Βρείτε τις λέξεις!!!

Νομίζω ότι η Ξένια Καλογεροπούλου ήταν ανιψιά της αφού ήταν κόρη της Τασσως . Τον άντρα της δίδυμης αδελφής της ερωτευόταν στην "Ερωτική συμφωνία"
 
spyrosd είπε:
Νομίζω ότι η Ξένια Καλογεροπούλου ήταν ανιψιά της αφού ήταν κόρη της Τασσως . Τον άντρα της δίδυμης αδελφής της ερωτευόταν στην "Ερωτική συμφωνία"
στην ταινια "ενας μεγαλος ερωτας" ηταν ανηψια της Καρεζη,η Τασσω ηταν αδερφη του αντρα της Καρεζη
 
Ναι έχεις δίκιο! Από κεκτημένη ταχύτητα έκανα λάθος...Στο μυαλό μου από την αρχή είχα την ''Ερωτική Συμφωνία'' αλλά ταιριάζει απόλυτα και η 2η απάντηση με τον Μεγάλο Έρωτα...Επειδή ο tony τα μπέρδεψε λίγο την κερδίζει ο spyros
 
dimitri10b είπε:
Ναι έχεις δίκιο! Από κεκτημένη ταχύτητα έκανα λάθος...Στο μυαλό μου από την αρχή είχα την ''Ερωτική Συμφωνία'' αλλά ταιριάζει απόλυτα και η 2η απάντηση με τον Μεγάλο Έρωτα...Επειδή ο tony τα μπέρδεψε λίγο την κερδίζει ο spyros
Έχετε δίκιο. Εγώ τα μπέρδεψα με τους αμαρτωλούς ...έρωτες της Τζένης!!! :p
 
Το έχουν οι Αιγόκεροι με τους αμαρτωλούς έρωτες.
 
Δε νομιζω πως η ερωτηση 2 θα μπορουσε να απαντηθει με το Ενας μεγαλος ερωτας, γιατι γραφει "με τον αντρα της....".

Η Καλογεροπουλου δεν εκανε ποτε αντρα της τον Κουρκουλο στην ταινια. Μνηστηρας της και.....με το ζορι. ;)
 
Σωστή , άρα πάμε στην "Ερωτική συμφωνία". Επίσης στο 4 παίζει και η Λίλη Παπαγιάννη που μαγείρευσε για τον Αλεξανδράκη και μάλιστα μακαρονάδα με σάλτσα ατζούγια
 
bambinella 100 είπε:
Δε νομιζω πως η ερωτηση 2 θα μπορουσε να απαντηθει με το Ενας μεγαλος ερωτας, γιατι γραφει "με τον αντρα της....". Η Καλογεροπουλου δεν εκανε ποτε αντρα της τον Κουρκουλο στην ταινια. Μνηστηρας της και.....με το ζορι. ;)
Αυτό ομολογώ δεν το σκέφτηκα!!! Λαγωνικό η Bambinella, η λεπτομέρεια μικρή αλλά άκρως σημαντική!!!Είδες τι κάνουν τα αστυνομικά μυθιστορήματα;;; :)
 
spyrosd είπε:
Σωστή , άρα πάμε στην "Ερωτική συμφωνία". Επίσης στο 4 παίζει και η Λίλη Παπαγιάννη που μαγείρευσε για τον Αλεξανδράκη και μάλιστα μακαρονάδα με σάλτσα ατζούγια
Σωστός!!! Πολλές εκδοχές τελικά!!! ;)
 
dimitri10b είπε:
Σωστό και αυτό!!! :)
1. Στην ταινία () όταν κλέβουν το () της Έλλης Λαμπέτη, ξεκινά η γνωριμία με τον με τον Δημήτρη Χορν που καταλήγει σε ειδύλλιο

2.Η Τζένη Καρέζη είναι παράφορα ερωτευμένη με τον άντρα της () της στην ταινία ()

3.Ο () πεθαίνει από καρκίνο στην αγκαλιά της () στην ταινία ()

4.Η () μαγειρεύει για τον Αλέκο Αλεξανδράκη στην ταινία ()

5.Ο () πέφτει από το παράθυρο επειδή έχει τύψεις στην ταινία ()
τωρα το θυμηθηκα και για να ειμαστε πιο σωστοι,ηθελα να προσθεσω σχετικα με την 3 απαντηση οτι επειδη προκειται για κομμενη σκηνη,ο Αντωνοπουλος πεθαινει στο νοσοκομειο και οχι στην αγκαλια της Αλικης.Υπαρχουν εδω οι σχετικες φωτογραφιες που προσθεσε ο tonytony
 
Πίσω
Μπλουζα