Βίντεο κλαμπ

Η κοπέλα έχει αίσθηση του χιούμορ :)

Έχω έναν φίλο που έχει μαζέψει υλικό από ξεπούλημα / χρεωκοπία παλιού βίντεοκλαμπ. Θα ρωτήσω να δω τι υπάρχει.

Πάντως, μεταξύ μας, πιο πιθανό είναι να το πετύχεις σε καμμιά από τις καμμένες μεταδόσεις των Alter, Extra3 κλπ στην ανύποπτη χρονικά ζώνη των cult ταινιών.

@exetlaios: Είσαι η κύρια αφορμή που ο αδερφός μου θα γραφτεί σύντομα στο GRM. Είναι πλήρως ομοιοπαθής σου με υπέρτατη συλλογή κυρίως σε b-movies.
 
Θα το κανετε οικογενειακη υποθεση δηλαδη!!! :D :D :D :D
 
Dominion είπε:
Αυτό που παραθέτεις δεν είναι ταινία (αν και κινηματογραφικά γυρισμένο) αλλά διαφημιστικό frappe του ζούγα (αρχές 90)

αυτό είναι απλά η υπογραφή μου!!

:biglaugh:
 
shock είπε:
/offtopicΡε Ήρα θα μας σαλτάρεις με τα κυκλοθυμικά avatar σου.

Κάτι σαν Σκωτσέζικα ντούζ ένα πράμα!

γιατί καλό μου κυκλοθυμικά??

τί έχουν τα αναβάρ μου? όλα ένα κι ένα είναι!!

κι ακόμα δεν είδες τίποτα!

:rolleyes:
 
Η κοπέλα έχει αίσθηση του χιούμορ :)

εύγε που με καταλαβαίνεις....

Έχω έναν φίλο που έχει μαζέψει υλικό από ξεπούλημα / χρεωκοπία παλιού βίντεοκλαμπ. Θα ρωτήσω να δω τι υπάρχει.

άντε και να δούμε!!

Πάντως, μεταξύ μας, πιο πιθανό είναι να το πετύχεις σε καμμιά από τις καμμένες μεταδόσεις των Alter, Extra3 κλπ στην ανύποπτη χρονικά ζώνη των cult ταινιών.

ντεν ξενυχτάω τόσο καρντιά μου :)

@exetlaios: Είσαι η κύρια αφορμή που ο αδερφός μου θα γραφτεί σύντομα στο GRM. Είναι πλήρως ομοιοπαθής σου με υπέρτατη συλλογή κυρίως σε b-movies.
 
AEON είπε:
@exetlaios: Είσαι η κύρια αφορμή που ο αδερφός μου θα γραφτεί σύντομα στο GRM. Είναι πλήρως ομοιοπαθής σου με υπέρτατη συλλογή κυρίως σε b-movies.
Ω, με κολακεύεις !!! :animrolleyes:

( άντε, να πολλαπλασιαστούμε οι τρελάρες στο φόρουμ ! )
 
Μα είμαστε ήδη πολλοί
 
shock είπε:
/offtopicΡε Ήρα θα μας σαλτάρεις με τα κυκλοθυμικά avatar σου.

Κάτι σαν Σκωτσέζικα ντούζ ένα πράμα!
ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!Shock :rofl: :rofl: :rofl:

Ρε είμαστε πολύ τρελόπαιδα!!!!! :thumbup: :thumbup:
 
Χρειάζομαι την βοήθειά σας για να βρώ μια ταινία που ψάχνω πολύ καιρό. Είπα να ποστάρω εδώ και να μην δημιουργήσω νέο θέμα-πιστεύω είναι καλύτερα.

Λοιπόν κάπου προς το τέλος της δεκαετίας του 80 είχα δει μια γελοία ταινία που είχα βρεί στο βίντεο κλάμπ και ο τίτλος της ήταν: Ο πιο κουφός σταθμός της πόλης. Η ιστορία ήταν με έναν τύπο ο οποίος είχε όνειρο να παίξει σε κινηματογραφικές ταινίες. Πιάνει δουλειά σε ένα μικρό σχεδόν φαλιρισμένο τηλεοπτικό σταθμό και κάνει σχεδόν όλους τους ρόλους για όλες τις εκπομπές. Παράλληλα υπάρχει ένας μεγάλος αντίπαλος σταθμός στην πόλη που προσπαθεί να κλείσει τον μικρό. Η ταινία αντιγράφει κάποιες σκηνές απο πολύ γνωστά έργα. Αν σας θυμίζει κάτι, στην αρχή δείχνει την πρώτη σκηνή απο το Indiana Jones and the temple of doom οπου φυσικά δεν παίζει ο Ford αλλά ο τύπος της ταινίας που ψάχνω. Τρέχει λοιπόν να ξεφύγει απο τον τεράστιο βράχο που τον ακολουθεί αλλα δεν τα καταφέρνει όπως ο Ford και ο βράχος τελικά τον λιώνει. Αμέσως μετά συνέρχεται και κοιτά το λιωμένο μπιφτέκι στο μαγαζί που δουλεύει. Άλλες σκηνές που μπορεί να σας θυμίσουν κάτι είναι ένα πρόγραμμα του σταθμού Conan The Librarian (απο το barbarian) ή το Ghandi με πολυβόλο.

Ο πρωταγωνιστής έχω την εντύπωση πως είναι γνωστός αλλα δεν είμαι σίγουρος. Κατσαρά μαλλιά με γυαλιά και απίστευτα γελοία φάτσα.

Δεν γνωρίζω τον κανονικό αγγλικό τίτλο της αλλά είμαι 100% σίγουρος πως δεν έχει σχέση με τον ελληνικό (όπως και οι περισσότεροι). Αν έχετε καμιά υποψία ποια ταινία μπορεί να είναι παρακαλώ βάλτε ενα χεράκι. Να είστε καλά.
 
τελονιο για ριξε εδω μια ματια http://www.imdb.com/title/tt0098546/

η ταινιαρα λεγεται uhf ειναι απο τις αγαπημενες μου και παιζει ο θεος weird al yankovich κατι σαν το δικο μας μητσικωστα ενα πραγμα αλλα πολυ ανωτερος

ε ρε τι μου θυμισες τωρα...
 
Gothic αυτό είναι! Η ελληνική έκδοση είχε διαφορετικό εξώφυλλο αλλά αυτό είναι! Ευχαριστώωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω παρα πολύ! :thumbup:
 
Πίσω
Μπλουζα