Αυτός, αυτή και τα μυστήρια (Moonlighting)

Αυτος , αυτην (σαλονικιωτικο) και τα μυστηρια!

Φλασια!

η Μαντισον ..και ο ..ο.. πολυ σκληρος γι ανα πεθανει !

θυμαμαι τη μουσικη οταν ξεκινουσε νταν νταν νταν ντααααν νταν νταν ! :)

* μου κανει εντυπωση παντως που οι διαχειριστες τα παρακολουθουν ολα και τα οργανωνουν αψογα , αναφερομαι στο χθεσινο θεμα που δημιουργησα και το μεταφερανε σε θεμα που ειχε παλιοτερα δημιουργηθει . Κονγκρατς γιου γκαηζ !
 
δεν θυμαμαι αν εχω ξαναγραψει εδω μεσα αλλα με μεγαλη ευχαριστηση γραφω οτι ειναι η αγαπημενη μου σειρα και την θυμαμαι τοσο εντονα που μου ερχεται στο μυαλο και τι εκανα πριν απο την σειρα (βραδινο μπανιο) και οτι την περιμενα πως και πως...αν δεν κανω λαθος δε, πριν το moonlighting εδειχνε την σειρα με τον παντζα και την ζαχαροπουλου....μου θυμιζει παρα πολλα!!!
 
εμενα μαλλον με εκαναν μπανιο ...πριν καθησω να την δω !

* παλι μεταφερθηκε το θεματακι μου ! μπραβο τσακαλακια! θα το κανω επιτηδες για να δω ποσο γρηγοροι ειστε χαχαχχα αστειευομαι φυσικα!
 
"Twas the Episode Before Christmas”. Στο τέλος του επεισοδίου, ο David (Bruce Willis) και η Maddie (Cybill Shepherd) για άλλη μια φορά "σπάνε τον 4o τοίχο" και βγαίνουν "εκτός σειράς" για να συναντήσουν στο στούντιο όπου γυρίζεται η σειρά όλους τους συνεργάτες τους από το καστ και το συνεργείο της σειράς (και μαζί με αυτούς τις οικογένειές τους) και όλοι μαζί τραγουδούν στους τηλεθεατές το “The First Noel”!

Όχι απλά ωραίο, αλλά πανέμορφο!! Μόνο οι συγγραφείς του “Moonlighting” θα μπορούσαν να σκεφτούν και να πραγματοποιήσουν κάτι τέτοιο!! Βρισκόμαστε στον Δεκέμβριο του 1985...

Για μένα, αποτελεί ό,τι πιο όμορφο και συγκινητικό έχει ποτέ γραφτεί για τα Χριστούγεννα από συγγραφείς τηλεοπτικών σειρών... Απολαύστε το!!


ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
πωπω...φοβερή ιδέα και τρομερά ρετρό σκηνή...κάτι τέτοια βλέπω και μετά με λένε υπερβολικό που θεωρω ότι η ποιότητα των ττηλεοπτικών σειρών παγκοσμίως έχει πέσει παρά το μεγαλύτερο μπάτζετ και τα καλύτερα εφε.
 
ηταν μια απ τις αγαπημενες μου σειρες και φυσικα μου αρεσε και το τραγουδι των τιτλων εναρξης :flower:

πολυ καλο και το χριστουγεννιατικο επεισοδιο που αναφερει ο bernard.c , υπηρξε και σε αλλη σειρα κατι παρομοιο;
 
katerinak είπε:
πολυ καλο και το χριστουγεννιατικο επεισοδιο που αναφερει ο bernard.c , υπηρξε και σε αλλη σειρα κατι παρομοιο;
Όταν λες "κάτι παρόμοιο" - αναφέρεσαι σε Χριστουγεννιάτικα επεισόδια; Σε πολλές ξένες σειρές - την περίοδο των Χριστουγέννων που μας πέρασε, αναφερθήκαμε σε πολλές από αυτές εδώ στο forum...
 
bernard.c είπε:
Όταν λες "κάτι παρόμοιο" - αναφέρεσαι σε Χριστουγεννιάτικα επεισόδια; Σε πολλές ξένες σειρές - την περίοδο των Χριστουγέννων που μας πέρασε, αναφερθήκαμε σε πολλές από αυτές εδώ στο forum...
εννοω αν ετυχε (σε αλλη σειρα)σε εορταστικο επεισοδιο να εμφανιστει μαζι με τους ηθοποιους και το συνεργειο της σειρας.

