Βlix

FTL

Retro Member
Joined
4 Ιουλ 2007
Μηνύματα
187
Αντιδράσεις
10
ενα παιχνιδάκι που έκανα.

μετακινείτε τις οριζόντιες σειρές αριστερά-δεξιά κάνοντας κλίκ στα κουμπιά.

σκοπός σας να σχηματίσετε κάθετες γραμμές από αστέρια ίδιου χρώματος (blix).

κάθε κλίκ χωρίς αποτέλεσμα σας αφαιρεί 2 'moves'. κάθε blix σας προσθέτει 1.

το ανώτατο όριο είναι 12.

xάνετε αν ξεμείνετε απο 'moves'

have fun :)

http://lightforce.freestuff.gr/blix.php
 
Καλόοοοοοο!!!! :thumbup:
 
thanks teflon :)

έκανα νέο θέμα παιδιά αφηρημένος, ας μεταφέρει κάποιος mod τα post στο hex topic που έχω ανοίξει.
 
Πολύ καλός ο νέος!!!!!

ΕΥΓΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Υποθέτω οτι είναι όλα τα παιχνίδια δικά σου έτσι? Πολύ καλή προσπάθεια!Το συγκεκριμένο μου άρεσε πιο πολύ απ'ολα (ήταν και το πιο εύκολο..τ'άλλα δεν τα πολύκαταλαβαίνω :S /emoticons/wacko@2x.png 2x" width="20" height="20" />) και είναι τρομερά εθιστικό! Αναρωτιόμουνα αν έχει κάποιο όριο στο σκορ και αν ναι ποιό είναι αυτό. Πόσο καιρό σου πήρε να τα φτιάξεις όλα αυτά??Τεσπά, και πάλι συγχαρητήρια για τα ωραία παιχνίδια σου, ελπίζω να ακολουθήσουν κ άλλα. :)
 
HighScore 2600:confused:

Kανείς άλλος????
 
Πολύ καλό και προσεγμένο το παιχνιδάκι αρχηγέ :thumbup:

Δύο παρατηρήσεις :

1) Μου φάνηκε αρκετά εύκολο ως έχει και μου φαίνεται οτι η προσθήκη χρόνου είναι απαραίτητη για να μην γίνει ανιαρό. Αν δίνεις τόσο χρόνο στον παίκτη να σκεφτεί, μου φαίνεται οτι μπορεί να παίζει εσαει (σταμάτησα στις 13.000 επειδή βαρέθηκα). Αν βάλεις και χρόνο, θα έχει πιο πολύ νόημα το σκόρ.

2) Όταν έρχονται τουβλάκια απο πάνω, φρόντιζε να μην έρχονται 3 ίδια (πράγμα που γίνεται συχνά).

Sincerely Yours

Η Beta Testing team του GRM :D :D
 
Εξαιρετικό FTL!!!Το σταμάτησα κάπου στις 12.000. :thumbup:
 
Τρομερά εθιστικό όπως προείπα. Μεγαλύτερο σκόρ μέχρι τώρα 23.900 (έχασα). Aναρωτιέμαι αν τερματίζει...
 
> Erynies: ναί δικά μου είναι όλα, 3+ χρόνια ασχολήθηκα με το flash, είναι πολύ περισσότερα τα παιχνίδια, αλλά έχω κρατήσει στο site αυτά που πιστεύω είναι τα καλύτερα. που και που φτιάχνω κάτι νέο, η αλήθεια είναι όμως ότι έχω αφήσει το flash εδώ και ένα σχεδόν χρόνο.

> keeper7k: θα προσθέσω χρόνο -μάλλον το ΣΚ που θα έχω χρόνο- μου το αναφέραν-ζητήσαν και άλλα παιδιά, νομίζω ότι θα το κάνω, μου αρέσει η ιδέα, θα δυσκολέψει και θα έχει περισσότερο ενδιαφέρον. τώρα για τα τουβλάκια θα το δω.

παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τα σχόλια. :)
 
Οποιαδήποτε Ελληνική προσπάθεια γίνεται, για τη δημιουργία παιχνιδιών, είναι αξιέπαινη, όσο μεγάλα ή μικρά είναι αυτά...

Μπράβο και από εμένα FTL... Εθιστικότατο...
 
Πίσω
Μπλουζα