασιάρχη !!!

Εκεί εγώ του είπα ότι δεν κάναμε και κάτι τόσο κακό,εκτός του ότι το βλέπαμε εν ώρα μαθήματος.Ε,από τότε έγινα το "αγαπημένο" του παιδί.Τον "επισκεπτόμουν" συχνά,αλλά δε χαμπάριαζα...!

Μάλιστα θυμάμαι μου έλεγε "καλά,εσύ τόσο καλός μαθητής,πώς παρασύρεσαι από τους άλλους" κι εγώ απάνταγα ότι δε με παρασέρνει κανείς !!!

Μιλάμε για πολλή τρέλα τότε,αλλά και τι να μας κάνανε οι καθηγητές,παιδιά είμασταν...
 
Μια φορά πάντως η μητέρα μου, βρήκε κάτι Playboy, στο ντουλάπι της βιβλιοθήκης, και άρχιζε να φωνάζει: " Γυμνές Γυναίκες ΑΑΑΑΑΑ! δεν ντρέπεσαι?"

Ατάραχος η απάντηση: " Και τι ήθελες ρε μάνα, να έχω? Γυμνούς Άντρες?". Δεν νομίζω ότι επαναφέρθηκε στο θέμα, παρότι, συνέχισα την τότε συλλογή μου. :D
 
Εγώ τα έκρυβα στο πατάρι του μπάνιου. Μέχρι που μπήκε ο πατέρας μου να το βάψει....έκανε τα στραβά μάτι και ούτε που το σχολίασε!! Νομίζω τσίμπησε και κανα 2!!! :D :D
 
Captain Kal είπε:
Ατάραχος η απάντηση: " Και τι ήθελες ρε μάνα, να έχω? Γυμνούς Άντρες?".
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!! Αυτός είσαι !!!!!!!
 
Περιοδικά , Χα ! Εγώ ξεκίνησα κατευθείαν από τα βαρειά (κασσέτες και δε συμαζεύεται ! ! ! Αλλά , τι να κάνεις ; Στο μυαλό ενός δεκατετράχρονου αυτά κυριαρχούσαν . Τέλος πάντων , μεγαλώσαμε και τα μυαλά μας μείναν στη θέση τους , αυτό έχει σημασία .

Σήμερα , από την άλλη , δεν ξέρεις από πού να προστατέψεις τα παιδιά . Το πορνό είναι το λιγότερο , ότι ώρα θες , ανάβεις την τηλεόραση και βλέπεις . Καλά , ποιά τηλεόραση λέω εγώ , το διαδύκτιο είναι τίγκα ! Σήμερα από τι να πρώτο-προστατέψεις τα παιδιά ; : ναρκωτικά , απαγωγές , παιδεραστία , εμπόριο οργάνων ; Άσ'τα να πάνε ...
 
Captain Kal είπε:
Μια φορά πάντως η μητέρα μου, βρήκε κάτι Playboy, στο ντουλάπι της βιβλιοθήκης, και άρχιζε να φωνάζει: " Γυμνές Γυναίκες ΑΑΑΑΑΑ! δεν ντρέπεσαι?"
σοβαρά μιλας; Εγώ έστελνα την μαμά μου για να μου αγοράσει το Playboy.

Τέσπα, το Models πάντως και τα θρυλικά δισκάκια του μεγάλωσαν την γενιά μας!! :bow:
 
Δεν είχα τέτοιο πρόβλημα γιατί εγώ με την τοτε παιδική παρέα μου τα είχαμε σε ασφαλες μερος....

Στην αποθήκη του σχολειού μιας και είχαμε βρει τα κλειδιά με την ετικέτα πανω "αποθήκη" που μάλλον ειχαν πέσει απο τον επιστάτη

Κάναμε πολλές επιδρομές και στα διαλείμματα για.. ματάκι αλλα και στο σχόλασμα τα σεργιανίζαμε στις πλατείες και στα παγκάκια για διάβασμα!!! :D
 
Τα περιοδικά αυτά τα είχε κυρίως ο γείτονας και φίλος μου τότε. Τα είχε αρπάξει από τον πατέρα του. Αυτός τα έκρυβε σε κάτι θάμνους εκεί γύρω στη γειτονιά μας. Εγώ αυτά που είχα πάρει τα έκρυβα σε μια παλιά τσάντα Paxos όπου εκεί μέσα έβαζα κι άλλα περιοδικά κόμιξ, Game Pro κ.α. Όταν όμως άρχισαν να γίνονται πολλά, έσκιζα τις επίμαχες φάσεις και πετούσα τα περιττά. Ο εν λόγω γείτονας που είπα παραπάνω έχει μεγαλύτερο αδερφό και είχε "κληρονομήσει" και κασσέτες άκρως ενδιαφέροντος υλικού που με κάθε ευκαιρία βλέπαμε σε βίντεο. Ακόμη και κασέτες με πρωταγωνιστή τον αδερφό του είχε να επιδίδεται στο σπορ. Χρυσό τον έκανα να τις δούμε αλλά τίποτα. Ντρεπόταν έλεγε...
 
