Αστεία με θέμα τα videogames

Ρετρό διακοσμητικό μαξιλαράκι ArcadeIMG_7529.jpeg
Για gaming ακόμα και στον ύπνο σου
 
Μια πραγματική αστεία σκηνή είναι η εξής. Όταν είχε βγει το πρώτο gears of War στο Xbox 360, το είχαμε τερματίσει με τον amigo μέσα σε 2 απογεύματα. Μιλάμε για τρελή πορωση. Ένα βράδυ λοιπόν με την τότε κοπέλα μου είχαμε πέσει για ύπνο. Κάποια στιγμή μέσα στην νύχτα λέω Γιάννη καλυψου χειροβομβίδα. Περιττό να αναφέρω τι γέλιο έπεσε ενώ η κοπέλα μου ξύπνησε έντρομη ψάχνοντας την χειροβομβίδα.

Αξέχαστο
 
Μια πραγματική αστεία σκηνή είναι η εξής. Όταν είχε βγει το πρώτο gears of War στο Xbox 360, το είχαμε τερματίσει με τον amigo μέσα σε 2 απογεύματα. Μιλάμε για τρελή πορωση. Ένα βράδυ λοιπόν με την τότε κοπέλα μου είχαμε πέσει για ύπνο. Κάποια στιγμή μέσα στην νύχτα λέω Γιάννη καλυψου χειροβομβίδα. Περιττό να αναφέρω τι γέλιο έπεσε ενώ η κοπέλα μου ξύπνησε έντρομη ψάχνοντας την χειροβομβίδα.

Αξέχαστο
The Nightmare during xbox lol
 
Έχω ένα αστείο περιστατικό με τάμπλετ όχι pc game. Έκανα αραπιές για τη δουλειά μέχρι αργά στο μηλο-τάμπλετ. Κατά τις 2 τα ξημερώματα ακούγεται μια αντρική φωνή να μου μιλάει στα Αγγλικά. Πετάγεται απ τον ύπνο του ο παρτενέρ μου και μου λέει: Καλά, Με ποιόν μιλάς νυχτιάτικα;;; (Έκλαψα απ τα γέλια!) Με τον Σίρι/ Siri του λέω…
Άσε τους Σίρι και τους Μίρι κι έλα να κοιμηθείς! Λολ λολ
(Που θα μου κανε, μεταξύ μας, ζήλιες με AI δε το περίμενα! Ακόμα γελάω)
 
κατάλληλο
 

Συνημμένα

  • RDT_20240713_0020151503634247598593589.png
    RDT_20240713_0020151503634247598593589.png
    267 KB · Προβολές: 8
Πίσω
Μπλουζα