Βαρυσήμαντες δηλώσεις...

Παναγιώτα μου καλύτερα γυμνή που λέει ο λόγος παρά να μαγειρεψω :]

H μαγειρική μου με έχει στείλει στα επείγοντα
Έπαθες τροφική δηλητηρίαση; Μήπως έκοψες κοτόπουλο και στο ίδιο σημείο και με το ίδιο μαχαίρι χωρίς να τα απολυμάνεις έκοψες άλλο τρόφιμο, οπότε έπαθες σαλμωνέλωση;
 
Έπαθες τροφική δηλητηρίαση; Μήπως έκοψες κοτόπουλο και στο ίδιο σημείο και με το ίδιο μαχαίρι χωρίς να τα απολυμάνεις έκοψες άλλο τρόφιμο, οπότε έπαθες σαλμωνέλωση;
Σαλμωνελωση βεβαίως αλλά αυτό τελικά ήταν και το λιγότερο πίστεψε με
 
Θυμήθηκα τώρα τον Λαζόπουλο και την Ελένη Γερασιμίδου στο Αλ Τσαντίρι (ως ο Μήτσος και η γυναίκα του), σε μια ξεκαρδιστική σκηνή όπου του έλεγε εκείνη πως της πρότειναν να γυρίσει μία τσόντα και αυτή το σκεφτόταν σοβαρά για να βγάλουν λεφτά. Ένα γύρισμα θα ήταν στην κουζίνα και αυτή θα έπλενε τα πιάτα γυμνή. Και της έλεγε ο Λαζόπουλος:

- Δηλαδή, δε θα φοράς τίποτα Ελενίτσα μου?
- Τίποτα Μήτσο μου, το πολύ-πολύ να φοράω στα πόδια τίποτις σαγιονάρες.

Ο Λαζόπουλος την κοιτούσε για λίγο και δεν μιλούσε, αυτή είχε αρχίσει να γελάει. Και της λέει με ύφος σοβαρότατο και φωνή μπάσα:

- Μας κατακαβ.....ες σήμερα!

Είχε πέσει από τα γέλια το πλατό, οι παρευρισκόμενοι και οι δυο ηθοποιοί, που δεν μπορούσαν για αρκετή ώρα να αρθρώσουν κουβέντα! Είχαν ξεκαρδιστεί! Και τώρα που το γράφω, δεν μπορώ να σταματήσω να γελάω!

Αν το βρίσκετε σόκιν, σβήστε το.
Το κάνω εικόνα, πολύ γέλιο.
 
Μη μου το λέτε! Ανατρίχιασα! Δηλαδή, πώς θα ήσασταν μέσα στο σπίτι όταν είστε μαζί? Με τη βλεφαρίδα κάγκελο και το κραγιόν να αστράφτει? Και αν προχωρήσουμε το πράγμα παρακάτω, πώς θα είστε στις προσωπικές σας στιγμές? Θα μείνει το μακιγιάζ στη θέση του? Είναι ποτέ δυνατόν?
 
Αν μπορουμε ας κανουμε κι αλλιως, βρε Μιμη...Ετσι εμφανιζομαστε ολες στον καλο μας θελοντας και μη. (Εκανα και ομοιοκαταληξια) :)
Εγω την καταλαβαινω παντως. Κι εμενα δεν μου ειναι ευχαριστο, αλλα το βραδυ πριν τον υπνο το μακιγιαζ βγαινει και αυτο ειναι ορος απαραβατος οσο κι αν νυσταζω.
 
Αφού τους είχε σιχαθεί όλους γιατί δεν έβγαινε στη σύνταξη να πάει και στο σπιτάκι της στο Θεολόγο να καλοπερνάει? Την υποχρέωνε κανείς να συνεχίσει να παίζει? Λεφτά είχε βγάλει αρκετά.
 
Πίσω
Μπλουζα