Απίστευτα εξώφυλλα και μεταφράσεις βιντεοκασετών 80

θανος

RetroJunkie™
Joined
18 Αύγ 2009
Μηνύματα
2.242
Αντιδράσεις
616
ανοιξα αυτο το θεμα για να βαλω τα 2 πιο απιστευτα εξωφυλλα που εχω πετυχει ποτε το πρωτο ειναι αυτο

picture.php


η μεταφραση ειναι ολα τα λεφτα πραγματικα και το δευτερο ειναι αυτο

picture.php


η λεζαντα σε βιντεοκασετα πριν τους αθηναικους κινηματογραφους(προγωνος τον torrent?)δεν υπαρχει πραγματικα θυμαται κανεις αλλος κανενα?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χα! Την θυμάμαι την πρώτη ταινία (λογικό με τέτοιο τίτλο). Δυστυχώς όταν πήγα να την νοικιάσω, ο υπάλληλος μου είπε οτι είχε χαθεί. κρίμα, πρέπει να ήταν τρελη cultίλα...
 
αλλο ενα απιστευτο εξωφυλλο απο το 80(διαβαστε υποθεση δεν εχω λογια)

picture.php
 
Πολυ ωραια!χε!... Το καλυτερο ειναι με τους "Καμικαζι"...
 
επιστρεφω στο θεμα για να ποσταρω ακομα μερικα εξωφυλλα ακατανικητος ηρωας με τον καζανοβα γουονγκ!!(προφανως θα ταν γοης του καρατε)
attachment.php


η λιμνη με τους καρχαριες μεταγλωτισμενο με ελληνικους υποτιτλους (μαλιστα....)

attachment.php


και το the stepfather με οτι να ναι μεταφραση

attachment.php
 
Φοβερές μεταφράσεις! Αλήθεια, πώς γίνεται ένας "λοκατζής" δηλαδή (εξ ορισμού) μέλος ενός λόχου ορεινών καταδρομών να είναι μοναχικός? Ένα άτομο έχει κοτζάμου λόχος?
 
''Καμικαζι χτυπουν καθαρματα με νταλικες'' αν χτυπουσαν φιλησυχους πολιτες θα εμοιαζε με πρωτη ειδηση πρωινης εφημεριδας.

''Η Λιμνη με τους Καρχαριες'' εχει ωραιο εξωφυλλο.
 
μερικα ακομη the last house on the left
attachment.php
midnight!!!!(πραγματικα η μεταφραση ειναι απιστευτη
attachment.php
ενα rip off απο rambo
attachment.php
και το kung fu on sale
attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Α, ρε vhs αθάνατες...και μόνο για τα εξώφυλλα, τις προτιμώ χίλιες φορές περισσότερο από τα dvd. Τα καθάρματα πουλημένα στον Σατανά είναι το Midnight του Russo, ο οποίος μαζί με τον Ρομέρο έκαναν την Νύχτα των ζωντανών νεκρών...
 
ενα απ τα πιο απιστευτα που εχω πετυχει βιντεοταινιες για ολη την οικογενεια!!!!!
attachment.php
η ταινια για την οποια μιλανε σε ευρωπη αμερικη και ασια με θαυμασμο οπως γραφει!!
attachment.php
και το christmas evil με τιτλο και περιληψη που ουδεμια σχεση εχουν με την ταινια
attachment.php
 
Βντεοταινίες για όλη την οικογένεια- Άγρια αποκάλυψη ( αν δεν κάνω λάθος, είναι αυτό με τους κανίβαλους βετεράνους του Βιετνάμ).... :D
 
RIO είπε:
Βντεοταινίες για όλη την οικογένεια- Άγρια αποκάλυψη ( αν δεν κάνω λάθος, είναι αυτό με τους κανίβαλους βετεράνους του Βιετνάμ).... :D
Όντως, είναι το CAΝNIBAL APOCALYPSE, με John Saxon & John Morghen.
 
exetlaios είπε:
Όντως, είναι το CAΝNIBAL APOCALYPSE, με John Saxon & John Morghen.
να σημειωσω οτι η βιντεοκασετα αυτη ειναι παραγωγη της εταιριας ηλιος ε.π.ε η οποια ανηκε στον ανεστη βλαχο
 
και συνεχιζοντας με καρατε τσακιζαν καθαρματα (γενικα οι διανομεις του 80 ειχαν ενα θεμα με τα καθαρματα)
attachment.php
και το ειμαι ο θεος του καρατε που ουσιαστικα αν διαβασεις την περιληψη δεν χρειαζεται να δεις την ταινια αφου τα λεει ολα
attachment.php
 
Απίστευτοι τίτλοι! Πολύ προχώ για την εποχή τους!
 
Μπρους Λάι και Τσάκυ Τσεν; Είναι οι γνωστοί Μπρους Λι και Τζάκι Τσαν μετά από κακή μετάφραση ή παρωδία.

Μερικές αστείες μεταφράσεις είναι και σε ταινίες του Τζάκι Τσαν όπως "Είμαι και ο πρώτος και δέρνω για δέκα", "Η μπουλντόζα του καράτε" και άλλα τραγελαφικά.
 
Πίσω
Μπλουζα