Βαρυσήμαντες δηλώσεις...

Ναι, αλλά το 74 τραγουδούσε ωραία τραγούδια.

Δεν υπήρχε περίπτωση να αναγνωρίσω αυτή την μαυροτσούκαλη ξανθιά με το μαλλί σαν πράσσο αν δεν είχε το όνομά της ο τίτλος της φωτό. Εξακολουθώ να μην την αναγνωρίζω και τώρα που ξέρω ποια είναι. Το 2000 είναι η φωτό, αν αποκρυπτογραφώ τον τίτλο της καλά. Έτσι έμοιαζε τότε? Ή ήταν ειδικό μασκάρεμα για το περιοδικό?
 
Και τι ηθελες κυρα Βισση μας; Το σημερινο χαλι που οι πιο πολλες τραγουδατε μισογυμνες και εμφανιζεστε στην πιστα λες και ασκειτε το αρχαιοτερο επαγγελμα;
Δεν εχετε ουτε για δειγμα το ηθος των παλιων καλλιτεχνιδων που το μονο πραγμα που επιδεικνυαν ηταν η φωνη τους ενω εσεις οι σημερινες ολα τα αλλα εκτος απο φωνη.
 
Ε, καλά, όσες είχαν τα φόντα πέταγαν και λίγο (έως πολύ) μπούτι, και έτσι η απόλαυση του κοινού ήταν multimedia, και ακουστική και οπτική. Λάουρα, Μάγια Μελάγια (και φυσικά η Ζωζώ), και παλιότερες ακόμη κάνανε "τολμηρές" εμφανίσεις. Αλλά είχαν και πολύ καλή φωνή και γενικά έλεγαν ωραία τραγούδια. Το μπούτι ήταν δευτερεύον. Και πολλές κάνανε καριέρα χωρίς αυτό, από Νάνα Μούσχουρη και Τζένη Βάνου μέχρι τις παλιότερες δόξες. Κι όσο για το ήθος, ξέρουμε διάφορα τώρα και για τις παλιές.

Η (τότε) Άννα Βίσσυ είχε καλή φωνή, ξεκίνησε τραγουδώντας καλά τραγούδια, αλλά διάλεξε άλλη συνέχεια. Και δικαίωμά της. Αυτό που με ενόχλησε στη βαρυσήμαντη δήλωσή της ήταν ο περιφρονητικός τρόπος που φέρεται να χρησιμοποίησε για την παλιά, σοβαρή, εμφάνιση που είχε στην αρχή της καριέρας της (κρατάω και μία πισινή, διότι πρόκειται για λεζάντα και στο συγκεκριμένο λαϊφστυλάδικο περιοδικό).
 
Ε, καλά, όσες είχαν τα φόντα πέταγαν και λίγο (έως πολύ) μπούτι, και έτσι η απόλαυση του κοινού ήταν multimedia, και ακουστική και οπτική. Λάουρα, Μάγια Μελάγια (και φυσικά η Ζωζώ), και παλιότερες ακόμη κάνανε "τολμηρές" εμφανίσεις. Αλλά είχαν και πολύ καλή φωνή και γενικά έλεγαν ωραία τραγούδια. Το μπούτι ήταν δευτερεύον. Και πολλές κάνανε καριέρα χωρίς αυτό, από Νάνα Μούσχουρη και Τζένη Βάνου μέχρι τις παλιότερες δόξες. Κι όσο για το ήθος, ξέρουμε διάφορα τώρα και για τις παλιές.
Moνο που αυτες που εβγαζαν τοτε τα ποδια τους εξω ηταν μετρημενες στα δαχτυλα του ενος χεριου ενω σημερα ειναι μετρημενες αυτες που δεν τα βγαζουν. Και δεν μιλαμε μονο για ποδια πλεον. Μιλαμε για πολλα περισσοτερα.
 
Ο πατέρας του εργαζόταν στον δήμο Πειραιώς.

