Βιβέτα Τσιούνη [συνέντευξη 1969]

stakovios

Human RetroDatabase
Joined
21 Αύγ 2009
Μηνύματα
3.242
Αντιδράσεις
922
Βρήκα μια συνέντευξη της ηθοποιού των δεκαετιών ' 60-' 70, Βιβέτας Τσιούνη. Είναι από το "Εμπρός", του Φεβρουαρίου 1969.
 
Μου είναι άγνωστη αλλα κατα τ' άλλα είναι αρκετά σέξυ :diablotin:
 
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Βιβέτα_Τσιούνη

Απο τις μετεπειτα δουλειες της, χαρακτηριστικος ηταν ο ρολος της στο "Θάνατο του Τιμόθεου Κώνστα".

Τελευταια δουλεια της φαινεται να ειναι το 1993 στο Εθνικο Θεατρο.

Εχω περιεργεια που βρισκεται σημερα...

ΕDIT: Βραβευθηκε το 2008 σε ενα φεστιβαλ των IEK Ομηρος
 
Αμφιβολιες, Μικροι και μεγαλοι εν δρασει, Αυτο το κατι αλλο, μερικες απο τις ταινιες οπου πρωταγωνιστησε. Ολες της εταιρειας Αφοι Ρουσσοπουλοι-Γ.Λαζαριδης.
 
Wally είπε:
Τελευταια δουλεια της φαινεται να ειναι το 1993 στο Εθνικο Θεατρο.

Εχω περιεργεια που βρισκεται σημερα...
Οχι,πιο προσφατη δουλεια της ηταν το ΞΥΠΟΛΗΤΟΙ ΣΤΟ ΠΑΡΚΟ με τη Νόρα το 1997. (τελικα μια Νόρα κολλάει παντού)
 
...και μπραβο σου διοτι απο κατω εχει μια διαφημιση για ταινια της Νορας! (τυχαιο? δε νομιζω) Μονο λιγο μεγαλυτερη να την ειχες σκανναρει!!! Αχχχχχχχχχχχχχχχ
 
johnalepou είπε:
...και μπραβο σου διοτι απο κατω εχει μια διαφημιση για ταινια της Νορας! (τυχαιο? δε νομιζω) Μονο λιγο μεγαλυτερη να την ειχες σκανναρει!!! Αχχχχχχχχχχχχχχχ
το λινκ :) .
 
Εισαι αψογος! Αν δεις τιποτα σπανιο απο Νορα...σφυρα κλεφτικα
 
Μια φωτό της Βιβέτας Τσιούνη από τις "Τρεις Χάριτες". Είχε παίξει την Βιβέτα ως γκεστ σταρ. Υποδυόταν μια ζωόφιλη κυρία που την είχε καλέσει η Όλγα Χαρίτου για να ζευγαρώσει τον Πατσατσούφα (σκυλάκος της Όλγας) με τη σκυλίτσα της Βιβέτας.
 
stakovios εγραψες! Που την θυμηθηκες καλε μετα απο τοσα χρονια και σε ενα μονο περασμα λιγον λεπτων απο την εν λογο σειρα? Απιστευτο!
 
Πίσω
Μπλουζα