Αmstrad PC 5286 [Διαφημιση]

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.887
Αντιδράσεις
3.887
Γιατι τα PC Της Αmstrad σπανε το φραγμα του ηχου.

Γιατι μπορουν.

Γιατι παιζουν και παιχνιδια ,(ναι pc και παιζει παιχνιδια).

picture.php
 
Ορίστε μας!

Σαββατόβραδο και ο Μυρμηγκοφάγος ξεφυλλίζει PIXELS, (και αυτά με τη ράχη μάλιστα)!!!!

Nice! Keep on retrooing!!! :thumbup:
 
Πανεμορφος PC υπολογιστης! Τοτε μεχρι και oι PC ειχαν ωραιο Design
 
Δεν νομίζω να υπήρχε τότε άλλο PC με ενσωματωμένη κάρτα ήχου. Και το μέγεθος του δίσκου ήταν τεράστιο για τα τότε δεδομένα. Στη συνέχεια το πήγε και ένα βήμα παραπέρα η amstrad, βάζοντας στο ίδιο κουτί ένα mega drive! Υπήρχαν και γι'αυτό αντίστοιχες διαφημίσεις στο pixel.
 
είχα πάρει από το eBay ένα megaPC (αυτό που είχε και το megadrive μέσα) αλλά εκτός του ότι δεν δούλευε ήταν και άχρηστο χωρίς το δικό του monitor (θέλει και 15khz για το megadrive και 31khz για το pc) ...

Μου αρέσει το "εργονομικά ηχεία" ΛΟΛ κανονικά έπρεπε να πούνε "2 εξωτερικά ηχεία σαν αυτά του pc-speaker" ΛΟΛ όλα έτσι ήταν τότε... ψιλο-άθλια
 
Η καρτα ηχου ήταν όντως ενσωματωμένη (onboard) ή σε ISA slot;
 
Ε όχι και onboard. :D 8-bit κάρτα adlib σε 16-bit isa slot ήταν.
 
Αυτο το γκολφακι της διαφημισης με εκανε και drool big time.

Απιθανα γραφικα ιδιως για ατομα σαν εμενα που επαιζαν με τα μπλοκυ γραφικα του 6128. :(
 
Η Amstrad παντα αφουγκραζοταν αυτο που ηθελε ο κοσμος γιαυτο και εγινε η μεγαλυτερη εταιρεια πληροφορικης στην Ευρωπη (τοτε)
 
Θυμάμαι ήταν ένα διάστημα που όποιος είχε 6128 τον έδινε απόσυρση και πληρώνοντας τη διαφορά χρημάτων αγόραζε το νέο μοντέλο της Αmstrad που έμοιαζε με αυτό της διαφήμισης. Καλά θυμάμαι η το Αλτζχάιμερ μου χτυπάει την πόρτα? :p
 
Καλα θυμασαι,οσονουπω ανεβαινει και αυτο.
 
Πίσω
Μπλουζα