Γιάννα Αναστασιάδου

ChristosM

RetroNuts!
Joined
15 Απρ 2008
Μηνύματα
1.993
Αντιδράσεις
926
Αλλη μια παρουσιαστρια που ομως δεν θυμαμαι το ονομα της....


[edit]Το βίντεο αυτό έχει αφαιρεθεί από το χρήστη.[edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπραβο πολυ ωραιο βιντεο...ChristosM

βαλε και αλλα ..αν θελεις...
 
ChristosM είπε:
Αλλη μια παρουσιαστρια που ομως δεν θυμαμαι το ονομα της....
Μπράβο ChristosM - αυτά είναι τα βίντεο που μου αρέσουν!! :bow: :bow:

Δυστυχώς δεν θυμάμαι το όνομα της παρουσιάστριας - μήπως μπορεί το μέλος του forum sarris να μας διαφωτίσει?

Επίσης ChristosM, μήπως μπορείς να μας πεις την χρονολογία του βίντεο?
 
bernard.c είπε:
Μπράβο ChristosM - αυτά είναι τα βίντεο που μου αρέσουν!! :bow: :bow:
Δυστυχώς δεν θυμάμαι το όνομα της παρουσιάστριας - μήπως μπορεί το μέλος του forum sarris να μας διαφωτίσει?

Επίσης ChristosM, μήπως μπορείς να μας πεις την χρονολογία του βίντεο?
Αν δεν κανω λαθος ειναι τελος 1982 με αρχες 1983.
 
Λοιπόν, βλέπω και ξαναβλέπω αυτές τις φωτογραφίες της ΥΕΝΕΔ και θα τολμήσω κάτι: πιστεύω ότι αυτή η τηλεπαρουσιάστρια ήταν και στην ΥΕΝΕΔ. Ο τρόπος που λέει το πρόγραμμα, αυτό το κοφτό αλλά συνάμα το σεμνό ύφος, προδίδει ότι έλεγε πρόγραμμα στην τηλεόραση των ενόπλων. Από την άλλη μεριά, την θυμάμαι, που σημαίνει ότι εκφωνούσε σίγουρα στο α΄ μισό της δεκαετίας του ' 80. Ίσως να ήταν και μία από το βίντεο με τα δοκιμαστικά που δημοσίευσε ο Τσαλκ... Πιθανόν να είναι και η Μασουρίδου; Μου την "φέρνει" λίγο στη φωτό... Δεν πιστεύω όμως ότι ήταν καινούργια ή ότι συγκαταλέγεται στη φωτό του Μπέρναρντ , με την Μαρικίτα και την Πάσου.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bernard.c είπε:
Ποια είναι όμως και πώς λέγονται οι υπόλοιπες;
Μα καλά, ένας άνθρωπος από την ΕΡΤ ή κανένας γνωστός/φίλος/συγγενής των παρουσιαστριών της ΕΡΤ2 δεν μας διαβάζει για να μας λύσει τις απορίες και να μας βοηθήσει να τις ταυτοποιήσουμε; :(
Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι το Νο 2 είναι η Γιάννα Αναστασιάδου. Δουλεύει 25+ χρόνια στην ΕΡΤ και ήταν μέχρι πέρυσι στην ομάδα του Μένουμε Ελλάδα. Επίσης παρουσιάζει την κλήρωση των λαχείων - κολλάω καμιά φορά κοιτώντας τη με τις sexy βραδινές τουαλέτες που φοράει. :D

Για ρίξε μια ματιά εδώ... ;)



Νομίζω ότι βρήκα το avatar που μου ταιριάζει εδώ μέσα. :cool:

th_16304_26_122_532lo.jpg

th_16305_19_122_581lo.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ertfan είπε:
Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι το Νο 2 είναι η Γιάννα Αναστασιάδου. Δουλεύει 25+ χρόνια στην ΕΡΤ και ήταν μέχρι πέρυσι στην ομάδα του Μένουμε Ελλάδα. Επίσης παρουσιάζει την κλήρωση των λαχείων - κολλάω καμιά φορά κοιτώντας τη με τις sexy βραδινές τουαλέτες που φοράει. :D
Πολύ ενδιαφέρον αυτό που καταθέτεις φίλε ertfan και (με καθυστέρηση σχεδόν ενός μηνός!) Καλώς Ήρθες στο forum!! :wave:

Φαντάζομαι ότι είσαι fan της ΕΡΤ - της ρετρο-ΕΡΤ, φαντάζομαι, σωστά; ;)

Σε ευχαριστούμε πολύ για την επισήμανσή σου! :thanx2:

και πιστεύω ότι είναι πολύ πιθανόν να έλυσες ένα μυστήριο, για τους κάτωθι δύο λόγους:

1. Παρά το γεγονός ότι έχουν περάσει 27-28 χρόνια μεταξύ των φωτογραφιών,

picture.php


πιστεύω ότι είναι μεγάλη η ομοιότητα...

