Ανακοινώθηκαν οι ημερομηνίες και οι τιμές για το DSi

Nikol@r@s

Retro Member
Joined
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
174
Αντιδράσεις
2
Στις 3 Απριλίου στην Ευρώπη, και 5 Απριλίου στην Αμερική θα βγει στην αγορά το νέο και ανανεωμένο Nintendo DSi.

Η τιμή που ανακοινώθηκε είναι στα 170 USD για τις ΗΠΑ, και σύμφωνα με κάποιες πληροφορίες 149 GBP (Τώρα για εκτός Μ.Βρετανίας να περιμένουμε 170 Ευρώ; ) για την Ευρώπη.

Aντε να δουμε αν αξιζει! :D

Πηγή:http://videogamez.forumotion.com/forum-f16/topic-t395.htm
 
Πολύ καλά νέα. Είχε αργήσει να έρθει το μηχάνημα. Περιμένω την άφιξή του για άμεση αγορά. Έχω και μια M3 simply η οποία περιμένει να βρει τη θέση της σε ένα DS.

Το παλιότερο δεν το έχω δουλέψει όσο θα ήθελα, αλλά για αυτό φταίει το Wii, το Dreamcast και βέβαια το pc με το οποίο παίζω σαν παλαβός.

Δεν με ενδιαφέρουν τα επιπλέον χαρακτηριστικά του, αλλά η βελτιωμένη ποιότητα των οθονών του.
 
Pooky είπε:
Πολύ καλά νέα. Είχε αργήσει να έρθει το μηχάνημα. Περιμένω την άφιξή του για άμεση αγορά. Έχω και μια M3 simply η οποία περιμένει να βρει τη θέση της σε ένα DS.
Τσάμπα λεφτά θα δώσεις....η Μ3 δεν παίζει φυσικά με το DSi...όπως και καμία από τις παλιές κάρτες....(τουλάχιστον αυτό ίσχυε μέχρι πριν 2-3 βδομάδες που είχα κοιτάξει το θέμα)...

όλο και κάτι θα βγει αλλά είναι πολύ νωρίς για το DSi....

και ειναι απαράδεκτο που έφαγαν το GBA slot!!!
 
Να δουμε...ποσοι θα αγορασουν για τεταρτη φορα το DS σε αλλο shell
 
Wally είπε:
Να δουμε...ποσοι θα αγορασουν για τεταρτη φορα το DS σε αλλο shell
Έλα ρε.μην γίνεσαι υπερβολικός...3η φορά θα είναι!

μουαχαχααχαα
 
Οπότε να χτυπήσω και ένα παλιότερο όσο προλαβαίνω!!!!!!!!

Θα γούσταρα ένα πρασινάκι ή ένα κοκκινάκι με χίλια!!!!!
 
Σίγουρα να πάρεις ένα DSlite αν δεν έχεις...

Είναι μακράν η καλύτερη έκδοση της κονσόλας ...

Και λογικά όταν κυκλοφορήσει επίσημα το DSi στην Ελλάδα θα ρίξουν τις τιμές των Lite...
 
Το LITE το έχω εδώ μπροστά μου και τώρα παίζω STAR WARS - clone wars. Με κάρτα EDGE!!!!!!
 
Pooky είπε:
Το LITE το έχω εδώ μπροστά μου και τώρα παίζω STAR WARS - clone wars. Με κάρτα EDGE!!!!!!
άσε το clone wars και βάλε το retro game challenge...

