Ανταλλαγή δώρων μελών RetroManiaX (Χριστούγεννα - Πρωτοχρονιά 2016-2017)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Kambia

Retired Admin
Joined
11 Ιαν 2008
Μηνύματα
13.665
Αντιδράσεις
1.379


Αργήσαμε λίγο φέτος να προετοιμαστούμε για την ανταλλαγή αλλά αυτό δε σημαίνει πως δεν προλαβαίνουμε. :)

-Πώς γίνεται:

Βρίσκουμε ένα ρετρό αντικείμενο, που μπορεί να το έχουμε διπλό ή να μην το χρειαζόμαστε, το δηλώνουμε στο θρεντ, γίνεται μια κλήρωση για να δούμε σε ποιον θα στείλουμε το δωράκι μας και φροντίζουμε να το στείλουμε σε αυτόν που έχει κερδίσει.

-Τι προσφέρουμε:

Οτιδήποτε ρετρό θεματολογίας: κόμικ, παιχνίδι, pixel ή άλλο περιοδικό, playmobil, lego, βιβλίο!

-Ποιος μπορεί να συμμετέχει:

Όποιος θέλει! Δεν είναι υποχρεωτικό, αλλά όσοι δηλώσουν συμμετοχή, δε μπορούν να κάνουν πίσω! :D

-Μέχρι πότε:

Συμμετοχή δώρων έως: 18 Δεκεμβρίου

-Κλήρωση: (σύντομα θα ενημερωθεί)

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ:



ΔώραΜέλη
1. Δυο βιντεοκασσετες και 2 παλια τευχη απο marvel comics1. Θάνος
2. Ενα τευχος "Μικρος Καου Μπου" του 1988,

1 Χριστουγεννιατικη καρτα και 1 μανταλακι χιονανθρωπο
2. Αριάδνη
3. Δυο τευχη "Αντιριξ & Συμφωνιξ" και 1 μπουγελοφατσα3. Μάνος311
4. Μια Μπουγελοφατσα,τρεις καρτες ανταλλαγης (για κοριτσια), DVD με την ταινια "Μπλου τζιν & πετσινα μπουφαν"4. Spirtoulis
5.Ένα τραινάκι από τουβλακια της Panda Toys5. Kambia
6.Βιβλιαρακι "Οι Τρεις Μπανανες" (Harmi Press)6.stayros
7.Αλμανακο Ιουλιος 1994 , Αλμανακο Δεκεμβριος 1993 και VHS Dragon Ball Z7.Ajax87
8.Κομιξ #81 Μαρτιος 19958.Uskoke
9. Τρια τευχη Μπλεκ του 19859.atrus42
10. Ποικιλια κομικς (Σεραφινο,Τρουενο,Δρασις κλπ...)10.DINO
11. Δυο τευχη Καντυ Καντυ11.Lord Makro
12.12.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

ΩΠΑ....να 'μαι κι εγω!!!! :cool:

Μαζι με το δωρακι μου βεβαιως-βεβαιως!!! :D

Ενα βιβλιαρακι της Harmi Press του 1982 απο την σειρα "Μαντς Μπαντς" (Munch Bunch) με τιτλο "Οι Τρεις Μπανανες". ;)

Harmi Press The  3 Bananas.jpg

Αυτοπροστεθηκα στην λιστα....γιατι αμα περιμενω την 1@Kambia[/USER].....θα τελειωσει η διορια!!!!! :biglaugh::biglaugh::tongue::tongue: :tease: :tease:
 
Μεσα και εγω παιδια!

το κατι τις μου λοιπον :

dwroo.jpg

Αλμανακο Ιουλιος 1994 , Αλμανακο Δεκεμβριος 1993 και VHS Dragon Ball Z
 
Θα βαλω 2 παραμυθακια στρατικη του 80' και ωραια χριστουγεννιατικη καρτουλα αλλα ολιγον να δω τους τιτλους και να επανερθω
 
Ελα....για να βλεπω χερακια....μην κρυβεστε!!!! :D :p
 

Προστεθηκατε με συνοπτικες μεσιε!!! :D


1@spirtoulis[/USER]

1@manos311[/USER]

1@Kambia[/USER]

θανο

 


αριαδνη


....αν ειναι ευκολο πειτε λιγο τι δωρακια θα βαλετε για να ενημερωσω την λιστα. :)

Απορω πως και δεν εχει φανει ο 1@DINO[/USER] ...που ειναι και ο "πνευματικος μπαμπας" του θεματος. :D
 
'Επαθα μία πολύ ωραία γαστρεντερίτιδα τις προηγούμενες μέρες και γι'αυτό δεν έχω απαντήσει. Θα βάλω σίγουρα μία μπουγελόφατσα και θα προσθέσω και κάτι άλλο σίγουρα. Θα προσπαθήσω να ψάξω σήμερα , αν μου το επιτρέπουν οι δυνάμεις μου.
 
Περαστικα σπιρτούλις ναι θα αναρτησω εικονα φτανει να εχω χρονο
 
Περαστικα και σιδερενια spirtoulis! :flower:

Μην αγχωνεστε κοριτσια,η συμμετοχη ειναι μεχρι 15 Δεκεμβριου,οποτε εχετε μια εβδομαδα χρονο! :)
 
ΠΟΛΛΑ-ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ για την εξαιρετική ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ πρωτοβουλία σας...!!!

Φέρνει στο νου μου υπέροχες αναμνήσεις από τις ανταλλαγές δώρων μεταξύ συμμαθητών, που πραγματοποιούσαμε κυρίως στο Γυμνάσιο, τη δεκαετία του '80...!!!

Από εμένα 3 τεύχη του "ΜΠΛΕΚ" σε εξαιρετική κατάσταση με τις αφίσες τους από το μακρινό 1985.

