Αύριο έχουμε πάλι...9/9 [Dreamcast yeah!]

Thief 2 & SystemShock 2 betas-Happy 11th birthday DC(09/09

Mε αφορμη τα 11στα γενεθλια (09/09 του Dreamcast π

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=15617

εγιναν release 2 betas: Thief 2 and System Shock 2.

Τις Beta ανακαλυφθηκε απο τον Tweeg-game_players_s - σε ενα DC development kit που αγορασε.

Λεπτομερειες με το πως τα βρηκε

http://www.dreamcast-talk.com/forum/viewtopic.php?t=2047

ενω αν θελετε απλως (και μονο να τα κατεβασετε )

http://dreamcast-talk.com/beta/

Btw (Κυριοι Mods ok με το link ????)

Y.Γ. Λιγο περσινα ξινα σταφυλια το topic αλλα μια και δεν εκανε καποιος αλλος αναφορα ηδη ....
 
Τι να παιξουμε σημερα?

Ξεκινησα με PowerStone
 
Crazy Taxi εγώ, το πρώτο. Μάλιστα μετά από χρόνια έμαθα να κάνω και σωστά τις special moves...

A+γκάζι ταυτοχρονα (boost) και Α+Β την ώρα που στρίβεις (drift)

Εχει κι αλλες αλλά αυτές είναι οι βασικες.
 
Εγω θα μπω τιμης ενεκεν στο Retromaniax με pstn και τον Web Browser του dreamcast που εμπαινα στο νετ οταν τον πηρα,δεν εχω τα CD ευκαιρα μαζι μου και δεν θυμαμαι ποιο ακριβως ηταν.
 
The first console with arcade quality ports.The first console with progressive scan graphics a standard.

The fisrt console shipped with a RGB cable in europe.

The first console with 480p VGA output.

The first console with a screen in its controller.

The first console with motion gaming.

The first console with 50/60hz option for PAL.

The first console with online gaming out of the box.

The first console with FPS you could play with a KB/M and voice

The first console with autonomous controller that you could play for your own.

The first console you could back up your saves to the PC.

The first console that provided cross platform play with PC
Μακαρι να βλεπαμε κανα Geist Force να κανει επισημη κυκλοφορια λογω ημερας...

 
Εγω θα κανω κομματια με την βαριοπουλα το Dreamcast και μετα θα το βαλω φωτια :diablotin: Πριν απο αυτο ομως θα τερματισω για χιλιοστη φορα το sword of berskerk γιατι εχω ορεξη με το τεραστιο σπαθι μου να πετσοκοψω μεταλαγμενους :D
 
Εγώ έπαιξα Ikaruga και Psyvariar II, επίσης πάνω στο μισητό Wii άφησα το παιχνίδι "Sonic Tennis" για το 360 για να το βασανίσει.
 
pooky(1) είπε:
Εγώ έπαιξα Ikaruga και Psyvariar II, επίσης πάνω στο μισητό Wii άφησα το παιχνίδι "Sonic Tennis" για το 360 για να το βασανίσει.
Mαλον εσενα βασανιζει που εδωσες λεφτα και αγορασες αυτη τη βλακεια φιλαρακι και αμφιβαλω αν το επαιξες πανω απο 5 φορες χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα :D

Και μια κονσολα μονο να μπορουσα να παρω παλι Wii θα διαλεγα.NINTENDO RULES.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κόστισε 1.99! Και μάλιστα είναι απίστευτα ωραίο παιχνίδι. Δεν έχω στεγανά όσον αφορά τα games, λέω ότι είμαι Ninty FanboI αλλά κλασσικά γουστάρω το 360, και σκέφτομαι να επεκτείνω συλλογή σε PS2 (επιλεγμένα πάντα) Gamecube και X-box original.

