Γλυφιτζούρια PUSH POP

BETTY BOOP

Official *GOD* of RetRo
Joined
25 Απρ 2010
Μηνύματα
9.280
Αντιδράσεις
6.145
Γύρω στα μέσα της δεκαετίας του 90 είχαν κυκλοφορήσει τα γλυφιτζούρια push pop σε δυο γεύσεις, φράουλα και πορτοκάλι. Είχαν μια εσοχή στο κάτω μέρος της συσκευασίας και το στερέωνες στο δαχτυλό σου...Κάθε γλυφιτζούρι κόστιζε 250 δρχ. Τα θυμάστε?
 
με τιποτα! εκτος αν δω φωτο
 
pop1.jpg
pop1.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Στην παραπάνω φωτογραφία είναι 2 γλυφιτζούράκια PUSH POP. Το ένα στα δεξιά είναι γεύση φράουλα, το άλλο δεν ξέρω...
 

ξένη διαφήμιση για το γλυφιτζούρι push pop.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
σαν να μου φαινεται οτι αυτα η καποια παρομοια που παλι τα πιεζες προς τα πανω ειχαν δωρακι στο κατω μερος της συσκευασιας θυμαμαι παντως σιγουρα την γευση φραουλα και νομιζω και πορτοκαλι
 
"Μετά το POP, δεν έχεις STOP!" ήταν το ελληνικό σλόγκαν! Δεν νομίζω οτι κόστιζαν 250 δραχμές το καθένα... Νομίζω ήταν πιο φθηνά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
stratos84 είπε:
"Μετά το POP, δεν έχεις STOP!" ήταν το ελληνικό σλόγκαν!

το σλόγκαν αυτό ήταν για τα πατατάκια PRINGLES.

θανος είπε:
σαν να μου φαινεται οτι αυτα η καποια παρομοια που παλι τα πιεζες προς τα πανω ειχαν δωρακι στο κατω μερος της συσκευασιας θυμαμαι παντως σιγουρα την γευση φραουλα και νομιζω και πορτοκαλι
τα γλυφιτζούρια με το δωράκι στο κάτω μέρος λέγονται Two to One.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
BETTY BOOP είπε:
το σλόγκαν αυτό ήταν για τα πατατάκια PRINGLES.
Ωχ ναι, έχεις δίκιο, απάντησα βιαστικά... #)

Πάντως θυμάμαι είχε ένα παρόμοιο πιασάρικο σλόγκαν...
 
Τα θυμάμαι να κυκλοφορούν για λίγο καιρό αλλά νομίζω ότι επικράτησαν τα Melody Pops.
 
πωωωωωω αυτο που μου κανατε ηταν overkill :p
 
Ποσα χρονια ειχα να τα δω;;

Κυκλοφορουσαν το 92-93 το θυμαμαι γιατι ηταν οταν πηγαινα 1η-2α δημοτικου!
 
Ajax87 είπε:
Ποσα χρονια ειχα να τα δω;; Κυκλοφορουσαν το 92-93 το θυμαμαι γιατι ηταν οταν πηγαινα 1η-2α δημοτικου!
κυκλοφορούσαν την περίοδο 1994-1995...είχα σταθερή προτίμηση στη γεύση φράουλα, νομίζω ότι ήταν λίγο ακριβό, 250 δρχ...
 
BETTY BOOP είπε:
κυκλοφορούσαν την περίοδο 1994-1995...είχα σταθερή προτίμηση στη γεύση φράουλα, νομίζω ότι ήταν λίγο ακριβό, 250 δρχ...
Λες να πεφτω 2 χρονια εξω;; Πιθανως... :p
 
Πίσω
Μπλουζα