Αυτοκίνητα...για μεγάλα παιδιά!!!

stayros

Moderator
Διαχειριστές
Joined
16 Νοέ 2011
Μηνύματα
7.716
Αντιδράσεις
1.765
Λοιπον...

Με τα αυτοκινητακια δεν μπορω να πω οτι ειχα και την καλυτερη σχεση ως παιδακι.

Ναι μεν επαιζα με αυτα αλλα δεν τρελαινομουν κιολας να εχω πολλα στη συλλογη μου.

Τα ιδια που ειχα πιτσιρικας, τα ιδια - αντε και λιγα παραπανω... :D -εχω και τωρα. :)

Για αυτα ομως που ειμαι υπερηφανος που υπαρχουν στην συλλογη μου

ειναι τα 3 παρακατω αυτοκινητα...KITT - GENERAL LEE & ECTO 1!!! :cool:

attachment.php


Προκειται για πιστα αντιγραφα (ρεπλικες) τον κανονικων αυτοκινητων

που υπηρχαν σε σειρες και ταινιες που βλεπαμε πιτσιρικαδες στην TV.

Οι κλιμακες τους ειναι σε ικανοποιητικο μεγεθος ωστε να αναπαραχθουν σωστα ολες

οι λεπτομερειες και να πλησιαζουν οσο γινεται στα κανονικα. :)

Οι λεπτομερειες πραγματικα ειναι απιστευτες και προσεγμενες στο παραμικρο!!! :eek:

Εχουμε και λοιπον και λεμε...

ΚΙΤΤ

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


Pontiac Firebird Trans Am aka ΚΙΤΤ (Κnιght Intustries Two Thousand)...

Tι να πει κανεις για αυτο το αμαξι...το ξερουν ακομα και οι πετρες.

Με μικρη κλιμακα αλλα θανατηφορες λεπτομερειες,ερχεται και ξεσηκωνει!!!!:dribble:

GENERAL LEE

attachment.php


attachment.php


attachment.php


Με πορτες κολλημενες οπως το κανονικο της σειρας,ο General Lee αποτελει

απο μονος του (χωρις εντατικη παρουσιαση) αυτο το "κατι" που σε τραβαει! :cool:

ECTO-1

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


H λεπτομερεια και το βαρος στο συγκεκριμενο αυτοκινητο σε αφηνουν...καγκελο!!!! :eek:

Οι λεπτομερειες του μελετημενες μεχρι το παραμικρο,

το δε βαρος του (1kg) δεν σου αφηνει περιθωρια να σου πεσει κατα λαθος!!!! :precry:

Πληροφοριες για το καθενα θα βρειτε στα παρακατω link...

KITT Pontiac Trans Am 1982 Knight Rider 1:18 scale JoyRide

General Lee Dodge Charger 1969 Dukes of Hazzard 1:18 scale JoyRide

Ecto-1 Cadillac 1959 Ghostbusters 1:43 scale Hot Wheels Elite

 

 

 





 
Φοβερα και τα 3 σταυρο :thumbup:

ΚΙΤΤ και Genaral LEE προσωπικα δεν τα παω μια και απεχθανομαι της σειρες που ηταν τα συγκεκριμενα αλλα το ECTO 1 των Ghost Busters μιλαμε ειναι ολα τα λεφτα και απο τα πολυαγαπημενα μου γιατι το ειχα και γω καποτε και επαιζα με τα playmobil εκανα ιστοριες με τους Ghost Busters:D Δυστηχως σημερα αγνοειται τυχη του :(
 
Αντε και με Delorean σου ευχομαι και την εκλεισες την συλλογη.
 
Αν και ο ΚΙΤΤ είναι λατρεία, εδώ μπορώ να πω ότι τη λεπτομέρεια και ο εξοπλισμός του ECTO - 1 δεν περιγράφεται. Μπράβο ρε Σταύρο. Φοβερά κομμάτια.
 
Eυχαριστουμε Σταυρο! :thanx2: Νεα αποκτηματα ή παλια???
 