Βασικά εγώ θυμόμουν κάτι που είχε αναφέρει ο ίδιος απο κάποια παλιά του συνέντευξη.

Το έψαξα και τελικά απο ότι διάβασα η προγιαγιά του :shocked: είχε γραφείο τελετών και όταν ήταν μικρός έπαιζε εκεί μαζί με τα αλλα αδέρφια του. Οποτε ο πατέρας του πολύ πιθανόν να έκανε άλλη δουλειά και να μην είχε ασχοληθεί με το ίδιο επάγγελμα.

 
Τελευταία επεξεργασία:
Μικρά παιδιά αν κάναμε κάτι κακό μας έλεγαν θα μας φάει ο μπαμπούλας....
Δεν κάνω διαφημιση αλλά ένα εκ των πιο ταιριαστών επωνύμων για γραφείο τελετών είναι Μπαμπούλας και για όσους δεν γνωρίζουν υπάρχει στη Θεσσαλονίκη.
 
Μικρά παιδιά αν κάναμε κάτι κακό μας έλεγαν θα μας φάει ο μπαμπούλας....
Δεν κάνω διαφημιση αλλά ένα εκ των πιο ταιριαστών επωνύμων για γραφείο τελετών είναι Μπαμπούλας και για όσους δεν γνωρίζουν υπάρχει στη Θεσσαλονίκη.

Μπαμπούλα δεν θα πεθάνουμε ποτέ!


(Δυστυχώς αυτό είναι ένα ψέμα.. :| )

Ας μην το σκεφτόμαστε όμως απλά ας το πάρουμε χιουμοριστικά ! :D
 
Τελευταία επεξεργασία:
Τελευταία επεξεργασία:
Συγγνώμη αλλα μόλις το βρήκα και δεν μπορώ να μην το αναρτήσω...

Αν ο Σπύρος Μπιμπίλας είχε δικό του γραφείο τελετών..


Τύφλα να 'χεί ο Μπαμπούλας! :rofl: :rofl: :rofl:
Τρελλό τρολάρισμα.....
 
Συγγνώμη αλλα μόλις το βρήκα και δεν μπορώ να μην το αναρτήσω...

Αν ο Σπύρος Μπιμπίλας είχε δικό του γραφείο τελετών..


Τύφλα να 'χεί ο Μπαμπούλας! :rofl: :rofl: :rofl:
Αι τελεταί "Βιβίλα" :D :D :D

Καλά, περιττό να πούμε ότι "φτύνει" σε ηθοποιία τον Λαμπρόπουλο (τον καράφλα) και τον Ράπτη (τον άλλον) οι οποίοι είναι από τα βασικά στελέχη του Netwix.
 
Τρελλό τρολάρισμα.....

Εννοείς ότι κάνω εγώ τρολάρισμα ; ίσως να μην το καταλαβαίνω. Εννοείται ότι είναι σεβαστό και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να σβήνω και το ποστ.
 
Συγγνώμη αλλα μόλις το βρήκα και δεν μπορώ να μην το αναρτήσω...

Αν ο Σπύρος Μπιμπίλας είχε δικό του γραφείο τελετών..


Τύφλα να 'χεί ο Μπαμπούλας! :rofl: :rofl: :rofl:
Τι Μπιμπίλας , τι Μπαμπούλας : η διαφορά είναι 3 γράμματα
 
Εννοείς ότι κάνω εγώ τρολάρισμα ; ίσως να μην το καταλαβαίνω. Εννοείται Σεβαστό και δεν υπάρχει κανένα να σβήνω και το ποστ.
Το σχόλιό μου αναφέρεται στο περιεχόμενο του βίντεο , όχι στην ανάρτησή σου προς αποφυγήν παρεξηγήσεως
 
Καμία παρεξήγηση. Απλα καμία φορα μπορεί να μην το καταλαβαινω και να γράφω διάφορα οποτε να μου το λέτε για να το διορθώνω.
 
Πίσω
Μπλουζα