Αξιολογιση κατ/των

Chris27

RetroN00b
Joined
25 Φεβ 2014
Μηνύματα
826
Αντιδράσεις
990
Προτεινω ενα thread, οπου θα εξυμνουμε η θα θαβουμε τα διαφορα κατ/τα που ψωνισαμε τα διαφορα ρετρο η πιο συνγχρονα "γκατετακια μας.
Αν βεβαια μπορει να γινει κι αν ταιριαζει κατι τετοιο στο site μας.
Προταση ειναι οχι απαιτηση, μην παρεξηγηθω παλι.
 
Εγώ δεν κατάλαβα τίποτα γιατί δεν ξέρω τί είναι το κάτ/τα.

Θυμήθηκα το ΚΑΤ/ΝΟΣ(κατίνος) στα παλια ασανσέρ.

Παρακαλώ πολύ, να μην παρεξηγηθώ, χαβαλέ κάνω.
 
Τελευταία επεξεργασία:
ΤΟ θέμα είναι επίφοβο και εξηγώ. Παλαιότερα σε ένα ποστ που αφορούσε Η/Υ υπήρξε μια αρνητική κριτική για ένα κατάστημα (γιατί δυστυχώς υπάρχουν και αυτές οι κριτικες). Τις αμέσως επόμενες μέρες λάβαμε email από το εν λόγω κατάστημα το οποίο μας έλεγε πως αν δεν κατέβει το ποστ θα γίνει μήνυση για συκοφαντική δυσφήμιση.
Στο Google ή το Skroutz πχ και άλλες παρόμοιες υπηρεσίες μπορούμε να κάνουμε μια χαρά την κριτική μας. :)
 
Κατανοητο και σεβαστο. Δεν χρειαζεται το σαιτ να μπει σε τετοιου ειδους περιπετειες.
 
Εγώ δεν κατάλαβα τίποτα γιατί δεν ξέρω τί είναι το κάτ/τα.

Θυμήθηκα το ΚΑΤ/ΝΟΣ(κατίνος) στα παλια ασανσέρ.

Παρακαλώ πολύ, να μην παρεξηγηθώ, χαβαλέ κάνω.
Α, φοβερός Rygar!
Μικρός δεν μπορούσα να καταλάβω τι σημαίνει. Να ήμουν ο μόνος ? :fafoutis:

1677230807153.png
 
Κατανοητο και σεβαστο. Δεν χρειαζεται το σαιτ να μπει σε τετοιου ειδους περιπετειες.
Νομίζω ότι ακόμα κι αν τελικά το θρεντ σου δε μπορεί να αξιοποιηθεί, ηταν τελικά πιο σημαντικό που εσύ τυχαία επέλεξες να γράψεις "κατ/τα" και ορισμένοι θυμηθήκαμε τα παλια ασανσέρ και γελάσαμε. Και να τονίσω, δε γελάσαμε μαζί σου, γελάσαμε με το ΚΑΤ\ΝΟΣ.
 
Νομίζω ότι ακόμα κι αν τελικά το θρεντ σου δε μπορεί να αξιοποιηθεί, ηταν τελικά πιο σημαντικό που εσύ τυχαία επέλεξες να γράψεις "κατ/τα" και ορισμένοι θυμηθήκαμε τα παλια ασανσέρ και γελάσαμε. Και να τονίσω, δε γελάσαμε μαζί σου, γελάσαμε με το ΚΑΤ\ΝΟΣ.
Εννοείται αυτό, και από ένα θέμα που μάλλον δεν θα είχε συνέχεια προέκυψε μια όμορφη retro νοσταλγική ανάμνηση για πολλούς από εμάς.
 
Eγω παλι, συνγχωριστε μου την αμαθεια, δεν ειμαστε ολοι Μπαμπινιοτηδες, δεν μπορω να καταλαβω τι σχεση εχουν τα
κατ/τα = καταστηματα που το βλεπουμε συχνα, με το
κατ/νος = κατουριμενος που δεν το βλεπουμε και καπου, εκτος απο τις ενδειξεις των ασανσερ
 
Eγω παλι, συνγχωριστε μου την αμαθεια, δεν ειμαστε ολοι Μπαμπινιοτηδες, δεν μπορω να καταλαβω τι σχεση εχουν τα
κατ/τα = καταστηματα που το βλεπουμε συχνα, με το
κατ/νος = κατουριμενος που δεν το βλεπουμε και καπου, εκτος απο τις ενδειξεις των ασανσερ

Δεν έχει καμιά σημασία φίλε @Chris27.

Βασικά λόγω της συντομογραφίας των λέξεων μας βγήκε στη πορεία και κάτι άλλο το οποίο το βλέπαμε (πάλι σε συντομογραφία) σε μικρή ηλικία και πολύ συχνά στα ασανσέρ της εποχής. Μετά απο ένα σημείο και μετά η συζήτηση ήταν απλά ένα ευχάριστο flashback απο την παιδική μας ηλικία το οποίο ξαφνικά άλλαξε τη ροή του θέματος. :)

ΥΓ. Τελικά δεν ήμουν ο μόνος οπου μικρός την κάθετο (/) την καταλάβαινε ως Ι (δηλαδή ως το γράμμα ιώτα ή και αλλιώς γράμμα γιώτα).

Έτσι λοιπόν το Κατ/νος μικρούλης το διάβαζα Κατινος ! Ότι λέξη είχε αυτό (/) εγώ το μεταφράζα στο γράμμα γιώτα. Μπαμπινιώτης τζούνιορ να πούμε!! :biglaugh:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Eγω παλι, συνγχωριστε μου την αμαθεια, δεν ειμαστε ολοι Μπαμπινιοτηδες, δεν μπορω να καταλαβω τι σχεση εχουν τα
κατ/τα = καταστηματα που το βλεπουμε συχνα, με το
κατ/νος = κατουριμενος που δεν το βλεπουμε και καπου, εκτος απο τις ενδειξεις των ασανσερ
ΚΑΤ/ΝΟΣ=Κατειλημμένος (ο κλωβός=(θάλαμος))
 
Έτσι λοιπόν το Κατ/ος μικρούλης το διάβαζα Κατινος ! Ότι λέξη είχε αυτό (/) εγώ το μεταφράζα στο γράμμα γιώτα. Μπαμπινιώτης τζούνιορ να πούμε!! :biglaugh:
Εγω το κατουριμενος το ειπα γιατι, κλειστικε μια φορα στο ασανσερ στην πρεσβεια του Παναμα, μια κυρια και πραγματικα κατουριθηκε απο τον φοβο της, μεχρι να την βγαλουμε εξω.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Εγω το κατουριμενος το ειπα γιατι, κλειστικε μια φορα στο ασανσερ στην πρεσβυα του Παναμα, μια κυρια και πραγματικα κατουριθηκε απο τον φοβο της, μεχρι να την βγαλουμε εξω.

Χαχαχα! Τι μου θύμησες.. Στο παλιό κτήριο το ασανσέρ ήταν του φόβου που λένε. Το θυμάμαι πολύ καλά! Ήταν γενικά παλιό το κτήριο και είχε μικρό και παλαιού τύπου ασανσέρ. Τώρα έχουν πάει σε άλλο κτήριο. Έχω περάσει και εγώ απο εκεί παλιότερα.. ;)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα