Βίντεο retro μπαούλο Unpacking.

Pluto63

RetroN00b
Joined
2 Σεπ 2012
Μηνύματα
13
Αντιδράσεις
7
Βίντεο retro μπαούλο Unpacking #)

Πριν από λίγες μέρες διάβαζα το post του Wally για τις κασέτες που βρήκε στο πατάρι του και ζηλευα,

όλος περίεργος σήμερα το πρωί μου παρουσιάζεται το έχεις σενάριο.

- Τηλέφωνο ... η μητέρα μου.

- Ακη, τι θα γίνει με το μπαούλο σου ποτε θα έρθεις να το πάρεις από την αποθήκη χρειάζομαι τον χωρό.

- Εγώ... 1 λεπτό σιωπή ... πιο μπαούλο μαμά

- Αυτό του παππου σου που όταν έφυγες για το πανεπιστήμιο έβαλα μέσα όλα τα χαζό παιχνίδια που έπαιζες στην τηλεόραση. (μάλλον εννοεί τον Spectrum μου κλπ τα οποια νόμιζα χαμένα η χαρισμένα).

Ασφαλώς μιλάμε για κάτι που συνέβη πριν 25 τουλάχιστον χρονια και όπως όλες η μαμάδες το θυμήθηκε τώρα!

Με αλλα λόγια ένα τεράστιο ξύλινο στρατιωτικό μπαούλο αντίκα του 1925/30 με ότι είχα εκείνη την εποχή.

Παω να το πάρω και να ανοίξω αυτό το time capsule. Θα προσπαθήσω να οργανώσω

ένα video unpacking. Ευτυχώς η αποθήκη δεν έχει υγρασία :p

to be continue...
 
Αναμένουμε με ανυπομονησία..
 
Βίντεο έτοιμο, δυστυχώς όπως θα ακούσετε και στην περιγραφή είναι μια re-edited μορφή γιατι το πρώτο βίντεο πέθανε μαζί με μια sdcard, οπότε χάθηκαν τα οριτζιναλ γιαχου, γιουπιιι, κλπ. Και τώρα απο αύριο όταν όλα ξεμυρισουν θα δούμε το τι δουλεύει και τι όχι. Σίγουρα η μεμβράνη θέλει αλλαγή και rebuild όλα τα καλώδια, Βεννιερη ερχομαι...

 
Πρεπει εκεινη την εποχη να ειχες το πιο τουμπανιασμενο Speccy!!!

Πολυ καλη παρουσιαση. Την απολαυσα!
 
Πραγματικα πολυ καλο,το ονειρο καθε μελους εδω μεσα.


Thanks.
 
PLuto το καλλίτερο unpacking που έχω δεί ποτέ μου!!!

Γιατί δεν λές την αλήθεια, ότι μόλις άνοιξες το κουτί έπεσες σε ημιλυμποθυμη κατάσταση ή κατουρήθηκες από την χαρά σου....και καλά κάηκε η κάρτα.....

Για σένα θα ήταν ένα μοναδικό ταξίδι στον χρόνο. Είσαι πολύ τυχερος.
 
Παντως τα περιεχομενα στις SD καρτες γινονται recover με προγραμματα (καποια δωρεαν) που διαβαζουν raw τα δεδομενα
 
Πλάκα κάνεις... Πολύ υλικό... Γιατί είναι όλα σαν καινούρια? Δεν τα χρησιμοποιούσες καθόλου?
 
Καταγραφή μιας πολύ όμορφης εμπειρία! Συγχαρητήρια! Χαίρομαι πολύ για σένα και σε ευχαριστώ που το μοιράστηκες μαζί μας.Α ρε μαμά, όλα τα δικά μου να τα χαρίσεις "για να μην πιάνουν χώρο".
 
τι ωραίο unpacking! Μπράβο σου φίλε μου!
 
ενα εχω να πω ΑΡΧΟΝΤΑΣ.
 
Πολύ καλό unpacking!!!

Ειδικά με τα αυθεντικά παιχνίδια την "ψώνισα" άσχημα. :)
 
Aυτα ειναι!Κουτατο zx spectrum με ολα τα καλουδια και ενα +2..Παντως τα συγχαρητηρια μου στην μαμα..η δικη μου θα τα εστελνε στον καδο with no questions asked...:sad:
 
Πωπω ρε φιλε! Αυτό το μπαούλο είναι σαν κι αυτά που έβρισκε ο Ιντιάνα Τζόουνς! :D
 
Ωραία πράγματα!!! Θησαυρός και με ρετρό συναίσθημα!!!
 
angel_grig είπε:
Aυτα ειναι!Κουτατο zx spectrum με ολα τα καλουδια και ενα +2..Παντως τα συγχαρητηρια μου στην μαμα..η δικη μου θα τα εστελνε στον καδο with no questions asked...:sad:
ξύνεις πληγές τώρα...
 
cauldron είπε:
Πλάκα κάνεις... Πολύ υλικό... Γιατί είναι όλα σαν καινούρια? Δεν τα χρησιμοποιούσες καθόλου?
Κατ' αρχήν ευχαριστω όλους για τα καλά λόγια και εάν ζηλευεται χαίρομαι το ίδιο ;)

Ναι είναι σχεδόν σαν καινούργια γιατι τότε έπαιζε πολύ αγοραπωλησια και τα πράγματα έπρεπε να δείχνουν σχεδόν σφραγισμένα, και απο την άλλη μεριά είμαι συλλεκτικά άρρωστος, να σκεφτείς το Super metroid για snes, το οποίο έχω παίξει άπειρες φορές, το cartridge του το άνοιξα μια φορά αντεγραψα το παιχνίδι στο superwildcard μου και απο τότε είναι κλειστό....
 
Τωρα με εκανες να παω στο πατρικο μου κ να ψαχνω στο υπογειο!!Πολυ καλος μπραβο ρετριλα στο FULLLLLL.....
 
Πίσω
Μπλουζα