δες θέμα που άνοιξα σήμερα ;)
 
Και μια φρατζολα με το λογοτυπο της nintendo παλι θα το αγοραζε η πιτσιρικαρια. Ποτε μου δεν το χωνεψα το DS. Υπερβολικα παιδιαριστικα παιχνιδια (η Barbie σε διακοπες , Οι Bratz χορευουν και γλεντουν) και αλλες τετοιες αηδιες. Τα Zelda,Metroid κατι λενε αλλα μεχρι εκει. Εχωντας PSP και DS πιστευω οτι το μηχανηματακι της Sony ειναι ετη φωτος μπροστα τοσο απο πλευρας τεχνικων χαρακτηριστικων οσο και παιχνιδιων (God Of War, Killzone Liberation, Dungeon Siege, Warhammer κλπ)

Nintendo fanboys μην αρχισετε να μου τα χωνετε, απλα εκφραζω την γνωμη μου και την αντιπαθεια μου προς την N και τον μυστακοφορο παπατρεχα :)
 
Σε λάθος thread είσαι φίλε μου
 
makis είπε:
Και μια φρατζολα με το λογοτυπο της nintendo παλι θα το αγοραζε η πιτσιρικαρια. Ποτε μου δεν το χωνεψα το DS. Υπερβολικα παιδιαριστικα παιχνιδια (η Barbie σε διακοπες , Οι Bratz χορευουν και γλεντουν) και αλλες τετοιες αηδιες. Τα Zelda,Metroid κατι λενε αλλα μεχρι εκει. Εχωντας PSP και DS πιστευω οτι το μηχανηματακι της Sony ειναι ετη φωτος μπροστα τοσο απο πλευρας τεχνικων χαρακτηριστικων οσο και παιχνιδιων (God Of War, Killzone Liberation, Dungeon Siege, Warhammer κλπ)Nintendo fanboys μην αρχισετε να μου τα χωνετε, απλα εκφραζω την γνωμη μου και την αντιπαθεια μου προς την N και τον μυστακοφορο παπατρεχα :)
Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί όλα τα παιχνίδια που δεν έχουν όπλα, μάχες, άντρες με μούσκουλα και άλλες τέτοιες καφρίλες είναι παιδιάστικα!

Βαρέθηκα να μου πουλάνε τον πόλεμο και τη βία παντού...

Το psp είναι εξαιρετικό για emulation...από εκεί και πέρα είναι απίστευτα μονόπλευρο στα παιχνίδια που βγάζει...όλο fps, πολεμικά και αθλητικά...

Στο ds τουλάχιστον, μέσα στους τόνους shovelware, θα βρεις και μικρά διαμαντάκια για να περάσεις λίγο ευχάριστα την ώρα σου..και κυρίως θα βρεις παιχνίδια για όλα τα γούστα...από fps και strategy, μεχρι adventures και τόνους puzzle games...
 
Αν και οτι αξιζει ειναι κατα 99.9% τα conversions απο παλια SNES RPGs και G&W...
 
Ολα ειναι θεμα προσωπικου γουστου - το thread αυτο αναφερεται στην επερχομενη κυκλοφορια της Nintendo - και ας μεινουμε εκει σας παρακαλω.
 
Εαν πρεπει να ψαξω αναμεσα σε εκαντονταδες παιχνιδια για να βρω ενα καλο αστο καλυτερα. Υπαρχουν αξιολογα puzzle games στο PSP (mercury,puzzlu quest) racing (nfs,gripshift etc). Σε video playback , wifi ειναι πολυ καλυτερο απο το DS. Δειτε ταινια UMD η εστω DVD rip quality και τα λεμε. Εαν η βια και ο πολεμος προαγωνταν απο τα video games μονο θα ημουν ευτυχης. Το psp απευθυνεται σε hardcore games κυριως, το DS σε casual απλα!
 
Εαν πρεπει να ψαξω αναμεσα σε εκαντονταδες παιχνιδια για να βρω ενα καλο αστο καλυτερα. Υπαρχουν αξιολογα puzzle games στο PSP (mercury,puzzlu quest) racing (nfs,gripshift etc). Σε video playback , wifi ειναι πολυ καλυτερο απο το DS. Δειτε ταινια UMD η εστω DVD rip quality και τα λεμε. Εαν η βια και ο πολεμος προαγωνταν απο τα video games μονο θα ημουν ευτυχης. Το psp απευθυνεται σε hardcore games κυριως, το DS σε casual απλα!

