Αmstrad CPC 464 + Nokia 5130 = L.F.E.

pooky(1) είπε:
Η απόλυτη λύση είναι master μαγνητοταινία - μπομπίνα, αλλά doctor είμαι χομπίστας που κάνω τη πλάκα μου με άλλους παλαβούς και όχι παραγωγός του Hollywood!!!!!!!!
Kαλα τα λες, αλλα πολυ εξιδεικευμενα πραγματα. Για λιγους.

Και αυτα που μπορουμε να βρουμε με τα οποια λεφτα μπορει να διαθεσει

ο καθενας, και με την καλυτερη αποδοση που αυτα μας διδουν

(παλι με οσα μπορουμε να διαθεσουμε), καλα ειναι.

Οπως το ειπες. "Παλαβοι"...

Αληθεια, νομιζεις οτι ο Jobs και o Gates μετα απο τοσα χρονια

εχουν ακομη σε μια γωνια τον πρωτο τους υπολογιστη?

Ισως ναι, ισως οχι. Μπορει να τον ειχαν για χρονια, αλλα ισως οχι πια... δε ξερω.

Μονο ο Sinclair νομιζω οτι θα μπορουσε να κοιμαται αγκαλια με τον ZX81...

(μπορει και οχι... μαλλον με το πρωτο calculator που εφτιαξε θα κοιμαται)
 
O Sinclair εκτός από το ΖΧ κοιμάται και με μια κουκλάρα Θεά δίμετρη αγκαλιά. Αν μάλιστα είναι και αυτή retromaniac ο τύπος πέτυχε χρυσό.

Να τη βρίσκαμε να τη γράφαμε στο GRM;
 
pooky(1) είπε:
O Sinclair εκτός από το ΖΧ κοιμάται και με μια κουκλάρα Θεά δίμετρη αγκαλιά. Αν μάλιστα είναι και αυτή retromaniac ο τύπος πέτυχε χρυσό.
Να τη βρίσκαμε να τη γράφαμε στο GRM;
Ρε φιλε.... (σορυ για την οικειοτητα)

ουτε που σε ξερω... αλλα γιατι ημουν ΣΙΓΟΥΡΟΣ

οτι κατι τετοιο (για τη διμετρη) θα απαντουσες?????

Απιστευτο!! :bow: :beer: :bow: :beer: :headbang: :headbang: :headbang: :clap: :brick: :brick:
 
ndial είπε:
ρε παιδες αυτο το μαραφετι με την SD λετε να κανει δουλεια, παρόμοια με του Doctor?http://e-finder.gr/p.KONIG-ANTAPTORAS-KASETAS-MP3-PLAYER-MP3-CASSETTE-10.259660.html

ισως έτσι την γλιτωσει το κινητό, ή το mp3 player μου...
Τωρα το ειδα! Δεν ειχε τυχει να δω κατι τετοιο.

Λογικα αυτο ειναι ο,τι πρεπει για τετοιες δουλειες.

Αν καποιοι απο εδω ξερουν λεπτομερειες ας μας

διαφωτισουν. Νομιζω ομως οτι ειναι τελειο.
 
Λογικά θα δουλευει αλλα θα πρεπει να βγει το πορτακι της κασσετας για να το χειριστεις
 
DoctorGalifrean είπε:
Τωρα το ειδα! Δεν ειχε τυχει να δω κατι τετοιο.Λογικα αυτο ειναι ο,τι πρεπει για τετοιες δουλειες.

Αν καποιοι απο εδω ξερουν λεπτομερειες ας μας

διαφωτισουν. Νομιζω ομως οτι ειναι τελειο.
Αυτο τελικα δεν ξέρω αν κανει βολευει διοτι τα buttons play/stop/ff/rw ειναι απανω στην κασσετα οποτε θα πρεπει να εχεις συνεχως το καπακι ανοιγμενο στο tape του CPC ή ZX κτλ κτλ. Οχι οτι ειναι κακη ιδεα παντως, αλλα εγω τελικά προτιμησα το κλασσικο cassete-mp3 adaptor με το καλωδιακι για να συνδεθει σε Mp3 player.

cpc_plus1.jpg

ασε που δεν εχεις και τον ελεγχο μέσω LCD οθονουλας να βλέπειςκαι τι φορτωνεις... ενω με το κλασσικο μικρo φτηνο Mp3 player εχεις και εικονα του παιχνδιιου που θα φορτωσεις.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα