Βοήθεια: Που θα βρώ Lego?

tolis

RetroActive
Joined
8 Μάρ 2008
Μηνύματα
235
Αντιδράσεις
32
Καλησπερίζω το forum.

Οι γιορτές έρχονται, πρέπει να ετοιμάζω τα δώρα για τα ανήψια μου και δέν έχω

βρεί ουτε ένα κατάστημα που πουλάει Lego, ουτε ακόμα Ζαχαριάς, Μουστάκας,

Jumbo που υποτίθεται οτι ειναι και τα μεγαλύτερα.

Μήπως εχει πέσει στην αντίληψη σας κανένα κατάστημα στην Αθήνα:

Thanks, Tolis
 
Στο Χολαργό, τέρμα Περικλέους δίπλα από το Δημαρχείο, στο Holargos Center, υπάρχει κατάστημα παιχνιδιών που φέρνει άπαντα από LEGO Star Wars.

Για άλλα LEGO θα σε γελάσω. Οι τιμές είναι τσουχτερές για τη σειρά Star Wars πάντως. Ο ανηψιός μου είναι καμμένος με τη σειρά και έχει πάρει άπειρα. Η λεπτομέρεια είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ.
 
tolis είπε:
Καλησπερίζω το forum.
Οι γιορτές έρχονται, πρέπει να ετοιμάζω τα δώρα για τα ανήψια μου και δέν έχω

βρεί ουτε ένα κατάστημα που πουλάει Lego, ουτε ακόμα Ζαχαριάς, Μουστάκας,

Jumbo που υποτίθεται οτι ειναι και τα μεγαλύτερα.

Μήπως εχει πέσει στην αντίληψη σας κανένα κατάστημα στην Αθήνα:

Thanks, Tolis

Ζαχαριάς, Μουστάκας κλπ... δε πωλούν γενικώς φτηνά παιχνίδια; Κάνω λάθος;
 
Τα Lego κάθε άλλο παρά φτηνά είναι.

Το Imperial Walker βρίσκεται κοντά στα 200 ευρώ. Άλλα είναι και παραπάνω. Για Μουστάκα δεν ξέρω, αλλά ο Ζαχαριάς εκεί που είναι τώρα το Electro World στην Πεντέλης ήταν τίγκα στο φτηνο κινέζικο.

Και στα παιχνίδια ότι πληρώσεις θα πάρεις.
 
!!

Φοβερά LEGO έχει στο Legoland στο Βερολίνο :D ..εγώ φίλε μου θα δοκίμαζα να ψωνίσω on-line: http://www.smarttoys.gr
 
Ορισμένα Lego Starwars, τα βρήκα στην Έδεσσα, από 60 ~ 100 ευρώ. (κωδικοί 7274, 7276).
 
[edited by manos426f:Φίλε alexan2dros,στο ξαναείπα δις,τα posts πρέπει να είναι με μικρά γράμματα....]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

thamonas

μου άνοιξες τα μάτια με το smartoys. Εχει ακριβώς τα σετ που είχα υπόψη μου σε λογικές τιμές.

pooky:

Ως γνωστόν τις γιορτές τις περνάμε με την οικογένεια, οπότε το βρίσκω λογικό να κάνεις δωράκι στον ανηψιό σου κανα Millenium Falcon ( Star Wars set 10179) κι επειδή η κατασκευή είναι δύσκολη (ηλικίες 16+) κάλεσε με να βοηθήσω.

tolis
 
Βοήθεια: Που θα βρώ Lego?

εχω να σας προτεινω και εγω μια ακομα σελιδα με ηλεκτρονικο εμποριο παιχνιδιων απο το ηρακλειο κρητης με αρκετα καλες τιμες ειναι το www.panabook.gr το οποιο ειναι το απο τα πρωτα eshop στην Ελλαδα (απο το 2001) τα LEGO ειναι στο λινκ http://www.panabook.gr/catalog/index.php?cPath=22_103
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
tolis είπε:
Καλησπερίζω το forum.
Οι γιορτές έρχονται, πρέπει να ετοιμάζω τα δώρα για τα ανήψια μου και δέν έχω

βρεί ουτε ένα κατάστημα που πουλάει Lego, ουτε ακόμα Ζαχαριάς, Μουστάκας,

Jumbo που υποτίθεται οτι ειναι και τα μεγαλύτερα.

Μήπως εχει πέσει στην αντίληψη σας κανένα κατάστημα στην Αθήνα:

Thanks, Tolis

MAX στο παλαιό φάληρο (έχει και στην καλλιθέα και στο ελληνικό)

έχει ακόμα στοκ σε οικονομική τιμή (εκεί θα με τραβολογάει ο γιος μου σε λίγες μέρες)
 
Ρε συ Malvina τι τιμές παίζουν εκεί γιατί εδώ στο Χολαργό έχουν ξεπεράσει κάθε όριο αναίδειας (για να μη χρησιμοποιήσω άλλη λέξη) και έχουν φτάσει να πουλάνε πιό ακριβά και από το XBOX 360.......
 
