Γαριδάκια Δέκα με τόνο

BETTY BOOP

Official *GOD* of RetRo
Joined
25 Απρ 2010
Μηνύματα
9.240
Αντιδράσεις
5.958
Κατά τη δεκαετία του 90 είχαν κυκλοφορήσει γαριδάκια (τυρογαριδάκια) με την ονομασία Δέκα με τόνο. Αν θυμάμαι καλά η συσκευασία έγραφε 10΄ (δέκα με τόνο) με μπλε γράμματα.

Τα θυμάστε?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θυμάμαι την ονομασία, αλλά δυστυχώς καθόλου τη συσκευασία ή γεύση.... :(

Τι στο καλό - ολόκληρο internet! Όλοι τα έτρωγαν αλλά κανείς δεν κράτησε μια συσκευασία?!....
 
εγω σαν γαριδακια "δεκα με τονο" θυμαμαι αυτα που ειχαν γευση πιτσας,ηταν στρογγυλα με μια τρυπα στη μεση (πολλα παιδια τα φορουσαν σαν δαχτυλιδι και τα ετρωγαν μετα).Τα χρωματα της συσκευασιας πρεπει να ηταν καφε,πορτοκαλι και πρασινο (με καθε επιφυλαξη βεβαια,περασαν και τοσα χρονια..)
 
Είχαν και κάποια αυτοκόλλητα μέσα που έδιναν δώρα. Μια φορά είχα κερδίσει μια φωτογραφική μηχανη. Πρέπει να υπάρχει κάπου ακόμα.
 
Εγώ ένα τηλεπαιχνίδι με τον Παπαδάκη στο ΑΝΤ1 θυμάμαι με τέτοιο όνομα, δεν πιάνεται; :p
 
Θυμάται κανείς την εταιρία που τα κυκλοφόρησε. Τα θυμάμαι κι εγώ σαν όνομα αλλά μάλλον δεν είχαν και πολύ πέραση γιατί σταμάτησαν γρήγορα.
 
Τα θυμάμαι και είναι όπως λέει η Κατερίνα. Εν τω μεταξύ μου έχει κολλήσει ότι αυτά είχαν βγάλει εκείνα τα αυτοκόλλητα που τα κολλούσες σ'ένα άλμπουμ και έδειχναν με τη σειρά κάποια κλασικά παραμύθια. Το είχα το άλμπουμ και θυμάμαι τα αυτοκόλλητα από τα παραμύθια του Κοντορεβυθούλη, του Αλή Μπαμπά και οι σαράντα κλέφτες, της Ωραίας Κοιμωμένης κτλ. Ήταν όντως αυτά τα γαριδάκια που τα είχαν αυτά, θυμάται κανείς άλλος;
 
Όπως διαβασα τον τίτλο του θέματος σκέφτηκα τί μπορεί να σκέφτονταν οι άνθρωποι και δημιούργησαν γαριδάκια με γεύση τονο! :brick: Μάλλον πρέπει να προσέχω καλύτερα τις λέξεις...

 


Τα θυμάμαι λίγο αυτά τα γαριδάκια. Έμοιαζαν με τα πράσινα Cheetos.
 
Γαριδάκια ΔΕΚΑ ΜΕ ΤΟΝΟ ''Τρελοτερατάκια'' με δώρο αυτοκόλλητο

(τα γαριδάκια είναι όπως τα δρακουλίνια στο σχήμα)

κυκλοφόρησαν απο την chipita

Προβολή συνημμένου 147850

εικόνα.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ενδιαφέρον, δεν θυμόμουν ότι είχαν βγάλει και γαριδάκια σε στυλ Δρακουλίνια τα Δέκα με τόνο.
 
-Μαανα πηρα 10' με τονο


-Μπραβο παιδι μου



-Μααανα πηρα και αλλο 10' με τονο



-Μπραβο παιδι μου



-Παω να τα φαω



-Τιιi;;
 
η διαφημιση του προιοντος στο πακετακι διαφημισεων απο τη δεκαετια του 90

1993-1994


στο 5.31
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
και λιγες ακόμη...
Εξαιρετικά αυτοκόλλητα! Τι ωραία που είναι!!!!!Σαν να τα μυριζω…. Ένα μίγμα από άρωμα πατατάκια τύπου δρακουλινι και μυρωδιά χαρακτηριστική του συγκεκριμένου αυτοκόλλητου
 
Πίσω
Μπλουζα