Γάμοι Ελλήνων καλλιτεχνών

Έλλη Λαμπέτη-Μάριος Πλωρίτης

Κάτια Δανδουλάκη-Μάριος Πλωρίτης
 
Ενας ακόμας γάμος καλιτεχνών ειναι αυτός του Κώστα Αρζόγλου και της Υβόνης Μαλτέζου
 
Και του Κώστα Αρζόγλου με την Έλενα Ακρίτα επίσης. Καλλιτέχνιδα τη λες αφού ένα φεγγάρι ήταν ηθοποιός... :)
 
MOSXOLIOU_KENTRIKH.jpg


3a12eb46-9894-48f3-bfdb-45314acece53.jpg


72b636a8-e3ab-4f0e-adc2-d2490cf20539.jpg


Πηγες (συγνώμη για την παράλειψη!)

1. http://www.ogdoo.gr

2-3. http://www.fthis.gr

MOSXOLIOU_KENTRIKH.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τζενη Καρεζη - Ζαχος Χατζηφωτιου

attachment.php


πηγη

Νορα Βαλσαμη - Ερρικος Ανδρεου

attachment.php


Στελιος Καζαντζιδης - Μαρινελλα

attachment.php


Πασχαλης - Αλικη Αρβανιτιδη

attachment.php


πηγη των φωτογραφιων

νορα.ερρικος ανδρεου.jpg

ΓΑΜΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΙΔΗ.jpg

ΑΡΒΑΝΙΤΙΔΗ ΠΑΣΧΑΛΗΣ.jpg

f99b895474e1991f222ae7370823cdac_L.jpg
 
Φαντάζομαι το έβαλες επ' αφορμή του θανάτου, σήμερα, του Πέτρου Κουτουμάνου...
 
Πολυ ωραιες και σπανιες ολες οι φωτογραφιες απο τους δυο συνδεσμους, Ιολη!

Να συμπληρωσω, επειδη δεν ειδα να αναφερεται, οτι ο γαμος της Ζωζως Σαπουντζακη με τον Ανδρεα Πολιτη εγινε στις 2 Μαϊου του 1973 και οτι διπλα στη Μαρω Κοντου, αριστερα, στεκεται ο γνωστος και αγαπημενος μας, Γιαννης Μαρης. Ας μην ξεχναμε πως η Μαρω εκεινο το διαστημα επαιξε στις ταινιες Εγκλημα στο Κολωνακι και Εγκλημα στα παρασκηνια.
 
bambinella 100 είπε:
Πολυ ωραιες και σπανιες ολες οι φωτογραφιες απο τους δυο συνδεσμους, Ιολη!Να συμπληρωσω, επειδη δεν ειδα να αναφερεται, οτι ο γαμος της Ζωζως Σαπουντζακη με τον Ανδρεα Πολιτη εγινε στις 2 Μαϊου του 1973 και οτι διπλα στη Μαρω Κοντου, αριστερα, στεκεται ο γνωστος και αγαπημενος μας, Γιαννης Μαρης. Ας μην ξεχναμε πως η Μαρω εκεινο το διαστημα επαιξε στις ταινιες Εγκλημα στο Κολωνακι και Εγκλημα στα παρασκηνια.
bambinella και εμενα ο Γιαννης Μαρης ειναι απο τους πολυ αγαπημενους μου.Νομιζω οτι πρεπει να ηταν και ο κουμπαρος στο γαμο της Μαρως Κοντου με τον Αριστειδη Καρυδη γιατι βλεπω στη φωτο οτι στεκεται διπλα στη νυφη και κραταει μια λαμπαδα στα χερια.
 
ioli1453 είπε:
Νομιζω οτι πρεπει να ηταν και ο κουμπαρος στο γαμο της Μαρως Κοντου με τον Αριστειδη Καρυδη γιατι βλεπω στη φωτο οτι στεκεται διπλα στη νυφη και κραταει μια λαμπαδα στα χερια.
Οντως, ετσι πρεπει να εγινε.
 
mariadegrecia είπε:
Καλά είναι εκπληκτικές όλες οι φωτογραφίες! we want moreee :flower:
Μακαρι Μαρια να βρουμε περισσοτερες φωτογραφιες απο γαμους καλλιτεχνων.Παντως κοριτσια για εκεινη την εποχη ηταν πρωτοποριακο που η Μαρω Κοντου στο γαμο της δεν φορεσε νυφικο(οπως φαινεται και στη φωτο) και πηγε στο γαμο της με ενα φορεμα.

Δεν ηταν κατι συνηθισμενο για τοτε αυτο,εσεις τι λετε?
 
ioli1453 είπε:
Παντως κοριτσια για εκεινη την εποχη ηταν πρωτοποριακο που η Μαρω Κοντου στο γαμο της δεν φορεσε νυφικο(οπως φαινεται και στη φωτο) και πηγε στο γαμο της με ενα φορεμα.

Δεν ηταν κατι συνηθισμενο για τοτε αυτο,εσεις τι λετε?
Το επανελαβε καμποσα χρονια αργοτερα στο Στριγγλο που εγινε αρνακι. :D
 
ioli1453 είπε:
(...) Παντως κοριτσια για εκεινη την εποχη ηταν πρωτοποριακο που η Μαρω Κοντου στο γαμο της δεν φορεσε νυφικο(οπως φαινεται και στη φωτο) και πηγε στο γαμο της με ενα φορεμα.Δεν ηταν κατι συνηθισμενο για τοτε αυτο,εσεις τι λετε?
Άμα σε πω ότι κι εγώ το ίδιο πράγμα σκέφτηκα μόλις είδα τη φωτογραφία, τι θα πεις?! :D

Εγώ πάλι φλέγομαι από περίεργεια να μάθω πώς σχολιάστηκε αυτό από τον τύπο της εποχής!....
 
D@redevil είπε:
Άμα σε πω ότι κι εγώ το ίδιο πράγμα σκέφτηκα μόλις είδα τη φωτογραφία, τι θα πεις?! :D
Εγώ πάλι φλέγομαι από περίεργεια να μάθω πώς σχολιάστηκε αυτό από τον τύπο της εποχής!....
Ναι μακαρι να βρησκαμε κανενα αποκομα απο περιοδικα και εφημεριδες της εποχης που σχολιασαν αυτο το γαμο.Παντως πολυ μπροστα απο την εποχη της η Μαρω Κοντου στο στυλιστικο μερος του γαμου!
 
Πίσω
Μπλουζα