ΟΚ, μπορεί να πάει πακέτο με διαζύγιο αλλά what the Hell. Για Games μιλάμε, η ζωή μου όλη είναι συνιφασμένη με αυτά, εδώ θα κολλήσω;
 
παιδια το εχω διπλα μου στο επανω στο κρεβατι διπλα στο μαξιλαρι και διπλα την 24αρα samsung και παιζω καθε μερα.. εχω προβλημα γιατρε? :p ααα και δεν το παω πουθενα, μαζι κοιμομαστε και μην ξεχασω οτι απο την αλλη μερια εχω στημενο εναν 6128 color .. ακουω θεραπειες
 
Amigos είπε:
παιδια το εχω διπλα μου στο επανω στο κρεβατι διπλα στο μαξιλαρι και διπλα την 24αρα samsung και παιζω καθε μερα.. εχω προβλημα γιατρε? :p ααα και δεν το παω πουθενα, μαζι κοιμομαστε και μην ξεχασω οτι απο την αλλη μερια εχω στημενο εναν 6128 color .. ακουω θεραπειες
Πρωι,μεσημερι,βραδυ δυο κουταλιες της σουπας Super mario galaxy 2 στο Wii και ενα χαπι Zelda twilight princess και Zelda skyward sword επισης στο Wii καθε απογευμα ωστε να γιννεις καλα σε συντομο χρονικο διαστημα και να φυγει αυτος ο διαβολος απο μεσα σου :D
 
αχαχαχαχαχα γιατρε να παρω και δευτερη γνωμη? αυτα ειναι σε Ν64 η σουπερνες γιατρε? και για ποσες ωρες το καθενα.. επισης το dreacast μου εχει κανει κακο στα ματια απο το πολυ power stone 2 να βαλω γυαλια? το ΙΚΑ τα γραφει?
 
Ωσο πιο παλια κονσολα της NINTENDO τοσο καλητερο και το φαρμακο.Και το ΙΚΑ και το TEBE τα γραφουν και θα σε δωσω και ενα σιροπι απο το φαναστικα πολυχρωμο new super mario bros για το Wii ωστε να στρωσουν και τα ματια σου :D
 
οκ εγινε χαχαχα.. λεω να ξεκινησω χαλαρα τη θεραπεια με ενα gameboy clasic και το λατρεμενο μου που του πινω το αιμα και το παιζω πριν ακομα ερθει στην ελλαδα απο εναν φιλο γαλλο.. super mario bros 2 γιατρε το τερματιζω 2 φορες συνεχομενα.. σταματαω μονο απο βαρεμαρα.. ααα και χανω το πολυ 4-5 ζωες.. χ0χα0αχ0αχ0 αααχ μακαρι να γινω καλα.. αυτος ο σεγκατα με εμπλεξε σε αυτο τον υποκοσμο παναθεμα τον
 
Ρε βλάσφημοι θα σας βάλω με το βούρδουλα να κάνετε μετάνοιες μπροστά σε γιγάντιο άγαλμα του SONIC, αφού πρώτα σας βάψω σαν στρουμφάκια.

ΟΥΣΤ! :p
 
Ώπα, τα ξέχασα τα γενέθλια. Θα επανορθώσω σήμερα με λίγο Ikaruga, Shikigami No Shiro 2, Under Defeat και Border Down σε ΤΑΤΕ mode φυσικά...(εκτός του Border Down οφκόρς)
 
Εγω θα το τιμησω με Shenmue 3! :p Ikaruga,Border Down, Cosmic Smash και αργοτερα μεσα στο μηνα Shenmue 1/2 japanese edition! lol
 
Δεν τίμησα δεόντως το DC μου παίζοντας πολύ φέτος. Έβαλα λίγο Project Justice - Rival Schools 2 μέχρι που με πήρε τηλ ο κολλητός μου για καφέ. Το βραδάκι όμως έκανα μια φώτο-ευχη με μια φωτογραφία που είχα όταν μου είχε ποζάρει... :p

Happy+Bday+Dreamcast.jpg

και post-ακι στο blog μου. Dreamcast για πάντα στις καρδιές μας ως η καλύτερη και πιο αδικοχαμένη κονσόλα, χρόνια του πολλά :)
 
Πίσω
Μπλουζα