Απο ποια σειρά είναι η φιγούρα?

retrosilektis

Retro Member
Joined
26 Απρ 2010
Μηνύματα
123
Αντιδράσεις
23
εχω στην κατοχη μου καποιες φιγουρες αλλα δεν γνωριζω απο πια σειρα ειναι ουτε τη ονομασια τους.οποιος γνωριζει κατι ας στειλει
 
retrosilektis είπε:
εχω στην κατοχη μου καποιες φιγουρες αλλα δεν γνωριζω απο πια σειρα ειναι ουτε τη ονομασια τους.οποιος γνωριζει κατι ας στειλει
Λοιπόν βρήκα μαζί με τους παλιούς μου εξωγήινους και τερατομάχους (σύντομα φωτό :) ) και μια ακόμη σειρά (λίγο μεγαλύτερη σε ύψος) με πλαστικές φιγούρες όπως αυτές που δείχνεις εδώ σε διάφορα χρώματα (γκρι, μπλε, χακί) και επίσης δεν θυμάμαι και εγώ την ονομασία τους. Πάντως ήταν σε σακουλάκια...και έχω την εντύπωση οτι είχαν σχέση με τους γνωστούς μας G.I. JOE....
 
Έχω κρατήσει αρκετές τέτοιες φιγούρες σαν αυτές στις φωτογραφίας (έχω και τις δύο συγκεκριμένες). Ναι θυμάμαι ήταν σε σακουλάκι (σε μαύρο νομίζω) αλλά σπάω το κεφάλι μου και δεν μπορώ να θυμηθώ πως τα λέγανε.
 
αν εχετε φιγουρες και σεις ανεβαστε καμια φωτο να δουμε καμια αλλη φιγουριτσα.
 
Αγαπητοί φίλοι και φίλες, γεια σας γράφτηκα πριν λίγες μέρες και προσπαθώ να έρθω σε επαφή με φίλους και φίλες που τους ενθουσιάζουν οι μινιατούρες. Έχω μια πολύ μεγάλη συλλογή ευρωπαϊκών προδιαγραφών. Θα ήθελα να βρω ομοϊδεάτες. Αν κάποιος έχει το ίδιο ενδιαφέρον για αυτή τη μορφή εικαστικής τέχνης, ας μου γράψει. Θερμούς χαιρετισμούς.

Ιωάννης Μούχρας.
 
εχω κ γω πολλα τετοια αλλα δεν θυμαμαι πια συλλογη ηταν τον πρωτο τον ελεγαν αριτο το λελεκι!!
 
Panayiotis είπε:
Λοιπόν βρήκα μαζί με τους παλιούς μου εξωγήινους και τερατομάχους (σύντομα φωτό :) ) και μια ακόμη σειρά (λίγο μεγαλύτερη σε ύψος) με πλαστικές φιγούρες όπως αυτές που δείχνεις εδώ σε διάφορα χρώματα (γκρι, μπλε, χακί) και επίσης δεν θυμάμαι και εγώ την ονομασία τους. Πάντως ήταν σε σακουλάκια...και έχω την εντύπωση οτι είχαν σχέση με τους γνωστούς μας G.I. JOE....
Ειχαν σχεση με τους GI JOE??...Περιμενω με αγωνια τα αποτελεσματα της ερευνας σου...
 
Panayiotis είπε:
@ GI JOE : όχι τελικά δεν νομίζω να είχαν σχέση με τους GI JOE. Εδώ αυτοί που μου έμειναν : http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?14880-GUTS!-by-MATTEL-%CF%E9-%E1%ED%F4%E1%E3%F9%ED%E9%F3%F4%DD%F2-%F4%EF%ED-%E5%EE%F9%E3%DE%E9%ED%F9%ED-%F4%E5%F1%E1%F4%EF%EC%DC%F7%F9%ED-%EA%E1%E9-%F4%F9%ED-Exos
Λεγόντουσαν GUTS αλλά δεν θυμάμαι πως τους έλεγαν στην Ελλάδα...


Guts..Εντερα δηλαδη??? Ναι τα εχω ξαναδει σε σπιτι φιλου...πολυ παλια..αλλα ουτε αυτος ηξερε τοτε τι ηταν!!
 
Το λελέκι που κρατούσε κάτι σαν δρεπάνι.
 
Βασικά οι φιγούρες GUTS έδιναν αυτοκάλλητα GIJOE.
 
Πίσω
Μπλουζα