Αυτά και άλλα...

FORD231

RetroNuts!
Joined
28 Φεβ 2010
Μηνύματα
3.087
Αντιδράσεις
3.596
Αυτά και άλλα (1991)


Retrodb:
http://retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%91%CF%85%CF%84%CE%AC_%CE%BA%CE%B1%CE%B9_%CE%AC%CE%BB%CE%BB%CE%B1

Καθημερινή ζωντανή ενημερωτική εκπομπή του ΑΝΤ-1 με την Φωτεινή Πιπιλη


με τίτλο ((Αυτά και Άλλα)) ρεπορτάζ, συζητήσεις με καλεσμένους στο στούντιο



Ώρα έναρξης στις 13 30 το μεσημέρι διακοπή για το δελτίο ειδήσεων στις 14΄00



και τελείωνε στις 15΄00



Έναρξη εκπομπής 22 Σεπτεμβρίου 1991 και κράτησε μέχρι το 1994



Δείτε αποσπάσματα από την εκπομπή που μεταδόθηκε το 1993 από τον ΑΝΤ-1


[edit] Αυτο το βίντεο έχει αφαιρεθεί από το χρήστη [Edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είχε διαγραφεί εντελώς από τον... σκληρό δίσκο της μνήμης μου αυτή η εκπομπή. Αν δεν έβλεπα αυτό το ποστ δεν νομίζω ότι θα την θυμόμουν ποτέ. Κι αυτό γιατί την παρακολούθησα ελάχιστα, κυρίως λόγω της ώρας προβολής της (σπάνια βρισκόμουν σπίτι τέτοια ώρα). Πάντως συμπαθούσα την συγκεκριμένη εκπομπή τις λίγες φορές που την είχα δει, κυρίως γιατί συμπαθούσα ανέκαθεν τέτοιου είδους ζωντανές ενημερωτικές εκπομπές.
 
Παροτι ηταν 'σοβαρη' δημοσιογραφικη εκπομπη ειχε χιουμορ και αρκετα αναλαφρα θεματα. Παντως κακη εντυπωση μου εκανε οτι περνουσε καπως αναλαφρα καποια θεματα που εγω στο παιδικο μου μυαλο τα εβρισκα τρομακτικα. #)

Μου φαινεται εκεινη την εποχη η μεσημβρινη ωρα ενδεικνυοταν για δημοσιογραφικες εκπομπες. Γι' αυτο το λογο τέτοιες εκπομπές τις θεωρώ προγόνους των σημερινων μεσημεριανάδικων (με καποια χρονια διαφορα)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μεσημεριάτικα, έσκαγε κάτι θέματα με σατανιστές κλπ. Ότι πρέπει, μόλις γυρνας από σχολείο... :xm:
 
Αυτά και άλλα

Δημοσιογραφική εκπομπή με τη Φ. Πιπιλή.

Το στιγμιότυπο από το 1992, όταν κλήθηκα στην εκπομπή για να μιλήσω για ένα διαγωνισμό που γινόταν στην εκπομπή ¨Πρωινό Κομπλέ¨ του ΑΝΤ1.

Αλήθεια η Φ. Πιπιλή θυμάται αυτά που είπε;

Στρατής Ασημέλλης

 
Τρέιλερ για την τηλεοπτική εκπομπή


((Αυτά και Άλλα)) με την Φωτεινή Πιπιλή



μεταδόθηκε το 1994 από τον ΑΝΤ1


[edit] Αυτο το βίντεο έχει αφαιρεθεί από το χρήστη [Edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
action218 είπε:
Αυτά και άλλα
Δημοσιογραφική εκπομπή με τη Φ. Πιπιλή.

Το στιγμιότυπο από το 1992, όταν κλήθηκα στην εκπομπή για να μιλήσω για ένα διαγωνισμό που γινόταν στην εκπομπή ¨Πρωινό Κομπλέ¨ του ΑΝΤ1.

Αλήθεια η Φ. Πιπιλή θυμάται αυτά που είπε;

Στρατής Ασημέλλης

ωραίο απόσπασμα...

Ο πολύ συμπαθής νεαρός Στρατής Ασημέλλης τι ρόλο είχε στην εκπομπή της Σεμίνας;
 
Τρέιλερ για την καθημερινή ζωντανή ενημερωτική εκπομπή του ΑΝΤ-1 ((Αυτά και Άλλα)) με την Φωτεινή Πιπιλή. Ρεπορτάζ, συζητήσεις με καλεσμένους στο στούντιο ...αυτά και άλλα πολλά. Μεταδόθηκε το 1992.
 
Τρέιλερ από την καθημερινή ζωντανή ενημερωτική εκπομπή του ΑΝΤ-1 ((Αυτά και Άλλα)) με παρουσιάστρια την Φωτεινή Πιπιλή. Ώρα έναρξης στις 13: 30 το μεσημέρι, στις 14:00 διακοπή για το δελτίο ειδήσεων και τελείωνε στις 15:00. Έναρξη εκπομπής 22 Σεπτεμβρίου 1991 και κράτησε μέχρι το 1994. Μεταδόθηκε το 1991.
 
Τρέιλερ για την καθημερινή ζωντανή ενημερωτική εκπομπή του ΑΝΤ-1 ((Αυτά και Άλλα)) με την Φωτεινή Πιπιλή. Ρεπορτάζ, συζητήσεις με καλεσμένους στο στούντιο ...αυτά και άλλα πολλά. Μεταδόθηκε 31 Δεκεμβρίου 1991.
 
Πίσω
Μπλουζα