Βαμμένα Κόκκινα Μαλλιά (ANT1)

Βαμμένα Κόκκινα Μαλλιά & Κωνσταντίνου και Ελένης

tonytony είπε:
Εγώ έμαθα για 5.90 αλλά δεν είμαι σίγουρος. Αύριο θα ξέρουμε... :)
Αλήθεια?????

Το 7 μέρες τιβί , ανεβάζει κατά πολύ τον πήχη με αυτή του την κίνηση. 5,90 και δύο σειρές?? Μπράβο...Αυτά να τα βλέπουν άλλα περιοδικά, που για ένα μόνο επεισόδιο μιας σειράς χρέωνουν πολλά περισσότερα. Με το καλό να δώσουν από τον ΑΝΤ1 το 'Της Ελλάδος τα παιδιά'΄...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
whatohh είπε:
Αλήθεια?????Το 7 μέρες τιβί , ανεβάζει κατά πολύ τον πήχη με αυτή του την κίνηση. 5,90 και δύο σειρές?? Μπράβο...Αυτά να τα βλέπουν άλλα περιοδικά, που για ένα μόνο επεισόδιο μιας σειράς χρέωνουν πολλά περισσότερα. Με το καλό να δώσουν από τον ΑΝΤ1 το 'Της Ελλάδος τα παιδιά'΄...
Τώρα που ξεκινάει και 4ο περιοδικό να διαθέτει τηλεοπτικές σειρές (5ο αν υπολογίσουμε και την ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΡΑΣΗ με τα θεατρικά έργα), η "πίτα" θα μοιραστεί μεταξύ τους και η κυκλοφορία πιστεύω ότι θα πέσει για κάποια...

Το γεγονός πάντως ότι οι σειρές σε DVD έγιναν "μόδα" φέτος μόνο καλό μπορεί να είναι για εμάς που τις αγαπούμε αυτές τις σειρές - με το καλό να δούμε και συνέχεια και το σημαντικότερο: ακόμα πιο παλιές & σπάνιες σειρές!
 
Πολύ φροντισμένη έκδοση παιδιά αυτή του 7 Μέρες!Σε πλαστική θήκη παρακαλώ και όχι σε χάρτινη , με την υπόθεση του κάθε επεισοδίου από πίσω , μου κάνει πολύ επαγγελματική δουλειά!18 dvd η μία σειρά 18 και η άλλη.Και η τιμή όσο σας είχα πει...5.90 πολύ καλή νομίζω!Εσωτερικά δεν το βαλα ακόμα να δω μενού κτλ.Αυτά!Μπράβο στο περιοδικό!

Αφού είδα και το εσωτερικό του dvd να σας πω πως μέσα είναι κάτι το απλό όπως όλα και ένα επεισόδιο ένα chapter.Αυτά...Υπόψιν ότι αυτή η προσφορά θα πάει μέχρι τέλη Φλεβάρη!...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι τους πήρα τηλέφωνο, δίνοντάς τους συγχαρητήρια κτλ... (μόνο για τα Βαμμένα βέβαια) και ρώτησα αν έχουν σκοπό να το συνεχίσουν... Και μου είπαν οτι θα εξαρτηθεί από το αν θα έχει απήχηση στον κόσμο! Υπόψιν τους, έχουν κάποια πράγματα όμως.

Περιττό να πω ότι σήμερα που πήγα μια επίσκεψη σε συγγενείς στην Ανάβυσσο και σταματήσαμε σε ένα περίπτερο, είχαν εξαντληθεί όλα τα DVDs. Αν συνεχίσουν έτσι, είναι σίγουρο ότι θα έχουμε πολλά να δούμε ακομη.

Το ζήτημα όμως είναι να τιμηθούν οι προσφορές και να μην προχωρήσουμε στους γνωστούς ετοιματζίδικους τρόπους! Μερικά πράγματα αξίζουν να αγοραστούν!
 
thebest20 είπε:
Το πήρε κανείς?Άκουσα ότι υπάρχει άλλο πρώτο επεισόδιο στο Κωσταντίνου και Ελένης κι αυτό που δείχνει στις επαναλήψεις σαν πρώτο,είναι το δεύτερο!Μόνο 18 dvd είναι,δηλαδή 36 επεισόδια στο Κωνσταντίνου Και Ελένης?Αφού η σειρά είχε 68 επεισόδια!Μήπως μετά βγει και δεύτερη κασετίνα?
Για το Κωνσταντίνου και Ελένης αναφέρει 33 επεισόδια 1ου κύκλου και 18 dvd και για το Βαμμένα Κόκκινα Μαλλιά 37 επεισόδια και 18 dvd επίσης.
 