Θα μας αρρωστήσεις εσύ έτσι όπως πας!!! Τι καταπληκτικά κομμάτια είναι αυτά που έχεις; Πω πωωωω έχω μείνει κάγκελο!!! Τρομερή λεπτομέρεια τα αυτοκίνητα και φαντάζομαι ότι δεν βρίσκονται πλέον, άσε που αν βρεθούν θα αξίζουν το βάρος τους σε χρυσάφι....ειδικά το ECTO-1 με 1 κιλό βάρος!!!

Και πάλι πολλά :bow: :bow: :bow:
 
Παρα πολυ ωραια Σταυρο!!! Το Ecto-1 των Ghostbusters νομιζω ειναι ενα σκαλι πανω απο τα αλλα εχει τρομερη λεπτομερια!
 
metalcandyman είπε:
Φοβερα και τα 3 σταυρο :thumbup:
ΚΙΤΤ και Genaral LEE προσωπικα δεν τα παω μια και απεχθανομαι της σειρες που ηταν τα συγκεκριμενα αλλα το ECTO 1 των Ghost Busters μιλαμε ειναι ολα τα λεφτα και απο τα πολυαγαπημενα μου γιατι το ειχα και γω καποτε και επαιζα με τα playmobil εκανα ιστοριες με τους Ghost Busters:D Δυστηχως σημερα αγνοειται τυχη του :(
Σε ευχαριστω πολυ Βασιλη, να'σαι καλα φιλε!!! :thanx2:

Aardvark είπε:
Αντε και με Delorean σου ευχομαι και την εκλεισες την συλλογη.
Μακαρι Νικο....σε ευχαριστω!!!! :)

johnny19818 είπε:
Αν και ο ΚΙΤΤ είναι λατρεία, εδώ μπορώ να πω ότι τη λεπτομέρεια και ο εξοπλισμός του ECTO - 1 δεν περιγράφεται. Μπράβο ρε Σταύρο. Φοβερά κομμάτια.
Να 'σαι καλα Γιαννη,ευχαριστω!!!! :thumbup:

Βοηθαει το γεγονος οτι ειναι πιο μεγαλη κλιμακα το Ecto-1. :)

angel_grig είπε:
Eυχαριστουμε Σταυρο! :thanx2: Νεα αποκτηματα ή παλια???

Σε ευχαριστω Γρηγορη!!!!! :thumbup:

Παλια,προ κρισης και οταν ειχα δουλεια...δηλαδη μιλαμε πριν 2 με 3 χρονια. :)

kingtiger077 είπε:
Θα μας αρρωστήσεις εσύ έτσι όπως πας!!! Τι καταπληκτικά κομμάτια είναι αυτά που έχεις; Πω πωωωω έχω μείνει κάγκελο!!! Τρομερή λεπτομέρεια τα αυτοκίνητα και φαντάζομαι ότι δεν βρίσκονται πλέον, άσε που αν βρεθούν θα αξίζουν το βάρος τους σε χρυσάφι....ειδικά το ECTO-1 με 1 κιλό βάρος!!!Και πάλι πολλά :bow: :bow: :bow:
Σε ευχαριστω πολυ King, να 'σαι καλα! #)

Βρισκονται,θελει λιγο ψαξιματακι παραπανω βεβαια... ;)

Ajax87 είπε:
Παρα πολυ ωραια Σταυρο!!! Το Ecto-1 των Ghostbusters νομιζω ειναι ενα σκαλι πανω απο τα αλλα εχει τρομερη λεπτομερια!
Σε ευχαριστω πολυ Γιαννη!!! :thanx2:

Οπως ειπα και στον συνονοματο σου εκ Θεσ/νικης...παιζει ρολο οτι ειναι πιο μεγαλη κλιμακα (1:43) και αποδιδονται καλυτερα οι λεπτομερειες. ;)
 
Μπράβο Σταύρο...!!!

Πολύ όμορφη η συλλογή σου...!!!

Να και το δικό μου Delorean από την ταινία Back to the Future III, σε κλίμακα 1:18...

Πανέμορφο και συλλεκτικό επίσης κομμάτι, με καταπληκτικές λεπτομέρειες μέσα κι έξω...!!!