Sorry δεν θελω να ξεκινησω flame war. Ας το αφησουμε εδω :)
 
Paspartoo είπε:
Ολα ειναι θεμα προσωπικου γουστου - το thread αυτο αναφερεται στην επερχομενη κυκλοφορια της Nintendo - και ας μεινουμε εκει σας παρακαλω.
Αμααααν...βγήκαν τα μαστίγια...

συγνώμη αφεντικό... :xm:

makis είπε:
Sorry δεν θελω να ξεκινησω flame war. Ας το αφησουμε εδω :)
Όπως το είπες, ας το αφήσουμε γιατί δεν βγάζουν πουθενά αυτές οι κουβέντες... :p
 
Wally το ds εχει πλεον 3 revisions, και το δευτερο (lite) κατ'εμε ειναι πολυ κακο για αυτα που λεγανε και για αυτο που πηραμε σαν αποτελεσμα.

To light and bright εχει μεγαλυτερες οθονες, μακραν καλυτερες απο αυτες του lite, καλυτερο μικροφωνο, καλυτερα ηχεια, 2 καμερες, microsd υποδοχη μεταξυ αλλων. Η πολυ φτωχη καραμελιτσα "το ds δεν εχει παιχνιδια - το ds ειναι για παιδια - το ds δεν προσφερε τιποτα στο χωρο" εχει κατατροπωθει πολλακις με μερικα απο τα καλυτερα διαμαντια που ειδαμε γενικοτερα στο χωρο, και μαλιστα στις περισσοτερες κατηγοριες. Platforms; Shooters; Role play games; Adventures; Puzzles;

Λογικο σε μια τοσο πετυχημενη και καθιερωμενη πλατφορμα να βλεπουμε αναμεσα σε τοσα παιχνιδια, καποια καλα και καποια ασχημα. Στη τελικη και παλι, υπαρχει πολυ χειροτερη αναλογια σε αλλες κονσολες.

Περι psp τωρα.. Εχει φυγει απο την κατηγορια ανεκδοτο και εχει φτιαξει μια δικια του. Δεν εχω να πω κατι, πλυν μια προταση προς τους ικανοποιημενους κατοχους του ( υπαρχουν ακομα;!; )

album-bitter-tears-ballads-of-the-american-indian.jpg


Κλασσικο αλπουμ, ακουγεται και πολυ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλύτερο είναι το DS σαν σύνολο από το PSP.

Δείτε το avatar και μετά μετρήστε την ψήφο μου διπλή. :p
 
Φυσικά και δεν θα ξεκινήσει flame war. Τη γνώμη μας λέμε άλλωστε.

Θα συμφωνίσω με το φίλο Plink. Κι εγώ δεν πολυκατάλαβα γιατί τα παιχνίδια βίας πρέπει να είναι για άντρακλες και ο Mario ή η Zelda για κοριτσάκια.

Το DS το έχω απολαύσει αρκετά αλλά όχι όσο θα ήθελα. Απλά γιατί το gaming time μου το μονοπωλεί 90% το pc.

Βέβαια για αναπαραγωγή ταινιών και άλλα καλά, δεν θα πάρω μια παιχνιδομηχανή για να τα κάνω αυτά. Αυτά τα κάνει και το iphone μου και μάλιστα καλύτερα από το PSP. Μην αναφερθούμε στο θέμα του ότι ένα PSP είναι φτηνότερο από το iphone, δεν με νοιάζει το κόστος.

Η Nintendo έχει αποδείξει περίτρανα ότι κατέχει τα μυστικά συστατικά της επιτυχίας, κάτι που εξοργίζει τους "αντιπάλους" της. Τι να κάνουμε, άλλοι ηγούνται, άλλοι απλά ακολουθούν.
 
Πίσω
Μπλουζα