Pooky είπε:
Ρε συ Malvina τι τιμές παίζουν εκεί γιατί εδώ στο Χολαργό έχουν ξεπεράσει κάθε όριο αναίδειας (για να μη χρησιμοποιήσω άλλη λέξη) και έχουν φτάσει να πουλάνε πιό ακριβά και από το XBOX 360.......

θα βρεις και ακριβά φυσικά, αλλά έμαθα (από συμμαθητή του γιου που μας ξεσήκωσε) πως εχει και λογικές τιμές (ο δικός μου ζητάει κάτι κλέφτες κι αστυνόμους με όχημα -αν δεν κάνω λάθος) Πιστεύω με κανά 10-15άρι θα βρω.

(όσο ζω ελπίζω) :D
 
Η τιμή που αναφέρεις είναι λογικότατη. Το Imperial Destroyer από τη σειρά Lego Star Wars εδώ ο κλέφτης το πουλάει 220 ευρώ!!!!!!!!!!!!!!! Τα μικρότερα κυμαίνονται κοντά στο 150άρι ενώ τα πολύ μικρά περίπου στα 70 με 90 ευρώ.

Ο ανηψιός μου έχει τρελαθεί με τη σειρά. Αλλά με αυτές τις τιμές............
 
Το Imperial Destroyer από τη σειρά Lego Star Wars εδώ ο κλέφτης το πουλάει 220 ευρώ!!!!!!!!!!!!!!! Τα μικρότερα κυμαίνονται κοντά στο 150άρι ενώ τα πολύ μικρά περίπου στα 70 με 90 ευρώ.
Νομίζω ότι, εάν βάλεις τα μεταφορικά μέσα, τέτοιες τιμές έχει και στις αγορές του εξωτερικού.
 
Captain Kal είπε:
Νομίζω ότι, εάν βάλεις τα μεταφορικά μέσα, τέτοιες τιμές έχει και στις αγορές του εξωτερικού.

καλά, αν φτάσω μέχρι παλαιό φάληρο και αντικρύσω ΤΕΤΟΙΕΣ τιμές θα σας ενημερώσω!!!! επίζω να την έχω πέσει θύμα οικτρής παραπληροφόρησης!!!!

:xm:
 
[edit] Greeklish [edit]

Καλησπερα, πριν λιγες μερες βρεθηκα στον Ζαχαρια στο Περιστερι και ειχε μεγαλη ποικιλια σε LEGO
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φιλε nrigas γραφε με Ελληνικους χαρακτηρες σε παρακαλω - τα greeklish απαγορευονται εδω.
 
thamonas είπε:
Φοβερά LEGO έχει στο Legoland στο Βερολίνο :D

Ναι, μόνο που αν μπεις με τα πιτσιρίκια, ή θα χρειαστείς φορτηγό για να φύγεις ή ωτοασπίδες!! :D

Η Lego δε βλέπω να στέλνει στην Ελλάδα στο online-shop που έχει. Στις δε σελίδες που αναφέρονται πιο πάνω, οι τιμές μου φαίνονται αρκετά έως πολύ τσιμπημένες.

Η μία λύση είναι αν έχει κανείς κάποιον γνωστό στο εξωτερικό να τα πάρει εκείνος και να του τα στείλει.

Και μία άλλη λύση είναι πχ το ebay.de. Οι τιμές είναι ίδιες με τα καταστήματα της Γερμανίας (ίσως και φθηνότερες από το lego.com) και μερικοί στέλνουν και στην Ευρώπη. Καλύτερα βέβαια είναι να επικοινωνήσεις με τον πωλητή και να τον ρωτήσεις αν μπορεί να στείλει στην Ελλάδα. Τα δέματα δε στοιχίζουν υπερβολικά (10 με 15 ευρω νομιζω).
 
Pooky είπε:
Η τιμή που αναφέρεις είναι λογικότατη. Το Imperial Destroyer από τη σειρά Lego Star Wars εδώ ο κλέφτης το πουλάει 220 ευρώ!!!!!!!!!!!!!!! Τα μικρότερα κυμαίνονται κοντά στο 150άρι ενώ τα πολύ μικρά περίπου στα 70 με 90 ευρώ.
Ο ανηψιός μου έχει τρελαθεί με τη σειρά. Αλλά με αυτές τις τιμές............
Καλά μα τόσο ακριβά????Εγώ θυμάμαι ένα μεγάλο σπίτι των Lego με έπιπλα και κάτι σαν κούκλες το είχε πάρει η αδρφή μου 15000δρχ εδώ και 12 χρόνια,και το extra δωμάτιο 6000δρχ και την παιδική χαρά 5000δρχ,και τέλος 5000δρχ έκανε και το αυτοκίνητο της οικογένειας,αυτή η σειρά είχε μόνο αυτά τα 4 sets και την είχε ολόκληρη.Δηλαδή σε σύνολο 31000δρχ για ολόκληρη σειρά.Και μετά λέτε για τα πολύ μικρά 70-90e?Τόσο πολύ έχουν ακριβύνει?
 
Πίσω
Μπλουζα