Βοήθεια 48+

simonkey

RetroAdept
Joined
9 Ιουλ 2007
Μηνύματα
855
Αντιδράσεις
53
μολις ηρθε ο 48+ απο αγγλια,ολα ειναι οκ αλλα το τροφοδοτικο του ειναι κανονικο αλλα χωρις το διπολο του...!!η μπριζα του δηλαδη.πως το συνδεω ειναι ενα μπλε και ενα καφε καλωδιο του βαζω μια απλη μπριζα διπολο?:nervous:
 
Δεν παιζει ρολο πως θα τα συνδεσεις αφου μιλαμε για εναλασσομενο ρευμα....Προφανως ο 48αρης σου ειχε αγγλικο φις (με ασφαλεια)
 
σωστα οπως λεει το μανουαλιτου ! το βρηκα το καναλι του στην τηλεοραση και μου κανει θορυβο παροτι εχω τελεια εικονα...το δοκιμασα σε 2,μηπως υπαρχει μεσα στον 48 κανα ρυθμιστικο για τον ηχο?αλλα αταρι 2600? :)
 
μικροσυντονισε (retro εκφραση...+ - μεσα στο UHF 36 μεχρι να καμπανιασει εικονα και ηχος)

Εν τελει κανε την αναγκαια composite μοντα και θα εισαι αρχηγοπουλος
 
composite? μου εξηγεις καλυτερα? κατι εχω δε ιαλλα δεν θυμαμαι βuσμα δεν ειναι αυτο? :) το συνδεω στο rf mr wally?
 
O Plus δεν βγάζει ήχο στην τηλεόραση
 
RCA ειναι το βυσμα...απλα θελει μια μικρη εγχειρηση (κανε μια ψακτικη και αν δεν βρεις κατι θα ψαξω εγω να σου βρω τα σχεδιαγραμματα) αλλα μετα εικονα super
 
O Plus δεν βγάζει ήχο στην τηλεόραση

Φυσικα!!!

Σορυ κυριοι για τις ανοησιες που ποσταρω αλλα κλεινω 15ωρο συνεχους δουλειας και εχω κουρκουτιασει...
 
Βρε δεν βγάζει ο 48+ ήχο στην TV, έχει speaker μέσα του.

Τον ήχο της tv μπορείς να τον χαμηλώσεις τελείως. Είναι φυσιολογικό να ακούς παράσιτα.
 
Wally είπε:
O Plus δεν βγάζει ήχο στην τηλεόραση
Φυσικα!!!

Σορυ κυριοι για τις ανοησιες που ποσταρω αλλα κλεινω 15ωρο συνεχους δουλειας και εχω κουρκουτιασει...
Σχορεμένος κύριε Wally
 
Πίσω
Μπλουζα