Αντοχή στο χρόνο για Arcade stick

jim2033

RetroN00b
Joined
19 Δεκ 2015
Μηνύματα
24
Αντιδράσεις
0
Γεια σας σε 2 βδομαδες ερχετε το Arcade stick τις hori που εχω παραγγειλει,. θελω να ρωτησω κατι..

ποσες ωρες πρεπει να παιζω καθε μερα με το Arcade stick για να μην χαλασουν τα κουμπια του;;;

δηλαδη αν παιζω πχ 8 ωρες καθε μερα υπαρχει περιπτωση να χαλασουν σε 1 χρονο;;;;

αν παιζω καθημερινα;;; πειτε μου σας παρακαλω;;

 

 


εχω παρει αυτο,..,


πειτε την γνωμη σας επειδι εχετε εμπειρια σε αυτο το θεμα..

γιατι μου ειπανε οτι αν παιζω 10 ωρες καθε μερα οτι θα χαλασει σε 1 χρονο λογο τις υπερβολικις χρησης του

και εχω αρχισει να ανησυχω...

δηλαδη πρεπει να εχω και περιορισμους στο θεμα αυτο;;;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απο τις εικόνες υποθέτω πως τα κουμπιά και ο μοχλός είναι κατασκευής sanwa. Αν ισχύει αυτό, δεν έχεις να ανησυχείς επειδή είναι καλής ποιότητας.
 
Στα κακομοιρα τα ηλεκτρονικα τα κακοποιουσε ο καθενας καθε μερα και παλι δουλευανε...

Δεν θα εχεις θεμα , αλλα και να παθει τιποτα κανα κουμπι με 2-3 ευρω παιρνεις sanwa κουμπι μαυρο το βαζεις πανω και εισαι ετοιμος...Και ο μοχλος αλλαζει με κοστος 18-20 ευρω για sanwa.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
[edit] Greeklish [edit]


http://www.focusattack.com/hori-kuro...hbutton-black/

πειτε την γνωμη σας επειδι εχετε εμπειρια σε αυτο το θεμα..

γιατι μου ειπανε οτι αν παιζω 10 ωρες καθε μερα οτι θα χαλασει σε 1 χρονο λογο τις υπερβολικις χρησης του

και εχω αρχισει να ανησυχω...

δηλαδη πρεπει να εχω και περιορισμους στο θεμα αυτο;;;

http://www.focusattack.com/hori-hayabusa-joystick/

πειτε μου σας παρακαλω γιατι ανησυχω

ενας μου ειπε οτι αν ενα κουμπι το παταω καθε μερα 1000 φορες εινε λογικο το stick σε 1000 μερες να χαλασει πχ ισχυει΄;;;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αφου και μονος εβαλες τα λινκ, υπαρχουν ανταλλακτικα... Παιξε εσυ να το ευχαριστηθεις και αν χαλασουν ποτε τα αλλαζεις...

jim2033 είπε:
ενας μου ειπε οτι αν ενα κουμπι το παταω καθε μερα 1000 φορες εινε λογικο το stick σε 1000 μερες να χαλασει πχ ισχυει΄;;;
1000 πατηματα αλλα με ποσα kilopond δυναμη; :p

Χαχαχαχα πλακα κανω σιγα μην μετρας και ποσες φορες τα πατησες καθε μερα ελεος.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να που το είδα να το ρωτάει κάποιος και αυτό.
 
[edit] Greeklish [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν παιζεις 10 ώρες την μέρα πιο γρήγορα θα κανεις κακό στον εαυτό σου παρα στα κουμπιά. Όπως και να έχει πάντως δεν νομιζω οτι θα είναι δύσκολο να αντικαταστήσεις ενα κουμπί...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν παίζεις 6 και 8 ώρες κάθε ημέρα πρέπει να αρχίσεις να σκέφτεσαι σοβαρά τους τένοντες στα χέρια σου, τα μάτια σου κλπ παρά τα κουμπιά. Αν το πάρουμε το θέμα σοβαρά.
 
[edit] Greeklish [edit]

5 ώρες την εβδομάδα για να σου κράτήσει 10 μήνες. Αν πάίζεις λιγότερο π.χ. 4 ώρες την εβδομάδα μπορει να κρατήσει και 1 χρόνο.

Δυστυχώς αυτό που πήρες έχει ημερομηνία λήξεως στους 18 μήνες και 1 εβδομάδα. Αλλά επειδή δεν είναι πολύ καλό μπορεί να σου χαλάσει και αμέσως.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τουλάχιστο πέρα από τις αρλούμπες που σου είπε, σου απάντησε στα Ελληνικά.
 
πες, , μου κατι τοτε αν παιζω καθε μερα 10 ωρες τα κουμπια θα χαλασουνε;;;;

ενας μου ειπε οτι αν ενα κουμπι το παταω καθε μερα 1000 φορες εινε λογικο το stick σε 1000 μερες να χαλασει πχ ισχυει΄::::¨¨¨΄:::;;;

΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄;;;;;;;;;;;;;;;;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Jim2033 πρώτον σταμάτα να γράφεις greeklish (τουλάχιστον βλέπω στα τελευταία ποστ το γύρισες στα ελληνικά!) Σου έχω κάνει σύσταση για τον ίδιο λόγο και στο παρελθόν.

Δεύτερον καταντάει κουραστικό να κάνεις συνεχόμενα ποστ ακόμα και για να βάλεις ερωτηματικά. Αν θες να συμπληρώσεις κάτι μπορείς να κάνεις edit το προηγούμενό σου ποστ και να το γράψεις εκεί. Όταν κάποιος θα ξέρει να σου απαντήσει, θα σου απαντήσει. Με το να ρωτάς το ίδιο και το ίδιο εδώ και 2 σελίδες δε θα βγει τίποτα, ούτε θα επισπεύσεις την απάντηση κάποιου.
 
Το πιο epic thread όλων των εποχών, πάει και τελείωσε. Σάρωσε, τα καταβρόχθισε όλα και ότι απόμεινε εξαφανίστηκε από προσώπου γης. Ένα δάκρυ κύλησε σε τούτο τον άγονο πλέον τόπο, RIP..

Είπες πως το έχεις αγοράσει, there's no going back now. Εφόσον κανείς λογικός άνθρωπος δεν έχει ιδέα για αυτό που ρωτάς, πάρτο και άρχισε να παίζεις, σε 1000 μέρες ξαναέλα και πες μας αν έχουν χαλάσει να μάθουμε και εμείς.

i rest my case, next please

ουφ
 
Το συγκεκριμένο στικ μετά από προσωπική χρήση και δοκιμές κράτησε 6 μήνες με μέσο όρο 2000 κλικ την ημέρα.
 
δεν σε καταλαβα το ειχες;; και δεν εινε καλο δηλαδη:;;;;
 
Θα σου πρότεινα ένα Qanba Q4, υπερ-διπλάσιος χρόνος ζωής για ανελέητο gaming.
 
Αρα για να σου κρατήσει 1 χρόνο υπολόγισε περίπου 1000 με 1002 κλίκ την μέρα...πάνω -κάτω......Ψιλομάπα το καρπούζι μου φαίνεται...
 
Πίσω
Μπλουζα