Με περιοδικά τέτοιου τύπου δεν είχα καμία επαφή. Αν και μια μέρα που έπεσε ενα γυναικείο περιοδικό στα χέρια μου με αυτά που έγραφε μέσα έπαθα μεγαλύτερο σοκ απ' ότι θα πάθαινα με πορνό. Τότε κατάλαβα γιατί όλοι οι πατεράδες οσο περίμεναν τα παιδιά τους στο μπαλέτο τα διάβαζαν με αφοσίωση.

 


Στην δική μου περίπτωση ήταν τα βιβλία του Marquis de Sade. Είχα στείλλει την μάνα μου να τα πάρει απ' τη βιβλιοθήκη για να κάνω εργασία (σοβαρά) και στο σπίτι δεν άντεξε, με ρώτησε: <<τί τα θές εσύ αυτά τα...πράγματα;>> Όταν άκουσε για την εργασία: <<καλά δεν ντρέπεσαι, τί θα σκεφτεί ο καθηγητής σου;>> (τα χειρότερα απ' την πρώτη στιγμή-αμοιβαία αντιπάθεια). Ε συγγνώμη τώρα, σε μάθημα που λεγεται το σώμα ώς σημείο φιλοσοφικού στοχασμού για τί να γράψεις όταν υπάρχουν χρονολογικά όρια για τα θεματα που μπορείς να διαλέξεις;
 
Βράδυ Μεγάλης Τετάρτης ειμαστε όλοι στο εξοχικό οικογενειακώς πριν από 10 χρόνια, δηλαδή θα ήμουν κοντά στα 30. Μαζι στο σπίτι μας και κατι φίλοι για να κάνουμε όλοι μαζί Πάσχα. Αποφασίζουμε να παίξουμε ενα επιτραπέζιο με τίτλο Scrapples για όσους το θυμούνται. Το παιχνίδι αυτο λοιπόν ειναι με ερωτήσεις και τυχαίνει μια ερώτηση η οποία ηταν η εξής. ¨Είστε γονιός και ανακαλύπτετε πορνοπεριοδικά του γιου σας. Τα αφήνετε εκεί που ειναι και δε λέτε τίποτα ή γίνεται χαμός στο σπίτι?¨ Πριν προλάβει να απαντήσει το άτομο που του είχαν κάνει την ερώτηση πετιέται η μάνα μου απο τη κουζίνα που είχε ακούσει τη ερώτηση και λέει ... ¨αν τα ειχα κρατήσει όλα αυτα τα χρόνια θα ειχα γεμίσει μια βιβλιοθήκη!¨ Έπεσε τρελό γέλιο από όλους μας οπως καταλαβαίνετε... Είμαστε και τρία αγόρια στην οικογένεια βλέπεις... Η καημένη η μάνα μου... Θεά!
 
xaxa τρελη ατακα η μαμα!!!

εγω δυστυχως ειχα πολυ λιγα περιοδικα και αυτα μου τα επαιρναν. Μετα ανακαλυψαμε ενα παταρι σε οικοδομη (ακομα υπαρχει) και εκει εγινε η κρυψωνα μας.
 
Εχμ...τώρα θα μικλήσουμε για άλλους, αλλά που "κάτι είχε πάρει το μάτι μας".

Στο καζανάκι της λεκάνης, κι εννοώ στο κενό μεταξύη του καζανακιού (χαμηλής πίεσης) και του τοίχου. Βολικό, δεν "έπαιζε" και το καζανάκι,όταν το ζόριζες με την πλάτη. Χώρια που ήταν και σε πρώτη ζήτηση...:biglaugh:

Και μια άλλη κρυψώνα, κάτω από τη (χοντρή) μοκέτα του πατώματος, σε ένα σημείο που υπήρχε ένα "βούλιαγμα" και δεν το καταλάβαινες. Έλα όμως που μια μέρα σπάσαν κάτι σωλήνες, και τα ανακάλυψε ένας..υδραυλικός που ήρθε να μαστορέψει...
 
Δεν υπηρχε καλυτερη κρυψωνα απο αναμεσα στις στοιβες με τα κομικς,μεσα στα Μεγαλα Μικυ και στα Σουπερ Σεραφινο.
 
Πίσω
Μπλουζα