2714-3.JPG

2714-9.JPG

2714-1.jpg

2714-2.JPG

2714-4.JPG

2714-7.JPG
 
Παρα πολυ ωραιο επισης, παρα πολλες λεπτομεριες και σε αυτο!
 
Απιστευτο το Delorean μπραβο φιλε φανταστικο ειναι :thumbup:
 
atrus42 είπε:
Μπράβο Σταύρο...!!!Πολύ όμορφη η συλλογή σου...!!!

Να και το δικό μου Delorean από την ταινία Back to the Future III, σε κλίμακα 1:18...

Πανέμορφο και συλλεκτικό επίσης κομμάτι, με καταπληκτικές λεπτομέρειες μέσα κι έξω...!!!

Προβολή συνημμένου 97314
Σε ευχαριστω πολυ atrus!!! :thanx2:

Και το Delorean ομως δεν παει πισω,ομορφο κομματι!!!! :thumbup:

Αντε, και τα αλλα δυο ευχομαι και εκλεισες την τριλογια. ;)
 
Πολυ ωραια και τα τεσσερα!!! General Lee θα ηθελα και γω...φταιει το πορτοκαλι χρωμα μαλλον...

E, και to Dodge Charger!!!!
 
Καλά και το Delorean φυσάει. Πολύ λεπτομερές κι αυτό. Ευχαριστούμε Atrus42.
 
Πωωωω!!! Μιλαμε επαθα πλακα!!! Θελω και εγω!

P.S. Μολις θυμηθηκα οτι ειχα και εγω καμμια 15αρια burago και δυστυχως τα εδωσα... και ημουν και γυρω στα 18... Πολλα λαθη εκανα, παρα πολλα :(
 
Εντυπωσιακά όλα! Το επιτρέπει η κλίμακα βέβαια!

Ένα τιπ για τους έχοντες έτοιμα μεταλλικά αυτοκίνητα.

Προσοχή οι βινυλικοί τροχοί τους να μην ακουμπάνε σε πλαστική επιφάνεια,γιατί με τον καιρό κάνουν αντίδραση και λιώνει το πλαστικό ή σκίζεται το βινύλιο...

Παλιότερα είχα μια Porche πάνω στην παλιά μου 32αρα CRT,και παρότι γνώριζα το θέμα με τα λάστιχα,δεν μου κοψε...Μετά από λίγο καιρό το πάνω μέρος της τηλεόρασης είχε 4 ωραία βαθουλώματα απ τα λάστιχα...

Πιθανολογώ για τον ίδιο λόγο,οι εταιρείες τα βιδώνουν στις βάσεις χωρίς να ακουμπάνε...
 
Και τα δικά μου αγαπημένα..

20141215_195045.jpg

20141215_195220.jpg

20141215_195245.jpg

20141215_195304.jpg

20141215_195715.jpg

20141215_195846.jpg

20141215_195921.jpg

20141215_200456.jpg

20141215_200524.jpg

20141215_200625.jpg

20141215_200639.jpg

και δυο απο μεταγενεστερα μοντελα..

20141215_200040.jpg

20141215_200054.jpg

20141215_200154.jpg

20141215_200246.jpg
 
Απλα ΑΓΑΠΑΩ FIAT 131 Abarth και Ferrari:dribble:Eγραψες φιλαρακι RESPECT και πολλα μπραβο για την συλογη σου :bow:
 
metalcandyman είπε:
Απλα ΑΓΑΠΑΩ FIAT 131 Abarth και Ferrari:dribble:Eγραψες φιλαρακι RESPECT και πολλα μπραβο για την συλογη σου :bow:


να 'σαι καλα αγορινα, το Ferrari ειδικα..δεν ειναι τοσο επιβλητικο;; και μονο που το κοιτας..
 
Karavasilator είπε:
να 'σαι καλα αγορινα, το Ferrari ειδικα..δεν ειναι τοσο επιβλητικο;; και μονο που το κοιτας..
Και μονο που το κοιτας τρελενεσαι για να μην το πω αλλιως και με κοψει το ραδιοτηλεοπτικο :p
 
Πίσω
Μπλουζα