Το θρεντ με τις ξενες σειρες που ειχαν σχεση με Χριστουγεννα το ειχα δει :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
katerinak είπε:
εννοω αν ετυχε (σε αλλη σειρα)σε εορταστικο επεισοδιο να εμφανιστει μαζι με τους ηθοποιους και το συνεργειο της σειρας.
Σπάνιο αυτό να συμβεί σε σειρά. Χμ, δεν ξέρω...

Σε σειρές όπως το "Moonlighting" στις οποίες ο "τέταρτος τοίχος" έπεφτε συχνά και η επικοινωνία με τους τηλεθεατές ήταν άμεση, κάτι τέτοιο ήταν εύκολο να συμβεί (δεν φάνηκε δηλαδή περίεργο στους τηλεθεατές της σειράς). Σε άλλες σειρές όμως, οι οποίες "παίρνουν τον εαυτό τους πιο σοβαρά" και δεν υπαινίσσονται ότι είναι σειρές, κάτι τέτοιο είναι αδύνατο να συμβεί...
 
bernard.c σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση!!εμενα μου αρεσε αυτο που γινοταν στη συγκεκριμενη σειρα,ειδικα αυτο το επεισοδιο.Eιναι ωραιο να βλεπεις στην οθονη ολους αυτους που εργαζονται πισω απο τις καμερες για να βγει στον αερα μια σειρα,ειναι σαν να τους τιμας κατα καποιο τροπο
 
katerinak είπε:
bernard.c σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση!!εμενα μου αρεσε αυτο που γινοταν στη συγκεκριμενη σειρα,ειδικα αυτο το επεισοδιο.Eιναι ωραιο να βλεπεις στην οθονη ολους αυτους που εργαζονται πισω απο τις καμερες για να βγει στον αερα μια σειρα,ειναι σαν να τους τιμας κατα καποιο τροπο
Κι εγώ αγαπώ πολύ αυτή τη σειρά και ιδιαίτερα το συγκεκριμένο επεισόδιο. Το βρίσκω πολύ συγκινητικό, διότι όπως λες κι εσύ, είναι πολύ όμορφο που κάλεσαν όλο το συνεργείο που εργαζόταν για να βγει στον αέρα η σειρά (μαζί με τις οικογένειές τους μάλιστα) για να τραγουδήσουν όλοι μαζί τα κάλαντα στο κοινό. Δείχνει μεγάλο σεβασμό προς τους συνεργάτες. Όλα οφείλονταν στον Glenn Gordon Caron, τον δημιουργό της σειράς...
 
Πολύ ωραία σειρά, με χιούμορ, φινέτσα και μυστήριο. Η Σίμπιλ και ο Μπρους σε μεγάλα κέφια. Και βέβαια, υπέροχο το μουσικό θέμα.
 
Καλησπέρα! Και για μένα ήταν μια από τις αγαπημένες μου σειρές. Την είχα δει και στα κρατικά και σε επανάληψη στο Seven

Μου άρεσε πολύ και το επεισόδιο στο οποίο έπαιζαν μια διασκευή της "Στρίγγλας που έγινε αρνάκι"
 
attachment.php


Atomic Shakespeare :D
 
Νομίζω ότι ο ρόλος του Πετρούκιου του ταίριαζε γάντι. Από την άλλη η Σίμπιλ ήταν λίγο ψυχρή για Κατερίνα.
 
