Βαρυσήμαντες δηλώσεις...

Όχι μόνο βαρυσήμαντη αλλά και πολυσήμαντη δήλωση που επιδέχεται πολλές ερμηνείες:

1... διότι δέρνω μόνο γυναίκες
2... διότι είναι δυνατότεροι και με δέρνουν αυτοί
3... εκτός αν με παρακαλέσουν γονατιστοί
4... [προσθέστε μια δική σας συνέχεια]
 
Όχι μόνο βαρυσήμαντη αλλά και πολυσήμαντη δήλωση που επιδέχεται πολλές ερμηνείες:

4... [προσθέστε μια δική σας συνέχεια]
4....σαν κατι αλλες που τους εχουν ρημαξει στην παντοφλα. :D
 
Εδώ το νου σας! :gun:

Ο γιός του είναι καλός μου φίλος ενώ ο ίδιος (ο Ν. Ξανθόπουλος) είναι εξαιρετικός και αξιοπρεπέστατος.
 
Αυτό το "φεύγω για τα ξένα" πρέπει να είναι από τις αγαπημένες δηλώσεις που βάζουν σε εξώφυλλο τα περιοδικά για να "προκαλέσουν" το αναγνωστικό κοινό. Πρέπει να το έχουμε δει σε άπειρες μορφές και από διάφορα άτομα σε εξώφυλλο, ακόμα κι όταν στην συνέντευξη δεν υπάρχει τέτοια δήλωση. Πόσο κλισέ!
 
Α, ναι, ήταν εκείνη η εποχή που νεαροί σταρ αρνιότανε να πάνε φαντάροι και κάνανε κάτι γελοιότητες, τάχα απόπειρες, ψυχιατρεία και άλλα τέτοια. Ο Σπυρόπουλος βέβαια υπηρετούσε αδιαμαρτύρητα καθώς τον είχε καβατζώσει η Αλίκη όπως έχουμε δει σε άλλο θέμα, αν θυμάμαι καλά στα Σκάνδαλα σε ποστ της Τζέλας. Την ίδια εποχή βέβαια, επίσης αδιαμαρτύρητα υπηρετούσαν συγγενείς και φίλοι μας, πάνω από 1μιση χρόνο, χωρίς καβάτζες, στον Έβρο και στα νησιά, με κάτι σπανιότατες άδειες που τους ξεχνούσαν οι μανάδες τους. Αλλά τώρα να μου πείτε άλλο ο δικός μου ο αδερφός κι άλλο ο Σάκης ο Ρουβάς.
 
Όχι ακριβώς. Όταν ήταν μικρή η μητέρα της της είχε δώσει μια φωτογραφία του Γκέιμπλ και της είχε πει πως ήταν ο πατέρας της. Σε αυτό πρέπει να αναφέρεται το εξώφυλλο.

Έφερα και ένα εξώφυλλο απ'τα ξένα για να δούμε και τις βλακείες που έγραφαν εκεί, μην νομίζουμε πως έχουμε κάποιο αποκλειστικό προνόμιο
IMG_20221204_101303.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα