Ανακάλυψη σε αποθήκη :) (ιστορία εικονογραφημένη,ντέφι κ.α)

krem13

RetroNuts!
Joined
11 Οκτ 2008
Μηνύματα
1.520
Αντιδράσεις
58
καθαρίζοντας σήμερα μια δεύτερη αποθήκη που έχουμε,λόγω κάποιων εργασιών που θα γίνουν,έπεσα σε μια πολύ ευχάριστη έκπληξη :) ,κούτες με περιοδικά που θεωρούνταν προ πολλού χαμένα/πεταμένα :) . συγκεκριμένα,ένα μεγάλο ποσοστό των τευχών του "ιστορία εικονογραφημένη" που κυκλοφόρησαν από τα μέσα των 70s έως τα μέσα των 80s καθώς και μερικά τεύχη από ένα μουσικό περιοδικό που ονομαζόταν "ντέφι",επίσης από τα μέσα των 80s .

πρώτα όμως,κάτι άσχετο που βρέθηκε στον ίδιο χώρο,ένας...κουμπαράς του ταχυδρομικού ταμιευτηρίου,άγνωστης χρονολογίας :D

attachment.php


-τα τεύχη του "ιστορία εικονογραφημένη" ;)

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


αύριο θα βάλω και τα εξώφυλλα από το "ντέφι" αλλά και από κάτι άλλα που βρήκα ;)

hint: eurosbasket ;)
 
Αυτα ειναι ολοκληρη σειρα οχι κατι λιγα,παντα ευχαριστο να βλεπουμε τιτλους απο ρετρο περιοδικα που δεν υπαρχουν πλεον!


Περιμενουμε και τα υπολοιπα.
 
Φοβερή ανακάλυψη!

Η καλύτερή μου είναι να ανακαλύπτω παλιά βιβλία και περιοδικά.

Η μεγάλη σύμπτωση είναι οτι και εμείς θα κάνουμε εργασίες σε μια αποθήκη, όπου ήδη έχω βρει έναν ακριβώς ίδιο κουμπαρά (με λεφτά μέσα) και διάφορα άλλα βιβλία και περιοδικά όπως και LEGO στο κουτί τους.

Τα πράγματα αυτά είναι της συζύγου, και κάποια στιγμή θα τα καθαρίσω και θα τα φωτογραφίσω κι εγώ.
 
ε,το ιδιο μοντελο κουμπαρα ανακαλυψα και εγω στην αποθηκη,οταν αποθηκευα τα τευχη της εικ.ιστοριας μεταγενεστερης δεκαετιας..

ελπιζω να τα κρατησεις και να MHN πανε βολτα στο μοναστηρακι ετσι?

:)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
-και το "ντέφι" :)

attachment.php


attachment.php


ευχαριστώ :) !

καλά,τι γίνεται με αυτόν τον κουμπαρά,όλη είχαν την σκέψη να τον αποθηκεύσουν μαζί με τα περιοδικά τους :D ;

@Dino

περιμένουμε φωτογραφίες τότε ;)

@don dokken


ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως δεν θα πάνε βόλτα από το μοναστηράκι
:) , σκοπεύω μάλιστα να συμπληρώσω τα κενά (θα το πάω από το 50 έως το 250 μάλλον) τώρα που είδα πόσο φθηνά βρίσκονται τα τεύχη του περιοδικού
 
Πίσω
Μπλουζα