Βοήθεια για εύρεση ενός παιχνιδιού ποδοσφαίρου για MS-DOS

petran79

Retro Member
Joined
16 Απρ 2008
Μηνύματα
588
Αντιδράσεις
433
Μου φαινεται κυκλοφορησε αρχες/μεσα 90.

Δεν θυμαμαι και πολλα, απλα αντι για ανθρωπους οι παικτες ηταν ζωομορφοι.

Γατες,σκυλοι, αρκουδες κλπ.

δεν πρεπει να ηταν και πολυ γνωστο γιατι δεν μπορεσα να βρω πληροφοριες για αυτο.

αλλα ειχε πλακα.
 
oxι δυστηχως. Θυμαμαι τα sprites ηταν πολυ μεγαλυτερα και ηταν κανονικο ποδοσφαιρο.

ευχαριστω παντως.
 
Απο τα αγαπημένα μου amiga games, κυκλοφόρησε και σε DOS/MegaDrive κλπ, άν και παίζω την cd32 έκδοση, περιμένωντας να πέσει στα χέρια μου κάποια στιγμή ένα Jaguar μπας και το φχαριστηθώ και εκεί...Πιθανότατα εννοείς αυτό...


P
 
E. είπε ότι δεν θυμόταν και πολλά, καμιά φορά ξεγελάει η μνήμη :) Να πάμε στοίχημα η να περιμένουμε τον petran79 ; :) Άλλωστε δεν είχαν βγεί πολλά sports με ...ζωάκια ! (Με λίγη φαντασία και αυτά ζωάκια είναι...έχει κάτι χελώνες/λαγούς μέσα σαν μπόνους)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Other_Reality είπε:
Να πάμε στοίχημα η να περιμένουμε τον petran79 ; :)
Πηγε ...( το στοιχημα)

(τουλαχιστον εδω σε σχεση με το αντιστοιχο topic στο PCM πηρε καποια απαντηση ....)

Αμερικανικο ποδοσφαιρο με "ζωακια " σε Dos ηταν και το Blood Bowl (1995) αλλα προφανως δεν εννοει αυτο ...

Bloodbowl.gif

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ευχαριστω παιδες! δυστηχως δεν ειναι κανενα απο αυτα.

δεν ξερω μηπως ηταν και κανα shareware απο ανολοκληρωτο παιχνιδι.

το πλησιεστερο που μου προτεινε καποιος ηταν αυτο, αλλα βγηκε πολυ αργοτερα και μονο για Windows

Nτιναμο Τυρανοσαυρος - Καμηλοπαρδαληκος

 
Όντως είναι δύσκολη η περίπτωση. Άν το βρείς πάντως πες το, να μου φύγει και μένα η περιέργεια. Αυτό το Pet Soccer χαβαλέ δείχνει να έχει ! Ε, και Νεμο χρωστάω κέρασμα, μην ξεχνιόμαστε...
 
Other_Reality είπε:
Ε, και Νεμο χρωστάω κέρασμα, μην ξεχνιόμαστε...
Eνταξει -ρε- σιγα .

Αλλα αν επιμενεις .....

Με ενα review εδω ,ή στο phoenix ,ή αντε στο Retro Planet magazine :diablotin: πατσισαμε .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Nemo είπε:
Eνταξει -ρε- σιγα .Αλλα αν επιμενεις .....

Με ενα review εδω ,ή στο phoenix ,ή αντε στο Retro Planet magazine :diablotin: πατσισαμε .
Lol ! ...με αυτούς τους όρους έχουμε πατσίσει ! Όταν βγει το Retroplanet -είμαι σε αναμμένα κάρβουνα :) - , θα διαβάσεις ένα αφιέρωμα στα Amiga shoot'em'ups -ελπίζω να σου αρέσει- !
 
petran79 είπε:
ευχαριστω παιδες! δυστηχως δεν ειναι κανενα απο αυτα. δεν ξερω μηπως ηταν και κανα shareware απο ανολοκληρωτο παιχνιδι.
θα προτεινα μεχρι καποιος να το θυμηθει καποιος αλλος

1)επειδη υπαρχει παντα η περιπτωση να ειναι καποιο modification-hack ενος υπαρχοντος παιχνιδιου

θα ελεγα να κοιταξεις εδω την λιστα με τα football games μεσα στα χρονικα ορια που θετεις

http://www.homeoftheunderdogs.net/genre.php?id=9&sg=82&sort=year

2)α)Επισης καλο ηταν οποια extra λεπτομερια θυμασαι απο τον ακριβη τροπο απεικονισης ,

π.χ. ποιο απο τα παρακατω

http://www.progettoemma.net/indice.php?page=1&genre=2&catver=81&risorsa=original&working=tutti&lett=

ειναι ποιο κοντα στον τροπο απεικονισης ???

β)οπως και οποιαδηπωτε πληροφορια π.χ εισαγωγικη οθονη , σημα εταιριας ,ηχητικο ,τροπος πανηγυρισμου .....
 
Μήπως το Super Action Ball? Αν θυμόσουν και ποιο έτος περίπου το έπαιζες θα μπορούσαμε να το βρούμε πιο εύκολα.
 
Νομιζω οτι εχουμε νικητη κυριοι ::) ....
 
Τελικά μάλλον είναι αυτό μιας και τα φόντα μοιάζουν και τα λογότυπα είναι με ζώα

Οπότε με μπερδευε το ότι και οι παίκτες ήταν ζώα

 
Τελικά μάλλον είναι αυτό μιας και τα φόντα μοιάζουν και τα λογότυπα είναι με ζώα

Οπότε με μπερδευε το ότι και οι παίκτες ήταν ζώα


Σε συγχαίρω για την επιμονή σου! Άξιος.
 
Πίσω
Μπλουζα