Γεια σας, χρήστες! (Νέο Μέλος Mr.Computer)

Mr.Computer

Retro Member
Joined
14 Ιαν 2021
Μηνύματα
143
Αντιδράσεις
515
Χαιρετώ τα μέλη του ρετροφόρουμ!
Ασχολούμαι κυρίως με υπολογιστές από τη δεκ. του 80, ξεκινώντας με τον ZX Spectrum και συνεχίζοντας με την Amiga, την οποία τελικά δεν ξεπέρασα ποτέ.
Το όνομά μου είναι εμπνευσμένο από το γνωστό κατάστημα υπολογιστών της Κυψέλης (οι παλαιοί θα θυμούνται).
Κάποια στιγμή εντός της δεκ. του 90 μολύνθηκα με το μικρόβιο συλλογής υπολογιστών και software, συγκεντρώνοντας όλα αυτά που λιγουρευόμουν όταν διάβαζα το Pixel, αλλά ευτυχώς απεξαρτήθηκα πλήρως γύρω στο 2010.
Για να κάνω κάτι με όλα αυτά που είχα συγκεντρώσει, άρχισα ν' ανεβάζω που και που νοσταλγικά βιντεάκια στο Youtube με τους υπολογιστές μου, περιοδικά της εποχής, original software, και διάφορα προγραμματάκια που φτιάχνω κατά καιρούς.
Το κανάλι μου λέγεται Mr. Computer (φυσικά) και μπορείτε να το βρείτε εδώ: https://www.youtube.com/channel/UC5yNVKm_aInl9Ee7HkoI_QQ
Σας αφήνω προς το παρόν, με ένα εορταστικό βιντεάκι για το 2021 και μερικές φωτογραφίες που έχω πρόχειρες, από μερικά κομμάτια της ρετροσυλλογής μου



computers.jpg
mags.jpg
games.jpg

 
Καλωσήρθες αγαπητέ!

Ωραίος ο computerized αφηγητής στο κανάλι σου και το real feel of gaming experience. Χαρά μας που σε έχουμε μαζί μας.
 
Έχεις μεταφράσει Dune και Dune 2 στα Ελληνικά ρε θεούλη;

Καλωσήρθες!
 
Το Dune 2 και κάποια άλλα είναι υπό κατασκευή. Το Dune 1 όμως, μπορείς να το παίξεις στα ελληνικά.
 
Το Dune 2 και κάποια άλλα είναι υπό κατασκευή. Το Dune 1 όμως, μπορείς να το παίξεις στα ελληνικά.

Αν θέλεις βοήθεια με τη μετάφραση των κειμένων, πες μου να βάλω ένα χεράκι.
 
Να'σαι καλά για το βιντεάκι! Η ψηφιακή φωνή μου θυμίζει αυτή του Bagley από το Watchdogs Legion.

Καλωσήρθες.

, ξεκινώντας με τον ZX Spectrum και συνεχίζοντας με την Amiga, την οποία τελικά δεν ξεπέρασα ποτέ.
Κανείς δεν ξεπερνάει ποτέ μια Αμίγκα. Εγώ την πρόδωσα μία φορά στα τέλη του 1993 για να πάρω πισί λόγω σπουδών, την απέκτησα ξανά εις διπλούν (μία στο κουτί της και μία για να παίζω) το 2007 και από τότε πού και πού της ρίχνω κανά φιλάκι για να μην ξεχνιόμαστε. Οποιος ξεπερνάει μία Αμίγκα, έχει ψυχολογικό πρόβλημα, ιδίως αν το κάνει για να τσιλιμπουρδήσει με έναν ST. Είπα και ελάλησα και δε σηκώνω κουβέντα.

Πάντως ναι, η συλλογή ρετρό είναι μια μεγάλη μόλυνση, που μπορεί να καταστεί επικίνδυνη για την τσέπη του ασθενούς.

υγ. Εχεις Sam Coupe;;;;;;;;;;;;;;;
υγ. Αν εχεις την καλοσύνη, στείλε μου διεύθυνση, όροφο και κωδικού συναγερμού. Τίποτα μωρέ, απλώς θέλω να δω τί χρώμα έχει το ασανσέρ.
 
Πίσω
Μπλουζα