Βρες την ταινία Νο 2 (Περιγραφικό Quiz)

να ρωτησω κατι σχετικα με την 3 ή οποιαδηποτε αλλη στο μελλον εχει σχεση με ηθοποιους που επαιξαν μαζι: πρεπει να ειναι ταινια που να εχουν τουλαχιστον μια σκηνη μαζι ή αρκει απλα να συμμετεχουν σ αυτη;

το ρωταω γιατι μπερδευτηκα : εδω δινεται σωστη η "προδομενη αγαπη" ως απαντηση στην 4.ερωτηση,ομως δε θυμαμαι να ειχαν κοινη σκηνη ο Καζακος με την Καρεζη σ αυτη την ταινια.Δε θυμαμαι να μιλησαν ποτε μεταξυ τους,μονο προς το τελος μπαινει η Τζενη την ωρα που ετοιμαζονται να παλεψουν ο Καζακος με το Φουντα,αυτο το θεωρουμε κοινη σκηνη;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
katerinak είπε:
να ρωτησω κατι σχετικα με την 3 ή οποιαδηποτε αλλη στο μελλον εχει σχεση με ηθοποιους που επαιξαν μαζι: πρεπει να ειναι ταινια που να εχουν τουλαχιστον μια σκηνη μαζι ή αρκει απλα να συμμετεχουν σ αυτη;
το ρωταω γιατι μπερδευτηκα : εδω δινεται σωστη η "προδομενη αγαπη" ως απαντηση στην 4.ερωτηση,ομως δε θυμαμαι να ειχαν κοινη σκηνη ο Καζακος με την Καρεζη σ αυτη την ταινια.Δε θυμαμαι να μιλησαν ποτε μεταξυ τους,μονο προς το τελος μπαινει η Τζενη την ωρα που ετοιμαζονται να παλεψουν ο Καζακος με το Φουντα,αυτο το θεωρουμε κοινη σκηνη;
Τα ονόματά τους συμπεριλαμβάνονται στο καστ της ταινίας αυτής , άσχετο εάν έχουνε κοινή σκηνή ή όχι. Έτσι νομίζω εγώ τουλάχιστον. Και αφού συμβαίνει αυτό άρα είναι κοινή ταινία και για τους δύο.
 
tonytony είπε:
Τα ονόματά τους συμπεριλαμβάνονται στο καστ της ταινίας αυτής , άσχετο εάν έχουνε κοινή σκηνή ή όχι. Έτσι νομίζω εγώ τουλάχιστον. Και αφού συμβαίνει αυτό άρα είναι κοινή ταινία και για τους δύο.
ευχαριστω για τη διευκρινιση :) τοτε μηπως εχει δικιο εδω ο atanasio; η ταινια "διψα για ζωη" δεν προηγειται;
 
1. Η γυνή να φοβήται τον άντρα

2. Μια τρελή, τρελή οικογένεια

3. Μερικές το προτιμούν χακί

4. Εισπράκτωρ 007

5. Ο Παπατρέχας
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και οι δύο ταινίες είναι το 1964 αν δε κάνω λάθος. Στο "Είμαι μια δυστυχισμένη" ήταν πρωταγωνιστές και οι δύο. Όπως το πάρει κανείς...

 


Σχετικά με τις απαντήσεις του atanasio είναι σωστές εκτός νομίζω από την 4. Μια άλλη προηγήθηκε πριν από αυτή , άσχετα αν προβλήθηκε λίγο πιο μετά...Οπότε μας μένουν οι 4 και 5.


 


Σωστό και το 5. Τώρα , για να μη γίνει παρεξήγηση για το 4 , μπορείς να μου πεις ποια προηγήθηκε του "Εισπράκτωρ 007";





Για να βοηθήσω στην 4 , να πω πως και οι δύο ταινίες είναι γυρισμένες το 1966.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
katerinak είπε:
Όχι δεν είναι "Ο εξυπνάκιας". Και μόλις το έψαξα στο βιβλίο "Ελληνικός Κινηματογράφος" (εκδόσεις Ελληνικά Γράμματα) , άλλη ταινία αναφέρεται σαν η πρώτη του οργανισμού. Ούτε ο "Εισπράκτωρ...".
 
Πίσω
Μπλουζα