Βίντεο κλιπ των Spitfire από το 1987 !!!

cultilas

RetroWannaBe
Joined
5 Δεκ 2007
Μηνύματα
81
Αντιδράσεις
4
Ποιος να το λεγε και να το πιστευαν!!!

Εγω προσωπικα αν καποιος μου ελεγε πως εν ετει 1987 υπηρχε ελληνικη metal μπαντα με βιντεο κλιπ το οποιο μαλιστα να προβαλεται και απο την κρατικη τηλεοραση, δεν θα τον πολυπιστευα.

ΚΑΙ ΟΜΩΣ !!! Απολαυστε αγνο ελληνικο heavy metal οταν βεβαια αυτο ακομα ηταν σε νηπιακη ηλικια.

Το βιντεο κλιπ ειναι του τραγουδιου "Evil thoughts around" απο το First Attack

Απολαυστε...

http://www.spitfire.gr/downloads.htm
 
Τρομερή μπάντα οι Spitfire... έχω γράψει σχετικώς . Τους είδα πριν δυο τρία χρόνια Support στους Dokken και πραγματικά με διέλυσαν.

Σε επικοινωνία που είχα με τον Λογγινίδη μου είπαν οτι έχουν έτοιμο δίσκο και ετοιμάζονται για συναυλίες.

LEAD ME ON !!!
 
αυτοι πρεπει να χαν παιξει support στους saxon,ο Λογγινιδης ειχε κανει μηπως τη μουσικη τιτλων στην ταινια - οι απεναντοι- η καμμια σχεση?
 
Ναι είχαν παίξει Support το 86 στους Saxon στο γήπεδο του Απόλλωνα... Ιστορικές στιγμές.

Για τους "Απεναντι" δεν ξέρω.
 
απο το 97 τον ετοιμαζουν αυτο το δισκο..

ουτε οι guns n roses πια..

αμαν :S /emoticons/wacko@2x.png 2x" width="20" height="20" />
 
Στις 26 Νοεμβρη παιζουν στο Κυτταρο με Crush και Marauder. 14 ευρωπουλακια. Not bad at all!
 
ερωτηση ρε παιδια ο ντινος κωστακης ζει ακομα??εχω ακουσει οτι τον ξεχασαν ολοι μετα το ατυχημα ακομα και τα μελη του γκρουπ [yt deadlink]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Στο βίντεο είναι ο Ντίνος Κωστάκης;

Πράγματι αυτός είναι, μιας και βλέπω πως δεν έγινε αντικατάσταση τότε.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εφυγε απο κοντα μας ο Ντινος Κωστακης. Η μουσικη του ομως ειναι για παντα μαζι μας.
 
Δεν μπορω να βρω πουθενα το ντοκυμαντερ Spitfire: Back to Zero
 
Wally είπε:
Δεν μπορω να βρω πουθενα το ντοκυμαντερ Spitfire: Back to Zero
δεν εχει κυκλοφορησει σε dvd ελπιζω ο σκηνοθετης ο βαγγελης ρηγας να το επιδιωξει τωρα μετα και τον θανατο του ντινου κωστακη υπαρχει αυτο παντως που ειναι επισης καλο

 
Πίσω
Μπλουζα