Γενική Βοήθεια πάνω στο PSP

Anemos

RetroActive
Joined
21 Απρ 2007
Μηνύματα
315
Αντιδράσεις
0
προς τους φίλους που έστειλαν pm..

θα απαντήσω και θα δώσω μερικές οδηγίες για το PSP όταν μπορώ..

προς το παρόν δε γίνετε λόγο δουλειάς..

προς το παρόν δείτε αν μπορείτε να βρείτε βοήθεια εδώ : http://www.octapus.net/phpnuke/index.php

ήμουν Moderator πριν κάμποσο καιρό εκεί..αλλα όχι πια, λόγο φόρτου εργασίας & πρηξίματος από τα noobs. :biglaugh:

γίνετε μέλος όσοι θέλετε να σας βοηθήσουν με το PSP..

ζητήστε κάποιον Mikemoras,ήταν φίλος και Global Moderator και πείτε χαιρετίσματα από τον Aνεμος..

cya..
 
"Θειο θειο εχω την 3.10 version μπορω να την κατεβασω σε 1.50."

:biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:
 
Εσείς που έχετε psp έχετε αντιμετωπίσει πρόβλημα με καμμένα pixel; Κάπου διάβασα οτι η sony αλλάζει τα psp απο 5 καμμένα pixel και επάνω. Διάβασα επίσης ότι αρκετά έχουν τέτοιο πρόβλημα. Δεν μπορώ να αποφασίσω αν είναι καλύτερα να αγοράσω ένα μεταχειρισμένο ώστε να δω αν θα έχει καμμένα pixel ή να πάρω καινούργιο. Η τιμή του ήδη έπεσε στα 170 ευρώ (value pack) αλλά αν το πάρω καινούργιο και το ανοίξω και δω καμμένο pixel θα πάθω έμφραγμα. Έχω ήδη μία μούρλια με τα pixels απο την εποχή του gamegear.
 
απο 3.03 σε 1.50

Να ρωτήσω? μόνο με το GTA unpunched μπορούμε να κατεβάσουμε το λογισμικό του σε 1.50? δεν υπάρχει άλλος τρόπος? ξέρει κανένας?
 
telonio είπε:
Εσείς που έχετε psp έχετε αντιμετωπίσει πρόβλημα με καμμένα pixel; Κάπου διάβασα οτι η sony αλλάζει τα psp απο 5 καμμένα pixel και επάνω. Διάβασα επίσης ότι αρκετά έχουν τέτοιο πρόβλημα. Δεν μπορώ να αποφασίσω αν είναι καλύτερα να αγοράσω ένα μεταχειρισμένο ώστε να δω αν θα έχει καμμένα pixel ή να πάρω καινούργιο. Η τιμή του ήδη έπεσε στα 170 ευρώ (value pack) αλλά αν το πάρω καινούργιο και το ανοίξω και δω καμμένο pixel θα πάθω έμφραγμα. Έχω ήδη μία μούρλια με τα pixels απο την εποχή του gamegear.
1 χρονο και.. κανενα καμενο Pixel..
 
plintiriopiaton είπε:
Να ρωτήσω? μόνο με το GTA unpunched μπορούμε να κατεβάσουμε το λογισμικό του σε 1.50? δεν υπάρχει άλλος τρόπος? ξέρει κανένας?
δεν έχω χρόνο να σε βοηθήσω δυστυχώς..

πρέπει να διαβάσεις προσεκτικά εδώ: http://dl.qj.net/PSP/catid/106

(εξάλλου το δικό μου το έχω κάνει 1.50 εδώ και ένα χρόνο με το παλιό σύστημα..

και είμαι λίγο ανημέρωτος στο νέο downgrade.) :icon_cry:

όμως σου προτείνω να βρείς κάποιον έμπειρο να σου το φτιάξει γιατί υπάρχει πιθανότητα να το κολλήσεις.

άλλη μια πιθανότητα είναι να το πουλήσεις και να πάρεις ένα έτοιμο μεταχειρισμένο με custom firmware.
 
@ τελόνιο

0 καμμένα pixels :)
 
ΛΟΙΠΟΝ ΜΟΛΙΣ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΣΕ 1.50 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΕ CUSTOM 3.03 ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ....συγνώμη για τα κεφαλαία αλλά ο ενθουσιασμός του να κάνω κάτι μόνος ειδικά που δεν είχα ιδέα είναι μεγάλος. τώρα θελω μια βοήθεια απο εσάς...πως μπορώ να βάλω τα original back up PS1 παιχνιδάκια μου και emu στο PSP και αύριο που φεύγω Βουλγαρία να παίζω στον δρόμο? ευχαριστώ πολύ.
 
πρώτα απ' όλα καλό θα ήταν να έβαζες την 3-40 custom.

Anyway, σε κάθε περίπτωση οι emulators και γενικά τα homebrows λειτουργούν ως εξής. Κατεβάζεις εναν emu, ξεσυμπιέζεις και βλέπεις δύο φακέλους στην μορφή folder και folder%. παίρνεις και τα 2 και τα αντιγράφεις στο Χ.PSP.GAME ή X.PSP.GAME150 (Αν στους φακέλους υπάρχει το X.PSP.GAME 150 το αντιγράφεις αποκλειστικά εκεί, έτσι είναι στην 3-40). Αν έχει κάποιο υποφάκελο roms βάζεις εκεί τις roms του εκάστοτε emu. Αν δεν έχει, τα πετάς χύμα.

Μετά πάς στο κεντρικό μενού του psp και στο game, βρίσκεις τον emu και τον τρέχεις.

Τα υπόλοιπα είναι γνωστά.
 
Προς Anemos :

Περιμενω αγαπητε μου αφιερωμα για N64 σε PSP το συντομοτερο δυνατον :D .

Το εχω ξαναγραψει και σε αλλο ποστ θελω να δω μεσα απο την οθονη του PSP "Starcraft" "Resident 2" και "Indy and infernal machine" υπαρχει πιθανοτητα η "i am daydreaming". :D
 
άσχετο.. θέλω να ευχαριστήσω πάρα πολύ των φίλο maxouli για την τεράστια βοήθεια που μου πρόσφερε και μπορώ τώρα και κάνω τα πάντα στο psp μου..ευχαριστώ πολύ φίλε..και για amstrad που λέγαμε δεν σε ξεχνώ..
 
AARDVARK είπε:
Προς Anemos :Περιμενω αγαπητε μου αφιερωμα για N64 σε PSP το συντομοτερο δυνατον :D .

Το εχω ξαναγραψει και σε αλλο ποστ θελω να δω μεσα απο την οθονη του PSP "Starcraft" "Resident 2" και "Indy and infernal machine" υπαρχει πιθανοτητα η "i am daydreaming". :D
Δεν ειναι δυνατον να μπορει το DSακι και οχι το PSP. :D

Starcraft_ds_box.jpg-s.jpg


starcraft-ds.gif
 
Γιατί δε περνάτε και μια βόλτα από το: http://pspemulation.pspuae.com/ ?

κάνω ότι μπορώ να εξηγήσω, συμμετέχετε και σεις όμως..
 
Πίσω
Μπλουζα