Αφίσες του Ελληνικού Κινηματογράφου (Διάφορες)

150560_1688148891020_1456643246_1730553_5955782_n.jpg
 
Επειδή το θρεντ ήδη μεγάλωσε αισθητά (τόσο σε ποσότητα, αλλά κυρίως σε ποιότητα), να προτείνω να "σπάσει" σε μικρότερα, ανά γράμμα ;

Μιας και προβλέπω ότι ο φίλτατος tonytony θα μας κάνει "κατάθεση ψυχής" με όλα τα γράμματα της αλφαβήτου !
 
Επειδή έχω πολλές ακόμα να βάλω και ναι όντως είμαι ακόμα στο Γ , πρέπει να κάνω κάτι εγώ??? Δε κατάλαβα...
 
Φίλε johnalepou (ή tonytony, ή όποιος άλλος μπορεί να βοηθήσει) - θα ήθελα την βοήθειά σας:

Από ποιες ταινίες είναι οι παρακάτω αφίσες:

Είναι η ταινία Ο φόβος του 1966;

johnalepou είπε:

Είναι το "Εκείνο το καλοκαίρι";

johnalepou είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά εκ των προτέρων! :)
 
Η πρωτη επανω, ειναι οντως αφισα απο την ταινια Ο Φοβος.

Η αλλη ομως ανηκει στην ταινια Νταμα Σπαθι, γυρισμενη στο Ναυπλιο το καλοκαιρι του 1966.
 
Ωραία! Τώρα σας είναι εύκολο να γράψετε και τους ιστότοπους από όπου πήρατε τις αφίσες για να τους αναφέρουμε στα θρεντ και να ήμαστε οκ ;) ?
 
Μάλλον πρέπει να απαντήσει ο john σε αυτό Kambia δικές του είναι...
 
bambinella 100 είπε:
Η πρωτη επανω, ειναι οντως αφισα απο την ταινια Ο Φοβος.Η αλλη ομως ανηκει στην ταινια Νταμα Σπαθι, γυρισμενη στο Ναυπλιο το καλοκαιρι του 1966.
Σε ευχαριστώ πολύ bambinella 100! Θα μεταφερθούν στα αντίστοιχα γράμματα για να είναι όλα τακτοποιημένα! :)

:thanx2:
 
tonytony είπε:
Μάλλον πρέπει να απαντήσει ο john σε αυτό Kambia δικές του είναι...
Είναι και αυτές που ανέβασες εσυ, η Bambinella kai o Rapide :) αλλά έχουν μεταφερθεί. Εκτος και αν είναι από το προσωπικό σας αρχείο.
 
Εγώ τις σκανάρισα από διάφορα βιβλία που έχω, για τον ελληνικό κινηματογράφο. Πρέπει να τα αναφέρω;
 
Rapide είπε:
Εγώ τις σκανάρισα από διάφορα βιβλία που έχω, για τον ελληνικό κινηματογράφο. Πρέπει να τα αναφέρω;
Ναι, για τα ήμαστε τυπικά σωστοί :)
 
Μετέφερα περίπου 35 αφίσες του ελληνικού κινηματογράφου στην ελληνική έκδοση της Βικιπαίδεια για τα αντίστοιχα λήμματα των ταινιών, κυρίως αυτές που επιφόρτωσε πρόσφατα ο tonytony, παραθέτοντας ως πηγή το retromaniax αλλά και δίνοντας link, ώστε με ένα κλικ να αποδεικνύεται η πηγή.
 
Παιδια απαιτείτε αναρτηση της αφίσας του κενουργιου ''Ροδα τσαντα και κοπάνα''.
 
Πίσω
Μπλουζα