Αποκλειστική συνέντευξη της Ειρήνης Πουπαλίδου, modelist της ElGreco, στο Retromaniax

:thanx2:

Πολύ όμορφη συνέντευξη, είναι υπέροχο να μαθαίνεις την ιστορία πίσω από τα παιχνίδια που έπαιζες/παίζεις ακόμα.


Αν και αυτή η φράση "ο σπιρτούλης έκαψε το εργοστάσιο" με στοίχειωσε...
 
συγχαρητήρια σε όσες και όσους συνέβαλλαν στην πραγματοποίηση της συνέντευξης αυτής! Είναι πάντα άκρως συγκινητικό να διαβάζεις λεπτομέρειες για μια επιχείρηση που έπαιξε τόσο μεγάλο ρόλο στην σωστή διαπαιδαγώγηση μας. Η El Greco θα ζει πάντα στις καρδίες μας.
 
Πολυ γλυκια συνεντευξη. Με συγκινησε. Μπραβο Γερασιμε και ευχαριστουμε πολυ Κυρια Ειρηνη!!!
 
O Νίκος Μαστοράκης πρόσφατα ανέβασε ένα βίντεο με αποσπάσματα από την εκπομπή "Σήμερα" στο οποίο παρουσιάζεται μια έκθεση παιχνιδιών , την υπολογίζω μεταξύ 1971-1972. Μεταξύ άλλων υπάρχουν και δηλώσεις του Βακάκη σχετικά με την εξέλιξη του ελληνικού παιχνιδιού και την μεγάλη αύξηση των εξαγωγών.

Περασμένα μεγαλεία...

Το απόσπασμα ξεκινάει στο 15:04
 
Σιγουρα οι καιροί δύσκολοι αλλά απαιτούν τόλμη και φαντασία.

Ταπεινή άποψη: Μία αναπραγωγή/αναβίωση των παιχνιδιών της Elgreco ειδικά το "Κάστρα και πολιορκητές" ακόμα και με νέες προσθήκες πιστευω θα πουλούσε τρελά εαν παρουσιαστεί και σωστά.

El+Greco+-+Kastra+kai+poliorkites+01b+%281985%29.jpg
 
Σιγουρα οι καιροί δύσκολοι αλλά απαιτούν τόλμη και φαντασία.

Ταπεινή άποψη: Μία αναπραγωγή/αναβίωση των παιχνιδιών της Elgreco ειδικά το "Κάστρα και πολιορκητές" ακόμα και με νέες προσθήκες πιστευω θα πουλούσε τρελά εαν παρουσιαστεί και σωστά.
Κάστρα και Πολιορκητές: Petition για ΕΠΑΝΑΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ [Συζήτηση - Petition]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μίλησα πριν λίγες μέρες με την κυρία Ποπαλιδου κι έχετε όλοι την αγάπη της .. Aκόμη μου μεταφέρει ιστορίες από το εργοστάσιο και τον τρόπο που σχεδίαζε τα παιχνίδια της El Greco
 
Να είναι καλά... Ειδικά αυτές τις ημέρες ο νους μου πάντα γυρνάει στα παιδικά μου Χριστούγεννα και στα παιχνίδια που ανοίγαμε κι ήταν ή El Greco ή Lyra
 
Πίσω
Μπλουζα