Γειά σου [1989]

johnalepou

Human RetroDatabase
Joined
28 Αύγ 2006
Μηνύματα
3.362
Αντιδράσεις
530
"TRIBUTE"

(ΓΕΙΑ ΣΟΥ)

του Bernard Slade

ΘΕΑΤΡΟ ΚΑΠΠΑ

ΧΕΙΜΕΡΙΝΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 1989-90

Ο Σκοτ Τέμπλετον,ατζέντης του Broadway μαθαίνει ότι πεθαίνει από λευχαιμία καθώς ο γιος που απέκτησε από την πρώην σύζυγό του Μάγκι και εγκατέλειψε όταν ήταν 8 ετών, φτάνει στην πόλη για να τον επισκεφτεί...

Νίκος Κούρκουλος............Σκοτ Τέμπλετον

Νόρα Βαλσάμη...............Μάγκι Στράτον

Άλκις Κούρκουλος............Τζαντ Τέμπλετον

Σταύρος Ξενίδης

Νατάσα Μανήσαλη

Ειρήνη Κακαβούλη

Γαλήνη Τσεβά

ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ: Παύλος Μάτεσις

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Υπέροχα Γιάννη ευχαριστούμε πολύ!!

Τη σφραγίδα σου θα τη βάλεις ποτέ; :p
 
Χεχε Αναστασία μου έχεις δίκιο όμως είμαι λίγο τεμπελάκος όσον αφορά την σφραγίδα!!! Αλλά είπαμε!!! Κάνω μία... πολιτιστική προσφορά Νόρας στο λαό...
 
To είχα δει. Ο υιός Κούρκουλος σε πρώτη θεατρική εμφάνιση νομίζω (μάλιστα "Άλκις"). Η Ειρήνη Κακαβούλη πρόωρα χαμένη. Μαγικό το Θέατρο Κάππα στην αρχή της Κυψέλης, εκείνη την εποχή. Υπάρχει κάπου το "Καληνύχτα Μαργαρίτα" με Ρηγόπουλο, Κώνστα, Γαροφάλου, Γλυκοφύδη, Κούρκουλα; Και, μια που διαθέτω καμιά διακοσαριά θεατρικά προγράμματα, υπάρχει topic να αρχίσω να τα ανεβάζω;
 
panp είπε:
Και, μια που διαθέτω καμιά διακοσαριά θεατρικά προγράμματα, υπάρχει topic να αρχίσω να τα ανεβάζω;
Αν κι έψαξα εκτενώς, δε βρήκα κάτι με θεατρικά προγράμματα... Αν είναι, άνοιξε ένα θέμα με τίτλο "Θεατρικά Προγράμματα" εδώ και ξεκίνα (κι εμείς εδώ αν χρειαστείς βοήθεια! ;) ).

Να υποθέσω ότι μιλάμε για σκαναρισμένα προγράμματα, έτσι? :)
 
D@redevil είπε:
Να υποθέσω ότι μιλάμε για σκαναρισμένα προγράμματα, έτσι? :)
Όχι, δυστυχώς δεν είναι ήδη σκανναρισμένα. Θα πρέπει να ξεκινήσω με κάποιο χρονοδιάγραμμα να τα σκαννάρω και να τα ανεβάζω (όχι όλες τις σελίδες βέβαια)...Αλλά πάντως μιλάμε για τεράστιο όγκο. Δεν ξέρω, θα το σκεφτώ πώς μπορεί να γίνει (και αν μπορεί να γίνει).
 
panp είπε:
Όχι, δυστυχώς δεν είναι ήδη σκανναρισμένα. Θα πρέπει να ξεκινήσω με κάποιο χρονοδιάγραμμα να τα σκαννάρω και να τα ανεβάζω (όχι όλες τις σελίδες βέβαια)...Αλλά πάντως μιλάμε για τεράστιο όγκο. Δεν ξέρω, θα το σκεφτώ πώς μπορεί να γίνει (και αν μπορεί να γίνει).
Οκ, ό,τι κρίνεις εσύ καλύτερο! Από τεχνικής & φορουμικής άποψης, αν χρειαστείς βοήθεια, είμαστε στη διάθεσή σου! :)
 
Πίσω
Μπλουζα