Για να ζηλέψετε ορισμένοι... [Atari Falcon]

DIMITRIS K.

Retro Member
Joined
28 Νοέ 2007
Μηνύματα
190
Αντιδράσεις
1
Τον κέρδισα χθες στο ebay. Σας στέλνω τις φώτος από τον πωλητή και μόλις τον παραλάβω, θα σας στείλω και δικές μου. 3 χρόνια κυνηγούσα τόσο καλό κομμάτι και έτυχε να μου κάτσει σαν χριστουγεννιάτικο δωράκι!!!

ATARI_FALCON3.jpg


ATARI_FALCON2.jpg


ATARI_FALCON8.jpg


ATARI_FALCON10.jpg


ATARI_FALCON.jpg


ATARI_FALCON11.jpg


:cool: :cool:
 
Χαρτί είναι! Με 'γειές!
 
πολύ ωραίο...καλοδούλευτο!
 
:eek: Awesome! Για πόσο συνολικά αν επιτρέπετε;
 
Είναι πανέμορφος! Καλορίζικος.
 
Kαλορίζικος και απο εμένα! Αν και ανήκω στους φανατικούς amiga users , δεν είναι δυνατόν να μην εκτιμήσω την συλλεκτική αξία ενός τέτοιου μηχανήματος!
 
τέλειο κομμάτι, σαν NOS δίχνει το γλυκό μου !!! πολύ super , να το χαρείς φίλε !!!
 
καινουργιο. ευγε !!!καλοριζικο και σε ζελατινα μετα το παιχνιδι...
 
Εντυπωσιακος υπολογιστης καλοριζικος
 
Δεν φοβάσαι μην στο ματιάσουμε; :diablotin:

Εγώ αν δεν είχα παραλάβει και δεν είχα σιγουρευτεί ότι λειτουργεί, δεν θα το έδειχνα. :p
 
Καλορίζικο, είναι από τα "σπάνια" κομμάτια και βρισκεται στη Wish List μου :)
 
Thanks!!! Δεν σας φοβάμαι για μάτι, έχω κάνει ξόρκια!! :p :p

Θα σας πω εντυπώσεις μόλις το παραλάβω το γεράκι!!!
 
ΑΜΑΝ!!!! Το δώρο που ζήτησα από τον Άγιο Βασίλη, πήγε σε λάθος άνθρωπο!!!!! 8)

Δεν πειράζει όμως, μιας και είναι αθεράπευτος Αταράς και αυτός!!! :D

Κούκλος, Ατσαλάκωτος, Καταπληκτικός κλπ κλπ....

Καλορίζικος!
 
Κούκλος!!!! Πανεμορφος!!!! Πολύ καλή η τιμή του για τέτοια κατάσταση και στο κουτί του.
 
εντυπωσιακό απλά :)

μεγειές και αναμένουμε περισσότερα
 
Mε το καλό να παραλάβεις το "εργαλείο" φίλε μου!!!!

Η τιμή του πάντως είναι σουπερ για την κατάσταση που το βρήκες. Ολοκαίνουργιο και κουτάτο! Θα το ευχαριστηθείς τα μάλα!!!!
 
Έχω μπει πολλές φορές στον πειρασμό να βάλω ένα τέτοιο στην συλλογή μου, μα πάντα διστάζω. Δεν ξέω αν αξίζει τον κόπο.

Ρωτάω λοιπόν:

1. Μου παρέχει κάποιο άξιο λόγου λειτουργικό σύστημα για να παίξω μαζί του; Είτε το μαμίσιο TOS / GEM ή κάποιο εναλλακτικό;

2. Υποστηρίζει VGA μονιτορ και αναλύσεις από 1024x768 και πάνω;

Δεν τη παλεύω με τις αναλύσεις που κάνουν ένα ανοιχτό παράθυρο να πιάνει την μισή οθόνη ούτε με τα χαμηλά Hz.

3. Μπορώ να συνδεθώ στο Internet;

Εξωτερικά είναι πανέμορφο.
 
Είναι καθαρά θέμα ρετρο-μανίας και όχι εργονομίας/χρηστικότητας.
 
CountRaven είπε:
Έχω μπει πολλές φορές στον πειρασμό να βάλω ένα τέτοιο στην συλλογή μου, μα πάντα διστάζω. Δεν ξέω αν αξίζει τον κόπο.
Ρωτάω λοιπόν:

1. Μου παρέχει κάποιο άξιο λόγου λειτουργικό σύστημα για να παίξω μαζί του; Είτε το μαμίσιο TOS / GEM ή κάποιο εναλλακτικό;

2. Υποστηρίζει VGA μονιτορ και αναλύσεις από 1024x768 και πάνω;

Δεν τη παλεύω με τις αναλύσεις που κάνουν ένα ανοιχτό παράθυρο να πιάνει την μισή οθόνη ούτε με τα χαμηλά Hz.

3. Μπορώ να συνδεθώ στο Internet;

Εξωτερικά είναι πανέμορφο.
1) Έχει ενσωματωμένο το TOS και υπάρχει και το multitos σε δισκέτες βέβαια δεν είναι το GEM επιπέδου workbench, αλλά θα βρεις πολλά ενδιαφέροντα πράγματα!!

2) υπάρχει vga adaptor, που τον συνδέεις και παίζει και σε TFT οθόνη ακόμα χωρίς flickering και κουλά. ΔΕΝ το υποστηρίζουν όλες οι εφαρμογές.

3)Υπάρχει νομίζω κάποιος ethernet adapter και ο Crystal browser για internet, αν θυμάμαι καλά!!!
 
Πίσω
Μπλουζα