Ατάκα Κουίζ

Εκτός από τον "μπακαλόγατο" όλες μου αρέσανε, άλλες πολύ άλλες λιγότερο. Οπότε έβαλα "dislike" σε 3-4 που μου αρέσανε λιγότερο και το κουίζ έχασε τ' αυγά και τα πασχάλια του. Διότι αποφάνθηκε:

You got: Ρομαντικός​


1-10.png



Οι απαντήσεις που έδωσες δείχνουν ότι είσαι ρομαντικός.
Απαιτείς γενναίες δόσεις τρυφερότητας και ζεστασιάς από τον/την σύντροφό σου και φυσικά είσαι εξίσου πρόθυμος/η να τα προσφέρεις κι εσύ.
Είσαι ένας καλλιτέχνης του έρωτα. Επιτρέπεις στις φαντασιώσεις να σε ταξιδεύουν σε κόσμους μη συνηθισμένους – συναρπαστικούς. Είσαι βαθιά αισιόδοξος, ονειροπόλος, ίσως ακόμα και ανεδαφικός ιδεαλιστής σαν χαρακτήρας, υποψήφιο θύμα της ερωτικής τρέλας.
Κι ενώ αυτά τα χαρακτηριστικά δεν είναι ούτε αρνητικά, ούτε θετικά από μόνα τους, δεδομένου ότι ζεις σε έναν κόσμο αρκετά πιο προσγειωμένο, έχεις περισσότερες πιθανότητες να απογοητευτείς από τις σχέσεις σου.
Η καλύτερη συμβουλή που έχουμε να σου δώσουμε είναι να βάλεις και λίγο ρεαλισμό στη ζωή σου

___________________________________________________________________________

ΕΓΩ "βαθιά αισιόδοξος, ονειροπόλος, ίσως ακόμα και ανεδαφικός ιδεαλιστής σαν χαρακτήρας"??? Λίγο ακόμη και θα έλεγε "Τα Χριστούγεννα είναι η αγαπημένη σου γιορτή"
 
Οι απαντήσεις που έδωσες δείχνουν ότι είσαι άνθρωπος φιλομαθής και δραστήριος.

Σου αρέσει η γνώση, όσο και η διαδικασία απόκτησής της. Τα φιλομαθή και περίεργα άτομα δεν αρκούνται στο να κάθονται και να μαθαίνουν αυτά που τους διδάσκουν.

Θέλουν να πειστούν ότι κάτι είναι όντως έτσι όπως φαίνεται. Είναι άτομα δραστήρια που θα κάνουν την απαραίτητη έρευνα ώστε να διασταυρώσουν τις πληροφορίες γύρω από το γεγονός ή το αντικείμενο που μελετούν.

Χαρακτηριστικό παράδειγμα των ανθρώπων αυτών, είναι όσοι εξετάζουν ένα θέμα από διαφορετικές οπτικές γωνίες ώστε να σχηματίσουν μια ολοκληρωμένη άποψη.

Θα τους δείτε συχνά να σηκώνουν το χέρι και να ρωτούν μέχρι να μάθουν αυτό που θέλουν αλλά και να δηλώνουν με πλήρη επίγνωση και αξιοπρέπεια: «Δεν γνωρίζω»

ολες λιγο πολυ μου αρεσαν και εβαλα dislike σε 3 που μαρεσαν λιγοτερο,παντως σε μενα επεσε μεσα
 
Είσαι ένας καλλιτέχνης του έρωτα.
Δε μας τα είχες πει αυτά Ελέφαντα!

Εμένα με έβγαλε φιλομαθη και δραστηρια!!
Δραστηρια εγώ, που αν δε με βάλεις να κάνω κάτι με το ζόρι δεν κάνω ποτέ τίποτα γιατί το θεωρώ γρουσουζιά να κάνω οτιδήποτε:)
 
Δε μας τα είχες πει αυτά Ελέφαντα!
Ε, καλά τώρα, δεν είπα ότι είχε λάθος σε ΟΛΑ. Μερικά, δηλαδή αυτό, τα πέτυχε. Στην τύχη, αναμφίβολα. Αμα ρίξεις ένα σωρό πέτρες κάποιον μπορείς να βαρέσεις ας μην είσαι εξπέρ στον πετροπόλεμο.
 
Έβλεπα μια ταινία πρόσφατα κι αν άκουσα καλά ακούστηκε η εξής απίθανη ατάκα
" Τώρα είμαστε πάτσι μωρή τσουράπω"!. Δεν είμαι σίγουρη οτι το είπε, αυτό άκουσα πάντως και γέλασα πολύ. Μήπως ξέρετε ποιος τη λέει;
 
Πάμε για μια νέα πεντάδα...

1. Δεν φαντάζεστε πόσο αδιάφορο με αφήνουν τα εύκολα πράγματα...

2. Πω, πω ανατρίχιασα... ειδικά αυτό που είπες με το σώβρακο και τις εκπτώσεις...

3. Ολέ ο Ταύρος !

4. Παρά το πλευρό του Στρατηγού Καμμένου !

5. -Ε, τώρα νομίζω πως μου κάνετε πλάκα.
- Α, τώρα το κατάλαβες...
 
Πάμε για μια νέα πεντάδα...

1. Δεν φαντάζεστε πόσο αδιάφορο με αφήνουν τα εύκολα πράγματα...

2. Πω, πω ανατρίχιασα... ειδικά αυτό που είπες με το σώβρακο και τις εκπτώσεις...

3. Ολέ ο Ταύρος !

4. Παρά το πλευρό του Στρατηγού Καμμένου !

5. -Ε, τώρα νομίζω πως μου κάνετε πλάκα.
- Α, τώρα το κατάλαβες...
1. Αιχμάλωτοι του μίσους
 
  • Like
Reactions: PT8
:fafoutis: με έφαγε η Αλίκη με τον προπάππου του προπάππου του παππού της.


Capture.PNG
 
Τέτοιο αποτέλεσμα το μοιράζεσαι ανετα
Στο ~50% της καθημερινότητάς μου, με ατάκες από ελ. ταινίες και στίχους απαντώ, στη δουλειά π.χ., όπου έχουμε και πιτσιρίκια και δείχνουν αμήχανα κάμποσα από αυτά :fafoutis:.
 
Επικαιρη ατακα λογω της ημερας. Απο ποια ταινια ειναι;

- Μπορω να σας φιλησω;
- Εμ, αν δε με φιλησεις τωρα ποτε θα με φιλησεις; Το Μεγαλο Σαββατο;
 
Πίσω
Μπλουζα