Βοήθεια για ξεκίνημα Συλλογής.

lexran

RetroN00b
Joined
30 Ιουν 2014
Μηνύματα
2
Αντιδράσεις
0
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα!

Μου έχει κάτσει τις τελευταίες μέρας να αρχίσω συλλογή από μινιατούρες.

Το σκεφτόμουν και νομίζω ότι θα ήθελα να μαζεύψω μινιατούρες από στρατιώτες μεσαίωνα (Ιππότες, τοξότες, σταυροφόρους κλπ κλπ).

Δυστυχώς είμαι εντελώς άσχετος και δεν ξέρω πως να ξεκινήσω.

Υπάρχει κάποιο μαγαζί Αθήνα που να πουλάει πακετάκια με τέτοιες μινιατούρες? Θα ήθελα να είναι έτοιμες βαμμένες, γιατί δε νομίζω να το κατέχω το βάψιμο.

Επίσης δεν έχω θέμα να αγοράσω και από εξωτερικό, απλά δεν βρίσκω καλά πακετάκια.

Συγνώμη αν υπάρχει παρόμοιο thread.
 
Ριξε μια ματια για αρχη εδώ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μια θερμή παράκληση: όταν αναφέρεστε σε ελληνικές εταιρείες, μη αναγράφετε ολόκληρο το όνομα, καθώς μπορεί να θεωρηθεί διαφήμιση. Αν έχουν link οι εταιρείες αυτές, παρακαλώ να το βάζετε με τη μορφή link, όπως αυτό που διόρθωσα στο ποστ ακριβώς πάνω από το δικό μου.

Αν πρόκειται δε για ελληνικό e-shop, ή κατάστημα, ή ιδιώτη, τότε παρακαλώ να κάνετε χρήση των πμ.

Ευχαριστώ! :)
 
lexran είπε:
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα!.
Καλη αρχη και κουραγιο

Πρεπει να ψαξεις στο νετ και στο μπεη και να αποφασισεις τι θες να συλλεξεις.

Πλαστικα; Μολυβενια; Ανωνυμα; Επωνυμα; Χειροποιητα;

Ειναι πολλες οι επιλογες και σιγουρα εξαρταται απο τα χρηματα τα οποια θα διαθεσεις για την οποιαδηποτε συλλογη.

Πρεπει να ψαξεις σε site(Ελληνικα και ξενα) και μπεη ή αλλα παρομοια site δημοπρασιων.

Αν σκεφτεις τι ποιοτητα/κατηγορια θες να συλλεξεις θα ξεκαθαρισει λιγο το τοπιο.

Κατα τα αλλα υπομονη για τις καλες ευκαιριες...
 
Μπορείς επίσης να μαζέψεις και playmobil,από στρατιώτες με μπλε ή κόκκινες στολές ώστε να είναι ομοιόμορφα!
 
Πίσω
Μπλουζα