Βιντεοταινία με Μιχάλη Ρέππα (Το κορίτσι της σοφίτας)

artistic

RetroN00b
Joined
10 Φεβ 2008
Μηνύματα
4
Αντιδράσεις
0
Γειά σας

ξέρει κανεις να μου πει τον τίτλο μιας υπέροχα φρικτής βιντεοταινίας των 80s με Μιχάλη Ρέππα,Τέτα Ντούζου,Χριστίνα Παπά κτλ.Η υπόθεση έχει:Πλούσια κληρονόμος η Τέτα διεκδικεί την εταιρία από την πανούργα μητριά της,ερωτευεται τον Ρέππα κτλ
 
πωπω αυτη την ειχε τις προαλλες σε ενα παρακμιακο καναλι αλλα δεν πετυχα τιτλο..αυτο που μου εκανε τρομερη εντυπωση ειναι οι οσκαρικες ερμηνιες...αλλα και το κιτς σαλονι της ντουζου που ενω υποτιθετο οτι ηταν ζαμπλουτη ηταν ντυμενη σαν συρσω!!!!! τιτλο δεν προλαβα γαμωτο....
 
Δε θυμάμαι τίτλο, αλλά υπάρχει στο [edit]αναφορα λινκ[/edit]

Οπότε με λίγο ψάξιμο...

Επίσης, διάβαζα πρόσφατα στην ESPRESSO, ότι η τύπισσα που έκανε την "κακιά"

του συγκεκριμένου έργου, γνώρισε τελικά ένα ζάπλουτο εφοπλιστή,

παντρεύτηκαν και έτσι εγκατέλειψε ξαφνικά το χώρο της βιντεοταινίας.

Κρίμα, γιατί μου άρεσε πολύ !
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τη συγκεκριμένη τη θυμάμαι από ένα θεατρικό στο οποίο μας είχαν πάει στην 1η Γυμνασίου...

Μόλις βγήκε η τύπισσα αρχίσαμε τις κραυγές και τα επιφωνήματα :D

Ώσπου βγήκε στη σκηνή (σαν από μηχανής θεός) ο τεράστιος καλλιτέχνης Τασος Προύσαλης και μας επανέφερε στην τάξη λέγοντας μας ότι "το θεατρο είναι ιερός χώρος".

Η επιβλητικότητα του πάνω στη σκηνή εκείνη τη στιγμή, μας ψάρωσε, μας προβλημάτισε, μας έκανε να συνειδητοποιήσουμε πόσο μεγάλο πράγμα είναι το θέατρο.

Ακούγοντας το μεγάλο δάσκαλο, όλοι νιώσαμε κάτι βαθειά στην ψυχή μας...γίναμε καλύτεροι άνθρωποι...

Για τα επόμενα 5 δευτερόλεπτα στο χώρο επικράτησε νεκρική σιγή...αμέσως μετά το μπάχαλο συνεχίστηκε... :D :D

ΤΑΣΟΣ ΠΡΟΥΣΑΛΗΣ respect
 
Stormwatch είπε:
Τη συγκεκριμένη τη θυμάμαι από ένα θεατρικό στο οποίο μας είχαν πάει στην 1η Γυμνασίου...Μόλις βγήκε η τύπισσα αρχίσαμε τις κραυγές και τα επιφωνήματα :D

Ώσπου βγήκε στη σκηνή (σαν από μηχανής θεός) ο τεράστιος καλλιτέχνης Τασος Προύσαλης και μας επανέφερε στην τάξη λέγοντας μας ότι "το θεατρο είναι ιερός χώρος".

Η επιβλητικότητα του πάνω στη σκηνή εκείνη τη στιγμή, μας ψάρωσε, μας προβλημάτισε, μας έκανε να συνειδητοποιήσουμε πόσο μεγάλο πράγμα είναι το θέατρο.

Ακούγοντας το μεγάλο δάσκαλο, όλοι νιώσαμε κάτι βαθειά στην ψυχή μας...γίναμε καλύτεροι άνθρωποι...

Για τα επόμενα 5 δευτερόλεπτα στο χώρο επικράτησε νεκρική σιγή...αμέσως μετά το μπάχαλο συνεχίστηκε... :D :D

ΤΑΣΟΣ ΠΡΟΥΣΑΛΗΣ respect
Μακράν ένα από τα θεικότερα ποστ ΟΛΩΝ των εποχών !

Τα σέβη μου ! :bow:
 
Εγώ την είδα αρχές Ιουλίου στο ΤΗΛΕΑΣΤΥ,αλλά δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία στον τίτλο.Πάντως για να βοηθήσω παραθέτω ενδεικτικό κατάλογο βιντεοταινιών της Ντούζου από το Wikipedia:

Το μελαχροινάκι (1983)

Οι ατσίδες και η κούκλα (1985)

Κως - Το κυνήγι των παρανόμων (1986)

Επιχείρηση γάμος (1986)

Ο κουρδιστός εραστής (1987)

Άγριες πλάκες στα θρανία Νο 2 (1987)

Παπαδίστικη Κομπανία Νο 3 (1987)

Εγώ, αυτή κι η άλλη (1988)

Βάρβαρος εραστής (1988)

Αγάπη στο σπίτι του λόφου (1989)

Ανάμεσα σε δύο αγάπες (1989)

Σούπερ Λύκειο Νο 2: Τρελές Διακοπές (1989)

Οι δρόμοι της βίας (1989)

Τρελοί ληστές, γυμνά διαμάντια

Το πιο γλυκό κορίτσι

Μουσικός και τζέντλεμαν

Ο παπάς ήταν ροκάς

Αποπλάνηση ενηλίκου

Ο γυναικάς

24 ώρες μ'έναν σταρ

Το κορίτσι της σοφίτας
 
artistic η ταινία που ψάχνεις λέγεται "το κορίτσι της σοφίτας"
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τasos αφου σε καλωσορισω να σου πω να διορθωσεις το ποστ σου στα Ελληνικα ,μιας και τα greeklish απαγορευονται.

Επισης ριξε μια ματια εδω.

κανόνες
 
Mια που αναφέρατε το κομμάτι Ρέπας , κατα τη γνώμη μου ειπάρχουν καλλήτερες βιντεοταινίες του. Κυρίως σε αυτες που συμετείχε με την Αννα Βαγενά(Βαγγελίτσα), πολύ αυθόρμητος χαρακτήρας ,τον γουσταρα πολύ.

Αγαπημένη μου βιντεοταινία : Η βαγγελίτσα κατάσκοπος (1987)
 
tasos είπε:
artistic η ταινία που ψάχνεις λέγεται "το κορίτσι της σοφίτας"
Ευχαριστώ Τάσο.Ελπιζω κάπου να την παιξουν μια και καλοκαίριασε.Παντώς δεν υπαρχει στο δίκτυο...
 
Πίσω
Μπλουζα