Παιδιά άμα μάθει κανείς πώς πήγε σε πωλήσεις χθες το "7 Μέρες" ας μας ενημερώσει, αρκεί να είναι έγκυρη η πηγή και όχι να γράφουν αριθμούς στην τύχη. Αλλιώς να βάλω κάποιον να τους πάρει τη Δευτέρα και να ρωτήσει πάλι για την επόμενη σειρά τους ( :p :p) και να ενημερωθεί αν τα πήγαν καλά από τους ίδιους...

Έχει σημασία γιατί αν "πούλησε" θα δώσουν κι άλλα σπάνια σήριαλ αρχών των 90ς που ο ΑΝΤ1 δε λέει να προβάλλει.

Και όσον αφορά το TV ZAPPING που σε άλλο τόπικ αναφέρθηκε πως θα σταματήσει να δίνει σειρές, αμφιβάλλω πως θα το κάνει, άμα δει ότι το ζήτημα τραβάει τον κόσμο. Άλλωστε πρέπει να υπάρχει υγιής ανταγωνισμός στα περιοδικά για την καλύτερη εξυπηρέτησή μας (και τις μεγαλύτερες απολαβές για εκείνους!). ;)
 
Ενημερωνω οτι τελικα το βρηκα το περιοδικο με τα dvd...και ειμαι πολυ χαρουμενη...απλα μου κανε εντυπωση πωσ ολα τα αλλα περιοδικα τα ειχε εξω στα ραφια και μονο αυτο το ειχε μεσα και αναγκαστηκα να ρωτησω για να μ το δωσει...γιατι αραγε?
 
Πριν λίγο καιρό, ο Σταύρος Θεοδωράκης, εντόπισε το θρυλικό "Λούη", τον άνθρωπο που ενέπνευσε το Μουρσελά να γράψει το βιβλίο και που στη σειρά ερμήνευσε με εκπληκτικό τρόπο, ο Γιώργος Νινιός.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
εκπληκτικο ηταν το βιντεο για τον λουη...

τη σειρα απο το 7τν την πηρα και θεωρω ειναι καλη η τιμη της στα 5,90...

παντως σημερα που ειδα το πρωτο επεισοδιο παρατηρησα οτι δεν εχει και πολυ καλο ηχο(δυνατη ενταση).η εικονα ομως ειναι πολυ καλη...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ορίστε και κάποιες σκηνές από το πρώτο επεισόδιο της σειράς:

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μια φωτογραφία από τη σειρά, αφιερωμένη στην Σάνσετ 89.
 
Ω, να 'σαι καλά φίλε Στακόβιε! χι,χι ;)
 
Κι εδω, ενα αποσπασμα απο αφιερωμα του σταθμου στη μουσικη και τα τραγουδια της σειρας.http://www.youtube.com/watch?v=McnF3uhjZkk
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καραμπέτη - Αρζόγλου

bammenakokkina.jpg
 
Μιας και υπάρχουν πάρα πολλοί φαν της σειράς , θα χαρούν όταν δουν ότι τα επεισόδια ανεβαίνουν στο WEB TV. Μέχρι τέλος της εβδομάδας θα είναι ολόκληρη στο διαδίκτυο:

http://www.antenna.gr/webtv/categories?cid=3403

Και μην ξεχνάτε την πλήρη λίστα με τις νόμιμα ανεβασμένες σειρές στο ίντερνετ http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?19344-Ελληνικές-Τηλεοπτικές-Σειρές-στο-Διαδίκτυο&highlight=%E4%E9%E1%E4%DF%EA%F4%F5%EF
 
καλημερα παιδια ειμαι νεος στο forum....θα ηθελα μια πληροφορια αν γινεται ...το τραγουδει που τραγουδαει συχνα ο "Λουης" οταν ειναι φανταρος στην ταβερνα παει καπως ετσι....."δεν ειμαι εγω για πραγματα ειμαι παιδι για θαματα " η καπως ετσι τελος παντων μηπως ξερει κανεις που μπορω να το βρω και πως λεγεται....

ευχαριστω πολυ
 
mpampis84 είπε:
θα ηθελα μια πληροφορια αν γινεται ...το τραγουδει που τραγουδαει συχνα ο "Λουης" οταν ειναι φανταρος στην ταβερνα παει καπως ετσι....."δεν ειμαι εγω για πραγματα ειμαι παιδι για θαματα " η καπως ετσι τελος παντων μηπως ξερει κανεις που μπορω να το βρω και πως λεγεται....ευχαριστω πολυ
Παιδιά βλέπω τη σειρά στο webtv κι έχω την ίδια απορία. Έψαξα και στο soundtrack της σειράς, αλλά δεν το βρήκα. Επίσης μέσω google δεν μπορώ να βρω κάτι σχετικό. Αν υπάρχει κανείς εδώ τριγύρω που να έχει ιδέα...
 
Πίσω
Μπλουζα