Βαρυσήμαντες δηλώσεις...

Πώς έχει βγει έτσι η Καραγιάννη!! Τι χάλι είναι αυτό;
Ειναι στιγμιοτυπο απο ενα χορευτικο της ταινιας Οι θαλασσιες οι χαντρες. Στο εν λογω χορευτικο υποδυεται μια τσιγγανα που κανει τα μαγικα της για την καρδια του Βουτσα.
 
Ειναι στιγμιοτυπο απο ενα χορευτικο της ταινιας Οι θαλασσιες οι χαντρες. Στο εν λογω χορευτικο υποδυεται μια τσιγγανα που κανει τα μαγικα της για την καρδια του Βουτσα.
Ατυχέστατο στιγμιότυπο πάντως.
 
Ποιος τον κυνηγούσε πάλι τον Καζαντζίδη; Τι κλάψα είναι αυτή επιτέλους Στέλιο μου; Η Μάρθα η Βούρτση λιγότερο μελό μας τα λεγε. Τι κακό σε βρήκε πάλι;
 
Με τον ιδιοκτήτη της γνωστής δισκογραφικής εταιρείας θα τα είχε πάλι. Ε, άμα για χρόνια και χρόνια τραγουδάς για την άτιμη κοινωνία που σε καταδιώκει με διάφορους τρόπους στο τέλος το πιστεύεις κι όλας.
 
Άσχετο, συντακτικά είναι σωστή η παραπάνω πρόταση;

Betty κι όμως έχει γράψει διαμάντια αλλά για κάποιο λόγο αυτο χαντακώθηκε.
Κι εμένα μου χτύπησε κάπως άσχημα, νομίζω γιατί μετά το "τόσο" θα χρειαζόμασταν κάποια σύγκριση. Υπονοεί ότι είναι τόσο πιο κοντα στον Μπετόβεν (συγγνώμην, Λούντβιχ, απλώς αντιγράφω τα λόγια του) απ' ό,τι στους έλληνες συνθέτες που δεν αξίζει τον κόπο να ασχοληθεί με τους τελευταίους :)

Όταν πρωτοξεκίνησε είχε γράψει κάποια ωραία τραγούδια που θα πει είχε κάποιο ταλέντο, αλλά δεν θα μπορούσε να συγκριθεί με τους κορυφαίους Έλληνες συνθέτες. Όσο για αυτούς που αναφέρει, δεν έχω γνώμη. Ίσως αν ο Μπετόβεν έγραφε το στυλ της μουσικής του κ. Καρβέλα θα ήταν χειρότερος (ωχ, πάει, τον κούφανα τον δύστυχο Μπετόβεν!)
 
Πίσω
Μπλουζα