Βαβούρα: Αυτοτελείς ιστορίες

όλα τα λεφτά ήταν "ΤΟ ΠΑΝΔΟΧΕΙΟ ΤΟΥ ΤΡΟΜΟΥ"όπου τα φαντάσματα προσπαθούσαν να διώξουν τους εκκεντρικούς επισκέπτες που ήθελαμ να κερδίσουν το εκατομμύριο μένοντας όλη την νύχτα.Τους έδιωχναν για οποιοδήποτε άλλο λόγο εκτός του τρόμου.Τα σκιτσάκια ήταν ατμοσφαιρικά

.Μήπως ξέρει κάποιος ποιός ήταν ο σκιτσογράφος σε αυτά τα κόμικ?Ήταν Ιταλοί??
 
Σήμερα πήρα 2 τευχακια Βαβούρα, σε σχετικά καλή κατάσταση..
 
Πριν μερικά χρόνια στο μοναστηράκι έβρισκες με τη σέσουλα βαβούρες αλλά και άλλα περιοδικά της εποχής (αγόρι,τρουένο,pixel,user κλπ). Πρόσφατα που έκανα μια βόλτα δεν υπάρχει δείγμα.
 
telonio είπε:
Πριν μερικά χρόνια στο μοναστηράκι έβρισκες με τη σέσουλα βαβούρες αλλά και άλλα περιοδικά της εποχής (αγόρι,τρουένο,pixel,user κλπ). Πρόσφατα που έκανα μια βόλτα δεν υπάρχει δείγμα.
Στη Θεσσαλονίκη υπάρχουν ακόμα αρκετά σε επιλεγμένα μέρη.
 
viking4a είπε:
Πουυυυυ, πουυυυυυ;;; :p
Στο γνωστό περίπτερο θα έχει μπόλικα Βασίλη. Θες να περάσω αύριο να δω; Είναι πολύ κοντά στο σπίτι μου.

perlastar είπε:
Συγκρατήσου εσύ, που μέσα σε λίγες μέρες έχεις σαρώσει όλη τη Θεσσαλονίκη :p
Εμ, ήρθε με φρέσκα Γερμανοευρώ ο κύριος και ψωνίζει αβέρτα :boss:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χαχαχα! Έχετε πλάκα εσείς οι δύο.. :p

Γιάννη, αν δεν είναι κόπος.. Και τιμούλα δες..

Βαβούρα, ένα από τα πολλά κόμικς που υπήρχαν στο σπίτι όταν ήμουν μικρός..
 
viking4a είπε:
Γιάννη, αν δεν είναι κόπος.. Και τιμούλα δες..

Βαβούρα, ένα από τα πολλά κόμικς που υπήρχαν στο σπίτι όταν ήμουν μικρός..
Κανένας κόπος. Αύριο κιόλας το πρωί που θα κατέβω κέντρο θα περάσω να δω τι παίζει (η στάση είναι δίπλα). Για τιμές δεν είμαι και σίγουρος ότι θα μου δώσουν, διότι αν δεν είναι εκεί ο ιδιοκτήτης ο υπάλληλος μπορεί να μην ξέρει. Θα κάνω το καλύτερο που μπορώ.
 
Βρηκα αυτη τη σελιδα που αφορα βρετανικα κομικς. Φυσικα δεν τα γνωριζουμε τα περισσοτερα, αλλα καποια τα ξερουμε απο τη Βαβουρα, το Αγορι και το Φασολα


Υπενθυμιζω, οτι Βαβουρα κλπ ειχαν κυριως βρετανικα και ισπανικα κομικς
 
Πίσω
Μπλουζα