Είναι έγκυος απο τον BRUCE νομίζω αλλά παντρεύεται άλλον..κάπως σε ένα τρένο τελειώνει..νομίζω απο εκεί είχαν εμπνευστεί το τέλος για τουσ Δύο Ξένους..χωρίς να είμαι σίγουρη..

[edit] copyrights [edit]
Φαινεται κραυγαλεα ποσο ¨εκλεψαν" οι δυο ξενοι απο αυτη τη σειρα!σειραρα μλαμε! [edit] copyrights [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ουαου, αλλο ενα παλιο θρεντ που δεν ειδα ποτε.

Λοιπον ημουν πολυ μικρος ακομα και την τελευταια φορα που παιχτηκε, αλλα τη θυμαμαι αρκετα καθαρα. Με παραξενευε πολυ που ενω ηταν αστυνομικη και αισθηματικη (κατηγοριες που δεν παρακολουθουσα ποτε) ταυτοχρονα ειχε φοβερο, καρτουνιστικο θα ελεγα χιουμορ, που την ανεβαζε σε αλλη κατηγορια, και ηταν ο μονος λογος που την εβλεπα!

Και ειχε εντυπωθει τοσο στο μυαλο μου, που ειχα κοψει τις φατσες των πρωταγωνιστων (Για να ειμαι ειλικρινης η Σεπαρντ μου φαινοταν κακασχημη, και δεν μπορουσα να καταλαβω προς τι ο πονος και ο σπαραγμος). Δηλαδη ενω δεν γνωριζα τα ονοματα τους, τους αναγνωριζα οταν τους πετυχα και σε αλλες ταινιες, ακομα και χρονια αργοτερα. Οπως ο αξυριστος που επαιζε και στην Εκδικηση των Νερντς. .

Μαλιστα οταν εμαθα πρωτη φορα για τις ταινιες Πολυ Σκληρος για να Πεθανει, μου εκανε εντυπωση, γιατι στο μυαλο μου ο Μπρους Γουιλις ειχε σταμπαριστει σαν "κωμικος" λογω της σειρας, και μου φαινοταν παραξενο οτι θα επαιζε ενα τοσο "σκληρο" ρολο.

Φαινεται κραυγαλεα ποσο ¨εκλεψαν" οι δυο ξενοι απο αυτη τη σειρα!σειραρα μλαμε![edit] copyrights [edit]
Καλωσηρθες Alice. Οπως ισως παρατηρησες, απευθυνεσαι σε ενα μηνυμα που ειχε γραφτει το 2006, οποτε δεν ξερω... αλλωστε εδω απαγορευεται η ανταλλαγη πειρατικου υλικου, η σχετικων στοιχειων (διευθυνσεις, οδηγιες κλπ).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απ' τις σειρές που έγραψαν ιστορία...κάθε Σάββατο το απόγευμα δεν έχανα επεισόδιο...αν και προς το τέλος κάπου χάθηκε η μπάλα όταν τα έφτιαξαν και μετά...
 
Εμένα πάντως η σειρά αυτή μου άρεσε πολύ, την παρακολουθούσα κάθε Σάββατο. Μου άρεσε το βιτριολικό χιούμορ του Μπρους Γουίλις (είμαι βέβαιη ότι αυτοσχεδίαζε και ότι δεν ακολουθούσε πιστά το σενάριο) και ο τρόπος που έπαιζε την αδέξια και χαζούλα γραμματέα η Άλις Μπίσλι (η οποία φαίνεται ότι είναι stand-up comedian). Την Σίμπιλ Σέπερντ τη θεωρούσα πάντοτε λίγο κρύα... Εννοείται ότι μου άρεσε και το jazzy τραγούδι των τίτλων, ερμηνευμένο μοναδικά από τον Al Jarreau.
 
Πίσω
Μπλουζα