Αυτό που παρατηρώ είναι ότι το σχήμα του προσώπου έχει σήμερα λεπτύνει και έχει γίνει πιο μακρόστενο, αλλά κατά τα άλλα, νομίζω ότι τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά μοιάζουν πολύ, δεν βρίσκετε;

2. Σύμφωνα με το μέλος sarris:

sarris είπε:
picture.php

Με τις προαναφερθεισες επιφυλαξεις:

Η εικονα απο αριστερα οπως την βλεπουμε στην οθονη μας ειναι:

Μπιτσολα (ασπρομπλε πουκαμισο)

Μαρικιτα (κοκκινομαλλα)

Γιαννα (με παντελονι)
Το όνομα συμπίπτει, το οποίο είναι πολύ σημαντικό στοιχείο! Πιστεύω ότι η δεσποινίς με το μπλε το παντελόνι (την οποία ονοματίζει Γιάννα το μέλος sarris) είναι η Νο 2 της οποίας το όνομα αναζητούμε... Απλά περίμενα, όπως και στην περίπτωση της Μαριάννας Μαυρέα (Νο 3), να επιβεβαιώσει το μέλος sarris τα ονόματα (αν φυσικά τα γνωρίζει), πράγμα το οποίο δεν έχει γίνει ακόμα.

Παρ' όλα αυτά, φίλε ertfan, οφείλω να πω, ότι, αν και η αρχική/στιγμιαία αντίδρασή μου βλέποντας τις φωτογραφίες που επισύναψες ήταν ότι "μας δουλεύεις" (!!), εντούτοις, πρέπει να πω, ότι όσο περισσότερο τις κοιτάζω και σκέφτομαι τα στοιχεία, τόσο περισσότερο πείθομαι ότι έχεις δίκιο και ότι έκανες μια πολύ σωστή (και δύσκολη) ταυτοποίηση!!! Φαίνεται ότι είσαι μεγάλο λαγωνικό και πραγματικός ertfan!! ;)

Για να κλείσει οριστικά το θέμα της ταυτοποίησης της Νο 2 λοιπόν, θα περιμένουμε να ακούσουμε και τις γνώμες άλλων φίλων από το forum...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σ' ευχαριστώ - είμαι σίγουρα ΕΡΤ fan ;) αλλά δυστυχώς δεν έχω κρατήσει σε βιντεοκασέττες τίποτα από εκείνη την εποχή παρά μόνο ταινίες Χίτσκοκ κλπ. :eek:
 
παιδια ειναι σιγουρα το ιδιο προσωπο ειναι η γιαννα αναστασιαδου.συγχαρητηρια ertfan εισαι οντως fan αφου την ειδες και στο μενουμε ελλαδα και την ταυτοποιησες γιατι προσωπικα αν εξαιρεσεις οτιδηποτε ρετρο εχω σταματησει να την παρακολουθω (την ερτ εννοω)
 
vosporos είπε:
παιδια ειναι σιγουρα το ιδιο προσωπο ειναι η γιαννα αναστασιαδου.συγχαρητηρια ertfan εισαι οντως fan αφου την ειδες και στο μενουμε ελλαδα και την ταυτοποιησες γιατι προσωπικα αν εξαιρεσεις οτιδηποτε ρετρο εχω σταματησει να την παρακολουθω (την ερτ εννοω)
vosporeeeee, καιρό είχαμε να σε δούμε εδώ!! :)

Πολύ χαίρομαι που συμμετέχεις, διότι (μαζί με τον stam1370 και τον kaly13), είσαι από τα πρώτα μέλη του TV-forum με τόσο ενεργή συμμετοχή σε αυτά τα θέματα. Έπρεπε να ζητήσω τη βοήθεια των "ειδικών" μου φαίνεται για να εμφανιστείς, ε; ;)

Ελπίζω να σου άρεσαν οι αλλαγές στο TV-forum...!
 
Μια και μου θύμισε τη Γιάννα Αναστασιάδου η Bambinella πριν από λίγο....

Μy avatar today and yesteryear ;)





You like? :D

th_75764_GiannaAnastasiadou_tora_2_122_379lo.jpg

th_75763_GiannaAnastasiadou_tote_122_504lo.jpg

th_75763_GiannaAnastasiadou_tora_1_122_419lo.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Η Γιάννα Αναστασιάδου παρουσιάζει με τη γλυκύτατη φωνή της το πρόγραμμα το 1983.
 
Ειναι απιστευτο ποσο πιο ομορφες και σεξυ γινονται μερικες γυναικες μεγαλωνοντας :eek:
 
Η Γιάννα Αναστασιάδου σε χριστουγεννιάτικο σκηνικό παρουσιάζει το πρόγραμμα της ΕΤ-2.
 
Κάρτα ΕΡΤ-2, το γνωστό αποκριάτικο ξεσηκωτικό μουσικό μοτίβο (Senorita por favor) και η Γιάννα Αναστασιάδου καλοκαιρινή μας λέει το πρόγραμμα. Σεπτέμβριος 1985.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αναγγελια προγραμματος απο την τηλεπαρουσιαστρια της ΕΤ2 Γιαννα Αναστασιαδου


Μεταδοθηκε 11 Ιουλιου 1989
 
Αναγγελια προγραμματος απο την τηλεπαρουσιαστρια της ΕΤ2


Γιαννα Αναστασιαδου.



Μεταδοθηκε 27 Δεκεμβριου 1990
 
Αναγγελια προγραμματος απο την τηλεπαρουσιαστρια της ΕΡΤ2 Γιαννα Αναστασιαδου.


Μεταδοθηκε τα Χριστουγεννα του 1987
 
Πίσω
Μπλουζα