Αυτές οι φωτό τραβήχτηκαν στα 80ς

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.883
Αντιδράσεις
3.864
Οχι δεν τραβηχτηκαν στα 80ς ,αλλα what if,what if αν ειχαμε την καμερα μας πιτσιρικαδες και τραβαγαμε φωτογραφιες απο την καθημερινοτητα μας.

Το τραπεζι με τα σνακ μας,τον ηλεκτρονικο υπολογιστη μας,το βιντεο μας με την τηλεοραση και διπλα στοιβα απο την Ραδιοτηλεοραση και τον Οικογενειακο θησαυρο για να βλεπουμε το τηλεοπτικο προγραμμα,τις αγραφες βιντεοκασσετες.

Την κουτα με τα παιχνιδια μας ,ολα μαζι στοιβα οπως τα'χαμε τοτε,τα κομικς πεταμενα διπλα στο κρεββατι.

Βαραμε κεφαλι που δεν το καναμε τοτε;

Το κλειδι του θρεντ ειναι η φωτογραφιση του συνολου και οχι μεμονωμενα αντικειμενα,βαλτε την φαντασια σας και το καλλιτεχνικο σας ταμπεραμεντο και σκεφτειτε-δημιουργειστε ,αυτοι που εχουν και το απαιτουμενο υλικο φαντασια και ορεξη βεβαιως. :)

Εγω το πηγα ενα βημα παραπανω. #)

picture.php


picture.php


picture.php
 
Να είναι καλά η Kambia που βρήκα αυτο το ωραίο θέμα! :D Να ποστάρω και εγώ το κατιτίς μου. Δεν νομίζω να πατάω 100% πάνω στο θέμα αλλά με το που το διάβασα μου ήρθαν στο μυαλό οι παρακάτω φωτογραφίες με αρκετή δόση "ογδοντίλας", οι οποίες τραβήχθηκαν μέσα στο 2011:

attachment.php


attachment.php


attachment.php


Για όσους ενδιαφέρονται, τα εφέ των φωτογραφιών είναι απο την εφαρμογή του iPhone, "Instagram".
 
Ασχετο με το θεμα η ερωτηση, αλλα αν καποιος ξερει πώς γινεται στο Photoshop αυτο το 'εφφε' (να φαινονται ξεθωριασμενα τα χρωματα), ενδιαφερομαι να μαθω :)
 
Για κάτι απλό, μπορείς να πάς στο μενού: Image->Adjustments->Channel Mixer και να "παίξεις" με τις τιμές. Αλλιώς υπάρχουν τα έτοιμα "Photo Filters" ακριβώς πάνω απο το Channel Mixer.
 
johnny_salonica είπε:
Για όσους ενδιαφέρονται, τα εφέ των φωτογραφιών είναι απο την εφαρμογή του iPhone, "Instagram".

Να σαι καλά και έψαχνα κάτι τέτοιο, απορώ πως το βρήκες ο τίτλος του δε δείχνει κάτι τέτοιο....
 
Δέν είναι φωτογραφίες αλλα είναι πολύ καλο

 
Οποιος εχει Android, αυτά τα εφέ τα κανει το Camera 360, αμέσως αφότου τραβήξει τη φωτογραφία, με πολύ εντυπωσιακά αποτελέζματα.
 
Μικρός, νόμιζα οτι οι φωτογραφίες του '70 ήταν εξαρχής θολές και ξεθωριασμένες... :D
 
Tο λατρευω αυτο το βιντεοκλιπ :)


Επισης ειχα ξεκινησει αυτο το thread για συγχρονες διαφημισεις που ειναι γυρισμενες σε παλιο στυλ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και τί θα λέγατε να αφήσουμε τα βιντεάκια και να γυρίσουμε σε αυτό που λέει ο τιτλος του thread? :)

Τα off topic θα τα καθαρίσω αργότερα :D
 
Αν τα βιντεακια ειναι off-topic, και αν μπορω να κανω μια προταση...

θα ηταν ωραιο τα βιντεακια να μετακινηθούν στο προσφατο thread σχετικα με την προταση για δουλειες που 'βασιζονται' σε ρετρο.
 
johnny_salonica πολυ ωραιες οι φωτο σου.

Παμε παιδια ontopic ,βγαλτε καμμια φωτογραφια ,το ξερω οτι ειναι δυσκολο να στηθουν υπερπαραγωγες σαν την δικια μου :D ,αλλα παλεψτε το.
 
Πάρτε αναλογικές φωτογραφικές, ληγμένο φιλμ και αρχίστε ένα όμορφο project σαν τις πρώτες φωτογραφίες του Aardvark!
 
Εξαιρετικό θέμα - εξαιρετικές φωτό!

Επεξεργασία φωτογραφιών για vintage look, μπορεί να γίνει και εδώ: http://www.rollip.com/start

Τα αποτελέσματα είναι κάτι παραπάνω από καλά!
 
Ευχομαι καλη χρονια σε ολους μεσα απο αυτο το θεμα που ειναι απο τα αγαπημενα μου κι ας μην εχει πολλες απαντησεις.

Υγεια και πολλα χαμογελα. :beer: :headbang:

retro 2.jpg

retro.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Yπεροχες φωτογραφιες,ευχαριστουμε για τις ευχες,καλη χρονια και σε σενα.


Θα ερθει και η ωρα αυτου του θρεντ που θα παρει μπρος..
 
Ανεβάζω επεξεργασμένο το εξώφυλλο του Phoenix #7...

attachment.php


Είναι και μέσα στο κλίμα των ημερών...
 
Πίσω
Μπλουζα