WP_20161209_21_48_20_Pro (2).jpgWP_20161209_21_48_20_Pro (3).jpgWP_20161209_21_48_20_Pro (4).jpg
 

Προστεθηκες στην λιστα με συνοπτικες! ;)

Για να βλεπω χερακια και απο τους υπολοιπους! :D

Και μια υπενθυμιση ακομα.... :)

stayros είπε:
1@spirtoulis[/USER]

1@manos311[/USER]

1@Kambia[/USER]

θανο

 


αριαδνη


....αν ειναι ευκολο πειτε λιγο τι δωρακια θα βαλετε για να ενημερωσω την λιστα. :)
 
Είναι ένα τευχος μικρος καουμπου του 88' μια πολυ ωραια καρτα χριστουγεννιάτικη και μανταλακι με χιονάνθρωπο!
 
Τελεια τα δωρακια σου αριαδνη! :thumbup:

By the way....ενημερωθηκε και η λιστα. ;)

Ελα να βλεπω χερακια να σηκωνονται..... :D
 
Λοιπόν έχω για δώρο μία μπουγελόφατσα, 3 καρτούλες ανταλλαγής (κοριτσίστικες της δεκαετίας του 80) και το cd με την ταινία Μπλου-τζιν και πέτσινα μπουφάν. Αυτά προς το παρόν. Φωτογραφία αύριο.
 

Σε ευχαριστουμε 1@spirtoulis[/USER] ! :flower:

Ενημερωθηκε και η λιστα. ;)

Μια υπενθυμιση ακομα.... :)

stayros είπε:
1@manos311[/USER]

1@Kambia[/USER]

θανο

....αν ειναι ευκολο πειτε λιγο τι δωρακια θα βαλετε για να ενημερωσω την λιστα. :)





 
σαν συλλεκτης βιντεοκασσετων και μανιακος της βιντεοκασσετας χρονια δεν θα μπορουσα να βαλω κατι που να μην ειναι σχετικο οριστε λοιπον 2 βιντεοκασσετες και μαζι 2 παλια τευχη απο marvel comics (σημειωση:καθως καταλαβαινω οτι πολλοι πλεον δεν εχουν βιντεο στην κατοχη τους οι ταινιες θα σταλουν και γραμμενες σε dvd σε αυτον που θα τις λαβει ωστε να μπορει να τις δει σιγουρα)
 

stayros είπε:
Προστεθηκατε με συνοπτικες μεσιε!!! :D
1@spirtoulis[/USER]

1@manos311[/USER]

1@Kambia[/USER]

θανο

 


αριαδνη


....αν ειναι ευκολο πειτε λιγο τι δωρακια θα βαλετε για να ενημερωσω την λιστα. :)
Επειδή βρίσκομαι μακριά από το σπίτι και επιστρέφω στις 16, δεν μπορώ ακόμα να ψάξω για τα δώρα. Υπάρχει περίπτωση να πάρω μία μέρα παράταση?

 

stayros είπε:
Απορω πως και δεν εχει φανει ο 1@DINO[/USER] ...που ειναι και ο "πνευματικος μπαμπας" του θεματος. :D
Εδώ είμαι Σταύρο! ;)

Φυσικά και δε θα λείψω!

Απλά, δεν έχω βρει δώρα ακόμα, καθώς σαν αισθηματίας που είμαι, είμαι συναισθηματικά δεμένος με τα πράγματα που έχω στο σπίτι αυτή τη στιγμή και δε μπορώ να αποχωριστώ κάποιο.

Υπόσχομαι όμως να βρω κάτι asap (δηλαδή αύριο, το πολύ μεθαύριο)... :)

Έλα να βλέπω κι εγώ χεράκια από επιφανείς προσωπικότητες του forum!!! ::)

 

θανος είπε:
σαν συλλεκτης βιντεοκασσετων και μανιακος της βιντεοκασσετας χρονια δεν θα μπορουσα να βαλω κατι που να μην ειναι σχετικο οριστε λοιπον 2 βιντεοκασσετες και μαζι 2 παλια τευχη απο marvel comics (σημειωση:καθως καταλαβαινω οτι πολλοι πλεον δεν εχουν βιντεο στην κατοχη τους οι ταινιες θα σταλουν και γραμμενες σε dvd σε αυτον που θα τις λαβει ωστε να μπορει να τις δει σιγουρα)
Θανο....Σουπερ Ντουπερ το δωρακι σου!!!

manos311 είπε:
Επειδή βρίσκομαι μακριά από το σπίτι και επιστρέφω στις 16, δεν μπορώ ακόμα να ψάξω για τα δώρα. Υπάρχει περίπτωση να πάρω μία μέρα παράταση?
1@manos311[/USER]

Απο μενα κανενα προβλημα. :)

Να δουμε ομως τι θα πει και η αγαπητη 1@Kambia[/USER] που ειναι και πιο αρμοδια. ;)

DINO είπε:
Εδώ είμαι Σταύρο! ;)

Φυσικά και δε θα λείψω!

Απλά, δεν έχω βρει δώρα ακόμα, καθώς σαν αισθηματίας που είμαι, είμαι συναισθηματικά δεμένος με τα πράγματα που έχω στο σπίτι αυτή τη στιγμή και δε μπορώ να αποχωριστώ κάποιο.

Υπόσχομαι όμως να βρω κάτι asap (δηλαδή αύριο, το πολύ μεθαύριο)... :)
Ωραιος!!! :thumbup:

Κατι πηρε το αυτι μου για κατι δωρακια που θα δωθουν λεει απο τις ανασκαφες στην Αμφ.....εχμμμμ...Ρετροπολη???!!!!
rolleye0012.gif


 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα